Skocz do zawartości

Dodatkowe+Okresowe ADR Jak postępujecie?


Demart

Rekomendowane odpowiedzi

 

Czyli rozumiem, że pojazdowi który ma wpis w DR o przewozie towarów niebezpiecznych podbijesz DR mimo, że nie przeszedł badania ADR???? Zajefajnie...

 

Nie wiem czy robisz ADR-y, ale z tego co piszesz to chyba nie. Bo jak na razie (wpis o ADR w DR) takiego nie miałem chyba że jest to np. naczepa do przewozu paliw, a tam właśnie jest wpis w przeznaczeniu: przewóz paliw płynnych. W innym przypadku żadnej adnotacji nie ma. I jak byś chciał wiedzieć to akurat ja w takim przypadku jestem zdania że należy najpierw wykonać badanie ADR następnie okresowe w przeciwieństwie do zdania niektórych Kolegów z tego forum, którzy twierdzą że można zrobić samo okresowe. A w temaci napisałe że chodzi o ciągnik siodłowy, który może spełniać ADR, ale wcale też nie musi. Możesz poczytać sobie moje posty na forum to będziesz znał moje zdanie.

 

Co do TAXI to jak najbardziej z dodatkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Demart

    14

  • danielg539

    9

  • Paprock

    8

  • adam1501

    4

wpis w DR teoretycznie może się trafić. Kiedyś się to wpisywało.

 

Może tak tylko jak dawno temu to było? Pewnie do tej pory te dowody zostały już powymieniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="Psuj

Trza było zrobić badanie łączone okresowe z dodatkowym' date=' pod jednym numerem rejestru i byś nie miał problemu...[/quote]

 

W Patronacie to niemożliwe , nie da się łączyć badań po rewolucji listopadowej 2017 r .osobno okresowe , osobno dodatkowe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ciągle jestem zdania, że badanie ADR należy wykonać po pozytywnym wyniku OBT (zwłaszcza w przypadku ciągników siodłowych). Jeżeli uważacie, że jest to zły sposób postępowania to poprosze o podstawę prawną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ciągle jestem zdania, że badanie ADR należy wykonać po pozytywnym wyniku OBT (zwłaszcza w przypadku ciągników siodłowych).

 

Tylko co to zmienia? Jeżeli okresowe wyjdzie N i nie wykonasz ADR to tylko narażasz stację na straty i nic po za tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie narażam na żadne straty, bo podczas ponownego wykonam dodatkowe ADR.

Demart, sam widzisz, że inny tok postępowania kończy się "łamigłówką" nie przewidzianą przepisami. Jeżeli klient spóźni się na badanie poprawkowe to ponownie skasujesz go za badanie ADR pomimo, że zakończyło się ono wynikiem P? Jeżeli tak, to na jakiej podstawie? Jeżeli nie, to na jakiej podstawie poprawisz mu termin we wcześniej wydanym zaświadczeniu i to na termin dłuższy niż okres OBT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie narażam na żadne straty, bo podczas ponownego wykonam dodatkowe ADR.

 

A jak nie wróci do Ciebie?

 

, sam widzisz, że inny tok postępowania kończy się "łamigłówką" nie przewidzianą przepisami. Jeżeli klient spóźni się na badanie poprawkowe to ponownie skasujesz go za badanie ADR pomimo, że zakończyło się ono wynikiem P? Jeżeli tak, to na jakiej podstawie? Jeżeli nie, to na jakiej podstawie poprawisz mu termin we wcześniej wydanym zaświadczeniu i to na termin dłuższy niż okres OBT?

 

Nie skasuję go jeszcze raz tylko poprawię i wydrukuję, nigdzie nie jest to zakazane, a korekty są dozwolone(jak przyjeżdża po pieczątkę po zatrzymanym dowodzie to też poprawia się rodzaj dokumentu na DR, także tutaj też nastąpiła zmiana to dlaczego nie można było by dokonać korekty?). Nie rozumiem dlaczego twierdzisz że termin okresowego będzie dłuższy niż rok? Przecież nie będzie. W DR i na zaświadczeniu z BTP będzie miał datę wykonania badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie dłuższy niż rok, jak klient nie zdąży z badaniem poprawkowym i wykona nowe OBT. Czyli dodatkowe ADR robisz 25.01.2018 a okresowe 15.02.2018 i jeśli poprawisz dodatkowe badanie wykonane 25.01.2018 w dniu 15.02.2018 i wpiszesz na nim datę kolejnego OBT 15.02.2019 to wychodzi na to, że w dniu 25.01.2018 r pojazd miał następny termin OBT za 1 rok i 3 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie dłuższy niż rok, jak klient nie zdąży z badaniem poprawkowym i wykona nowe OBT.

