Skocz do zawartości

Dymomierz


S.K.P-POZNAŃ

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    10

  • Psuj

    6

  • Skobel

    6

  • adam1501

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Max.wydajność pompy,pompowtrysków itd. Wypełniasz w DIP-e Moc i przy jakich obrotach?

 

To co wpisujesz w dipie to zazwyczaj jest prędkość obrotowa przy jakiej uzyskuje się maksymalny moment obrotowy, a ten zalezy od wielu czynników, nie tylko od dania maxa z pompy...

 

Poza tym zapytałem się, cytuję:

 

Jakie obroty przy badaniu zadymienia chcesz osiągnąc? Podaj wartość obrotów wymaganą zgodnie z przepisami?

 

Więc czekam na odpowiedź. A nie ględzenie nie na temat...

 

1. Przy jakich obrotach osiągnięto pełny wydatek pompy?

Ad 1. Zgodnie z rozporządzeniem.

 

Następny as wywiadu. To Paprocku - zacytuj, jakie obroty są zgodne z rozporządzeniem do tego nieszczęsnego zadymienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

 

To co wpisujesz w dipie to zazwyczaj jest prędkość obrotowa przy jakiej uzyskuje się maksymalny moment obrotowy,.

 

Raczej jest to prędkość obrotowa przy jakiej uzyskuje się maksymalną moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A maksymalny/pełnyl wydatek pompy przy czym się uzyskuję?

Czy wydruk z dymomierza można uznać za wiarygodny skoro nie podano na nim ani temeperatury, ani obrotów silnika?

Skąd wiedza, że wynik pomiaru został osiągnięty przy pełnym wydatku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksymalną moc silnika uzyskuje się przy maksymalnym wydatku pompy.Nigdzie w rozporządzeniu nie ma podanych dokładnych obrotów i wszyscy to wiemy, bo jak można je podać skoro silniki mają różne prędkości obrotowe przy których osiągają maksymalną moc/wydajność.Jest instrukcja urządzenia, która też jest wykładnią jak badać zadymienie.Ja sprawdzam, tak jak napisałem i nikogo na siłę nie będę przekonywał.Może nawet przy 1000 obr. sobie sprawdzać zadymienie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie chciałbym postępować podobnie jak Kolega Skobel - zgodnie z procedurą/instrukcją. A robię jak robię. Improwizuję jak opisuje ten sam Kolega Skobel, że ledwie dotknę pedału gazu i u mnie diesel z fotki Kolegi jurkab przechodzi spokojnie! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A maksymalny/pełnyl wydatek pompy przy czym się uzyskuję?

 

Możesz uzyskać pełny wydatek pompy, ale to nie oznacza uzyskania pełnej mocy silnika, bo na to składa się więcej czynników, choćby ciśnienie doładowania...

 

ani obrotów silnika?

Skąd wiedza, że wynik pomiaru został osiągnięty przy pełnym wydatku?

 

Zadaje po raz trzeci to samo pytanie i za chwilę jak nie uzyskam konkretnej, popartej paragrafem, odpowiedzi to zacznę wyciągać konsekwencje od piszących bzdury, bo wprowadzają świadomi w błąd osoby mniej doświadczone.

 

Jakie obroty przy badaniu zadymienia chcesz osiągnąc? Podaj wartość obrotów wymaganą zgodnie z przepisami?

 

Konkretne pytanie - konkretna odpowiedź... CZEKAM. Za kolejne powielenie bzdury o wydatku pompy walnę ostrzeżenie, albo usunę post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy nie podają takie wartości!

A teraz pomocnicze pytanie: w jakich warunkach pracy silnika osiągnięto wynik pomiaru zadymienia?

- Odpowiadać nie trzeba.

Dziękuję. Więcej pytań nie mam. Z mojej strony temat się wyczerpał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam. osobowy marka pytanie za 100 pkt.

 

paseratti w tdi oooohhhh yeaaaah...

 

niestety nie to auto na " F "

Czyżby Ford Mondeo 2,0 Tdci z 2004 roku , kombi, srebrny metalic . U mnie przy pierwszym pomiarze 9 przeskoczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy nie podają takie wartości!

 

No właśnie... to trzeba było groźby, żeby przestać pier...ić bzdury o obrotomierzu przy pomiarze zadymienia? Pięknie to o Panach Diagnostach świadczy... co niektórzy są mistrzami, ale w rozbijaniu gó..na na atomy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały pomiar zadymienia należy opracować od nowa, bo w obecnej formie to opis pomiaru dotyczy aut z ubiegłego stulecia. Samochodów osobowych posiadających klasyczną pompę wtryskową jest co najwyżej kilkanaście procent a twórcy przepisów zdają się o tym nie wiedzieć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapis rzeczywiście pozostający w tyle za rozwojem techniki . Czyż nie o to samo dalej sie rozchodzi , aby zmierzyć zadymienie spalin w czasie kiedy do cylindra wtryskiwana jest największa dawka paliwa na jeden cykl pracy , a zanim układ sterujący dokona znacznej korekty wtrysku, lub zadziała regulator obrotów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapis rzeczywiście pozostający w tyle za rozwojem techniki . Czyż nie o to samo dalej sie rozchodzi

O co chodzi to jedynie możemy się domyślać a w przepisach prawa wszystko powinno być jasno napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki dymomierz polecacie na dzień dzisiejszy i na przyszłość ;)

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Mam jak na razie dwie propozycje

1.DS2 Radiotechniki

2.TEXA Gasbox

 

Ma być prosty,łatwy w obsłudze ,bezawaryjny, :P;) i ....nie za drogi :)

 

 

Mam od 1,5 roku Dymomierz TEXA OPABOX - przystosowany do archiwiacji wynikow.

Dziala bez awaryjnie.

Zakupiony w UNIMETAL ZŁOTÓW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.