Skocz do zawartości

Cepik - DMS SKP


tom12356

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli tak jak ma być
robisz dodatkowe a wysyła jako okresowe

Mam wątpliwości . To tylko pokazuje że znowu miało być pięknie a wyszło jak zwykle .

Czyli badaniem okresowym można do CEP-a wepchać wszystko .

będziemy mieli więcej błędów w tym nowym Cepie niż w starym

Na to wychodzi .

Z tego co wczoraj usłyszałem to są tacy co jeszcze robią na starym , się sprawdziło to o czym pisaliśmy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Demart

    12

  • DARIO64

    7

  • Paprock

    6

  • Karlik10

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Z tego co wczoraj usłyszałem to są tacy co jeszcze robią na starym , się sprawdziło to o czym pisaliśmy .

 

Na starym programie do cep1? Czy dobrze zrozumiałem? :shock: To będzie kolejny pretekst że nadzór nie działa i TDT musi przejąć nadzór. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W programie SKP PRO sprawdzając pojazd w cepiku jest informacja: "Ostatnie pozytywne badanie i data", nie ma żadnej informacji czy było to badanie okresowe czy dodatkowe.

Robiąc badanie dodatkowe oraz wybierając pozycję 7.1. można wysłać badanie do cepika. Następnie sprawdzając w cepiku wszystko wygląda dobrze, termin ważności badania jest podany z ostatniego okresowego, a termin ostatniego pozytywnego badania jest z badania dodatkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że Kolega sprawdzał w Historii pojazdu, bo klikając dwukrotnie na wykonane badanie w programie przychodzi komunikat jakie badanie wykonano (dodatkowe jeżeli takie było zaznaczone) wynik (pozytywny jak taki był) i termin (w tym przypadku puste pole). W historii pojazdu na temat tego badania nic nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W programie SKP PRO sprawdzając pojazd w cepiku jest informacja:

- mnie najbardziej interesuje to, właśnie to, czy to sprawdzenie na bank wychodzi z Centralnej Bazy, a może informaja wyświetlana jest z tego programu do obsługi stacji?

Może należałoby przeprowadzić taki eksperyment, żeby to dodatkowe-hakowe badanie zobaczyć na innej stacji, no coś na podobieństwo badania z negatywnym wynikiem. Idzie to przećwiczyć, czy nie da rady?

Albo jeszcze inaczej, czy mając zaświadczenie z dodatkowego-haka i idąc do WK po wpis, to czy wydział widzi to dodatkowe-hakowe badanie w jednym i tym samym CEPIE przecież?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- mnie najbardziej interesuje to, właśnie to, czy to sprawdzenie na bank wychodzi z Centralnej Bazy, a może informaja wyświetlana jest z tego programu do obsługi stacji?

 

Badanie pochodzi z bazy cepik klikasz dwukrotnie na badanie i program wyszukuje je w bazie. W załączniku screen z wyszukiwania. Nie wiem jak u Kolegi Karlik i Logen, ale u mnie jest OK.

5ae1a822227d3_bad(2).thumb.jpg.86026c8bc8c0b015f55f549bdd8fa5de.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiąc badanie dodatkowe oraz wybierając pozycję 7.1. można wysłać badanie do cepika.

Jednak nie możecie zrozumieć, że póki co, badanie Haka to inne czynności a nie badanie dodatkowe,,

Zrób zatem badanie haka jako inne czynności, wyślij do cepa a potem napisz jak Ci poszło i co widzisz w Cepie,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

badanie Haka to inne czynności a nie badanie dodatkowe

ale tak mamy w patronacie, oni mają inaczej więc robią tak jak w swoim programie jest to ustawione, po co mają kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

badanie Haka to inne czynności a nie badanie dodatkowe

 

W ustawie pisze że to badanie techniczne, a nie inne czynności.

 

ale tak mamy w patronacie, oni mają inaczej więc robią tak jak w swoim programie jest to ustawione, po co mają kombinować.

 

U nas można wybrać i zrobić jako dodatkowe, albo inne czynności. A skoro jest to badanie techniczne to ja robię jako dodatkowe, pobieram 1 zeta i puszczam do cepa. Nabicie nr. lub tab. wybieram inne czynności nie pobieram 1 zł. i program nie puszcza tego do cepa. Także podejrzewam że jak bym wybrał przy HAK-u inne czynności to też by nie poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas można wybrać i zrobić jako dodatkowe, albo inne czynności

jakbym miał taki wybór w patronacie też bym wybrał badanie haka jako dodatkowe ale póki co jest jak jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawie pisze że to badanie techniczne, a nie inne czynności.