 

Przecież termin badania nie będzie dłuższy tylko w zaświadczeniu ADR będzie to tak wyglądać. W DR, zaświadczeniu z BT i cepiku będzie rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No właśnie. Będzie to niekonsekwencja w terminach.

 

Ja i tak bym poprawił. Jest to wytłumaczalne, a wina leży po stronie ustawodawcy że nie przewidział takiej opcji.

 

A cobyś zrobił robiąc tak jak piszesz najpierw okresowe następnie ADR cysterny do przewozu paliw gdzie okresowe wyszło by ok, a następnie ADR N. Dopuścił byś ją do ruchu? No bo już dałeś P z okresowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku cysterny wykonał bym badanie łączone (na jednym zaświadczeniu) i niezależnie za co N (czy za OBT czy za ADR) to i tak pojazd nie był by dopuszczony do ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku cysterny wykonał bym badanie łączone.

 

A jak byś robił na Patronacie? Bo z tego co piszą tam nie można już połączyć badania. A przy takiej cysternie wyszły by cyrki robiąc ADR N, a okresowe P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw okresowe następnie ADR cysterny do przewozu paliw gdzie okresowe wyszło by ok, a następnie ADR N. Dopuścił byś ją do ruchu?

 

czy cysterna mając ważny protokół TDT może przejść P okresowe bez wykonywania dodatgkowego ADR ? klient już nie chce ADR bo np odgazował (zneutralizował ) cysternę i auto wystawia do sprzedaży . Może . może takim pojazdem jeździć ale nie może wozić ADRów. Albo reszta wyposażenia ADR ( np gaśnice , uziemienie itp ) nie spełnia warunków ADR. okresowe może być P ,z dodatkowego klient dostanie N ale pojazd technicznie jest sprawny . najwyżej nie dostanie lub nie przedłuży świadectwa dopuszczenia . To nie BUS100 ,że obligo musimy robić okres z dodatkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czy cysterna mając ważny protokół TDT może przejść P okresowe bez wykonywania dodatgkowego ADR ? klient już nie chce ADR bo np odgazował (zneutralizował ) cysternę i auto wystawia do sprzedaży . Może . może takim pojazdem jeździć ale nie może wozić ADRów. Albo reszta wyposażenia ADR ( np gaśnice , uziemienie itp ) nie spełnia warunków ADR. okresowe może być P ,z dodatkowego klient dostanie N ale pojazd technicznie jest sprawny . najwyżej nie dostanie lub nie przedłuży świadectwa dopuszczenia . To nie BUS100 ,że obligo musimy robić okres z dodatkowym.

 

W tym przypadku może i nie trzeba robić dodatkowego ADR, ale tylko przy zwykłej cysternie. Sprawa się komplikuje przy cysternie, która w przeznaczeniu ma przewóz paliw płynnych. Wtedy powinna nastąpić zmiana przeznaczenia inaczej łącznie z dodatkowym ADR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku cysterny wykonał bym badanie łączone (na jednym zaświadczeniu)

 

Czyli robisz jak ci wygodnie, raz tak raz siak, a od nas żądasz podstawy prawnej... fajnie... Brawo TY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniekąd tak. Aby dopuścić do ruchu cysternę do przewozu paliw to zarówno wynik OBT jak i badania ADR musi być P. Natomiast w przypadku ciągnika siodłowego jak wynik badania ADR będzie N to może on ciągać inne naczepy niż te przewożące towary niebezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniekąd się z Danielem zgadzam. Tu duże znaczenie ma sam pojazd, bo w jednym przypadku utrata prawa do ADR, nie powoduje niemożności korzystania z pojazdu w innych celach. Zresztą większość nowych ciągników jest kompletowane pod ADR (vide ich TZ). W przypadku cystern sprawę mocno komplikuje fakt, że nawet jak ona jest pusta to żeby nie przewozić materiałów niebezpiecznych, musi zostać oczyszczona i odgazowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie zbliżone do tematu. Jeżeli mam zrobić badanie samochodu ciężarowego N3 z cysterną ADR okresowe + dodatkowe. Obydwa badania pozytywne. Wystawiam wtedy zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym i zaznaczam rodzaj badania okresowe i do tego drugie zaświadczenie o przeprowadzeniu dodatkowego badania technicznego pojazdu przeznaczonego do przewozu niektórych towarów niebezpiecznych ? A co w przypadku jeżeli jest samo dodatkowe badanie wtedy tylko zaświadczenie z dodatkowego badania technicznego pojazdu przeznaczonego do przewozu niektórych towarów niebezpiecznych ? Jestem przed egzaminem praktycznym i mam mały mętlik w głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.