Skocz do zawartości

Dodatkowe+Okresowe ADR Jak postępujecie?


Demart

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie badanie ADR wyszło P, a okresowe N. W zaświadczeniu ADR w NASTĘPNY TERMIN BADANIA OKRESOWEGO wpisujemy termin jaki był w DR. Jak klient wróci na poprawkę po N to robicie korektę w badaniu ADR i drukujecie kolejne zaświadczenie z nowym terminem badania? Pierwszy raz mam taką sytuację. Takie wyjście wydaje mi się jak najbardziej logiczne. Proszę o odpowiedź jak postępujecie w takim przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Demart

    14

  • danielg539

    9

  • Paprock

    8

  • piter1973

    4

Pojazd zausterkowany i tak nic nie powiezie.

Wychodzi masło maślane z takich akcji. A ten dowodowy termin ważności badań, to wybiega ciut w przyszłość, czy raczej przeterminowany?

Szczerze, to nie wiem co tam wpisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi masło maślane z takich akcji. A ten dowodowy termin ważności badań, to wybiega ciut w przyszłość, czy raczej przeterminowany?

 

Ano wychodzi, ale badanie rozpoczęte trzeba jakoś zakończyć. Termin lekko w przyszłość bo robią zawsze wcześniej żeby pasek wyrobić na czas, Ale czy to coś zmienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli przy pozytywnym ADR, a negatywnym OKRESOWYM do zaświadczenia ADR trafia termin z dowodu?

 

No a jaki termin okresowego wpiszesz jak innego nie ma i nie wiadomo czy będzie taki jak z badania z N bo nie wiadomo czy zdąży w 14 dni, a badanie ADR jest ok. To drugiego robił mu nie będziesz bo po co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no spoko. Było jest i będzie masło maślane przy takiej sprawie. Badanie ADR wykonane dzisiaj, ale termi ważności okresowego spisany z dowodu opiewa na miniony listopad. Samo życie.

No i co pan panie zrobisz jak nic nie zrobisz. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie ADR wykonane dzisiaj, ale termi ważności okresowego spisany z dowodu opiewa na miniony listopad. Samo życie.

 

No przecież nie wpiszesz mu do przodu bo nie wiadomo czy wróci w terminie, a bez okresowego i tak nic nie załatwi w TDT. Jak wróci na poprawkę to pyknie się korektę i będzie ok. Bo jak to inaczej ogarnąć? Ja nie widzę lepszego wyjścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił tak, że jeżeli wynik N z okresowego to nie robił bym dodatkowego i po problemie. Przyjedzie na poprawkę, to zrobi się poprawkowe + dodatkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił tak, że jeżeli wynik N z okresowego to nie robił bym dodatkowego i po problemie.

 

Tylko że my robimy tak że zaczynamy dwa badania na raz i obydwa kończymy razem. A poza tym w tym przypadku jest to akurat ciągnik siodłowy to można by było tak zrobić. Gorzej z np. naczepą do przewozu paliw gdzie (moim zdaniem, na forum są różne zdania) ADR trzeba najpierw wykonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że my robimy tak że zaczynamy dwa badania na raz i obydwa kończymy razem.

I wychodzą z tego rebusy trudne do rozwiązania.

Po co komu pozytywne badanie ADR jak bez okresowego i tak nic nie przewiezie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie badanie ADR wyszło P, a okresowe N.

 

No i się zaczęło... Trza było zrobić badanie łączone okresowe z dodatkowym, pod jednym numerem rejestru i byś nie miał problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wstąpiłem na wyższy poziom wtajemniczenia. Wychodzi, że jak dwa badania robi się pod jednym wpisem, to dla części dodatkowej można zapodać negat pomimo nie stwierdzenia żadnych usterek z tego zakresu. Sorry, leczy chyba bardziej się zapętliło. Poza tym ten cepik dwa nie z każdego programu zassie zestaw badań, dlatego nastała era rozbijania a z nią problemów ciut więcej.

 

Ja bym zrobił tak, że jeżeli wynik N z okresowego to nie robił bym dodatkowego i po problemie.

- problem robi się jak klient życzy sobie, zleca, chce, płaci i koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danielg539 napisał/a:

Ja bym zrobił tak, że jeżeli wynik N z okresowego to nie robił bym dodatkowego i po problemie.

 

I tak należy zrobić, ale klient może mieć np jeszcze ważne badanie okresowe np miesiąc, to co w tedy ? można mu wklepać termin z dowodu czyż nie TAK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klient może mieć np jeszcze ważne badanie okresowe np miesiąc, to co w tedy ? można mu wklepać termin z dowodu czyż nie TAK?
Tylko co mu z tego ADR-a skoro paska nie dostanie z takim terminem. A jak już usunie usterki to w DR będzie inny termin niż na ADR-ze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładm ,że przyjedzie na poprawkę w ciągu 14 dni . termin okresowego i tak bedzie liczony od dziś , wtedy też ( w dniu poprawki ) poprawisz w dodatkowym termin NOBT na tożsame z okresowym . wydasz klientowi nowy kpl zaświadczeń .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli przyjedzie po 15 dniach to zrobisz okresowe i dodatkowe (znowu) na dwóch "kwitach"? I weźmiesz kasę za okresowe (całkiem słusznie) i za dodatkowe? Czy "poprawisz" tamte poprzednie dodatkowe w zakresie daty NBT o rok+1 dzień?

Klient będzie wniebowzięty, że zapłacił 2 razy za dodatkowe ADR, obydwa z wynikiem P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy "poprawisz" tamte poprzednie dodatkowe w zakresie daty NBT o rok+1 dzień?

 

Nie poprawie na taki termin bo ustawa mi na to nie pozwala ( wydłużenie terminu ). nie moja wina ,że klient nie przyjechał w 14 dniach . szczerze to co mnie obchodzi zadowolenie klienta w tym przypadku . przepisy są i stosować je musze ja ale i klient .Czyja wina ,że przyjechał na okresowe niesprawnym pojazdem ? Stare przysłowie mówi - chcesz mieć miękkie serce to musisz mieć twardą dupę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się zaczęło... Trza było zrobić badanie łączone okresowe z dodatkowym, pod jednym numerem rejestru i byś nie miał problemu...

 

Tylko że jak zrobisz łączone i niech wyjdzie N za ADR to okresowe też będzie wtedy N, a w przypadku ciągnika siodłowego to spokojnie okresowe mógłby mieć P i klient wtedy może Ci zarzucić dlaczego dałeś N jak mógłby w tym czasie ciągnąć sobie zwykłą naczepę i zarabiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mógłby w tym czasie ciągnąć sobie zwykłą naczepę i zarabiać.

 

Czyli rozumiem, że pojazdowi który ma wpis w DR o przewozie towarów niebezpiecznych podbijesz DR mimo, że nie przeszedł badania ADR???? Zajefajnie...

 

Dalej rozumuję, że taxi potraktujesz tak samo???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.