Miałem na myśli, że Cep-powi w głowie się nie mieści badanie dodatkowe "hak", dlatego zaleca się wybrać inne czynności,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cep-powi w głowie się nie mieści badanie dodatkowe "hak", dlatego zaleca się wybrać inne czynności,,,

 

A gdzie tak cepik pisze? A jak gdzieś pisze to i tak dla mnie ustawa ważniejsza niż cepik. Tak samo jak nakazywali opisywać na zaświadczeniu długopisem że badanie wykonane w trybie awaryjnym. A kto mnie do tego zmusi? Na gębę to sobie mogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie tak cepik pisze?

Spytaj autorów oprogramowania, jakie otrzymali zalecenia i słowniki,,,

 

[ Dodano: 24-01-2018, 15:22 ]

Też uważam że

Uważać, to my wszyscy sobie możemy ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,HAK''JEST BADANIEM DODATKOWYM zobaczymy po kontroli TDT już niebawem

 

No to musisz zapytać. Jak będziesz wiedział daj znać. Chociaż TDT też nie jest wykładnią. Np. mi na kontroli przyczepili się że miałem wpisaną samą decyzję bez protokołu z GAZ-u, jak im powiedziałem że widocznie tak musiało być to zaczęli skakać że takich już nie ma, ja ostro że skoro mam wpisane to tak musiało być. A w tym tygodniu już dwie takie mi się trafiły, obydwa duplikaty poświadczeń bez protokołu z czego jeden ze stycznia tego roku. I bądź tu mądry. Także oni też wszystkiego nie wiedzą w swoich sprawach, a co dopiero w innych.

 

[ Dodano: 24-01-2018, 15:30 ]

Spytaj autorów oprogramowania, jakie otrzymali zalecenia i słowniki,,,

 

A co mi tu pytać. Przecież robię zgodnie z przepisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

badanie ,,HAK''JEST BADANIEM DODATKOWYM zobaczymy po kontroli TDT

Niezależnie co powie TDT u Ciebie, nie licz na to, że takie zdanie na ten temat będzie miał TDT w całym kraju,,,

 

[ Dodano: 24-01-2018, 15:39 ]

A co mi tu pytać. Przecież robię zgodnie z przepisami.

Tym bardziej powinieneś spytać, dlaczego większość robi niezgodnie z przepisami ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak robię HAK (DMS) ,to po wydruku zaświadczenia rozłączam VPN Client . Po zamknięciu zlecenia, system mieli, szuka i ogłasza, że brak połączenia z CEP , żeby wysłać badanie w trybie awaryjnym ( i tego już nie robię, żeby nie zaśmiecać CEPa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mi tu pytać. Przecież robię zgodnie z przepisami.

Tym bardziej powinieneś spytać, dlaczego większość robi niezgodnie z przepisami ,,,

 

Ale ja nie twierdzę że ktoś robi niezgodnie z przepisami. Wszyscy robimy zgodnie z przepisami tylko troszeczkę inaczej. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak robię HAK (DMS) ,to po wydruku zaświadczenia rozłączam VPN Client . Po zamknięciu zlecenia, system mieli, szuka i ogłasza, że brak połączenia z CEP , żeby wysłać badanie w trybie awaryjnym ( i tego już nie robię, żeby nie zaśmiecać CEPa).

 

Badanie przeprowadzone w trybie awaryjnym masz i tak wysłać do CEPA w terminie 3 dni roboczych więc nie rozumiem po co tak czynisz . A 1 zł. pobierasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy robimy zgodnie z przepisami

 

Czytajac posty to nie jestem powien :P

 

Ja wysyłam ,cepik nie przyjmuje :) i ja się tym nie przejmuje :)

 

wygląda to tak jak na załączonym zdjęciu

hak.jpg.77ecf97681e9729248941d4ab06a14b6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy robimy zgodnie z przepisami

 

Czytajac posty to nie jestem powien :P

 

Myślę że jedna i druga opcja jest do obronienia. Więc wszyscy robimy dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.