Skocz do zawartości

Zwalniacz,Ogranicznik Prędkość, Tachograf,Abs


markuscfc

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Maj16 napisał:

Ktoś odpowie?, ja nie mam pojęcia :/

najprostsze badanie ADR jakie może być . prosimy o DR i zaświadczenie o klasie ABS kat A. naczepa nie musi mieć tablic ADR ( pomarańczowe z klasą przewożonego ładunku ) oraz nalepek ostrzegawczych . oznaczenia te będą na przewożonym kontenerze . jeśli nawet trafi się na badaniu ADR taka naczepa z kontenerem - cysterną to nie obchodzi nas ten kontener gdyż jest to ładunek. naczepa taka powinna spełniać wymagania z części 9 załącznika ADR  - instalacja elektryczna i gaśnice . z gaśnicami jest mały ambaras bo ilość gaśnic ma być na jednostce transportowej czyli ciągniku i naczepie razem wziętych . nie ma wytcznych ile gaśnic ma byc na naczepie , jest wyszczególnione tylko ,że min 2kg gaśnica ma być w kabinie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Gdzieś wyczytałem że pojazdy zarejestrowane po 2006 roku muszą być wyposażone w tachograf cyfrowy. Jest to gdzieś podparte w przepisach ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Dnia 12.05.2018 o 17:12, Maj16 napisał:

Czyli reasumując:

pojazd ADR diagnosta wymaga dokumenty:

-dokument potwierdzający spełnienie wymagań ABS

-dokument potwierdzający spełnienie wymagań ZWALNIACZ

-dokument potwierdzający spełnienie wymagań dla ogrzewacza spalinowego FL, AT

-protokół TDT z badania cysterny

AUTOBUS 100km/h

-dokument potwierdzający spełnienie wymagań ABS

-dokument potwierdzający spełnienie wymagań dot. stateczności ruchu po rozerwaniu jednej z opon kół osi przedniej.

 

Czy ktoś może to potwierdzić?

 

czy do autobusu 100 potrzebny jest też dokument na zwalniacz ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Robert4444 napisał:

do autobusu 100

776 załącznik nr2. pkt 8 tam masz wszystko napisane 

pamiętaj jeszcze że tacho należy sprawdzić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Robert4444 napisał:

czy do autobusu 100 potrzebny jest też dokument na zwalniacz ? 

Coś mi świta z tyłu głowy, że dla M3 o DMC powyżej 5 t ... ale dlaczego  ? niestety, za mało lecytyny, za dużo boczku ;)

 

Ktoś może to zweryfikować ?

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Robert4444 napisał:

czy do autobusu 100 potrzebny jest też dokument na zwalniacz ? 

 

- TAK!

W tabeli wyraźnie stoi 'dokumentacja":

1. Brak dokumentacji potwierdzającej spełnianie wymagań dla zwalniacza (jeżeli jest wymagany).
2. Brak dokumentacji potwierdzającej spełnianie wymagań układu przeciwblokującego (ABS) kat. 1 (jeżeli jest wymagany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z R.13 dla  autobusu o dmc do 5 t możliwe jest spełnienie wymagań dla układu hamulcowego bez osobnego hamulca długotrwałego działania , pod warunkiem , ze sam silnik wytwarza moment hamujący pozwalający  przy prędkości 30 km/h na uzyskanie opóźnienia większego niż 0.6 m/s  . co powinno być potwierdzono odpowiednim dokumentem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Robert4444 napisał:

czy do autobusu 100 potrzebny jest też dokument na zwalniacz ? 

dziękuję koledzy !!  Własnie gdzieś mi dzwoniło ale nie wiedziałem w którym kościele że jeszcze koledze to brakowało     , dzięki  wam wszystkim  ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Panowie pytanie o Tacho.

Rozdział 6 (2022). pkt 4.1) Przyrząd kontrolny -tachograf ......-o ile jest wymagany. 

Pytanie o autobus na 100 , więc kiedy nie jest wymagany gdy autobus ma poniżej 3,5t ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.