Skocz do zawartości

samochodowy inny


Wacek

Rekomendowane odpowiedzi

mam taki przypadek

ACE TRADE AG ARCTIC CAT 400IA

poj silnika 376 moc 14kw

DMC 565

dopuszczalna ładowność 0

Dmc przyczepy 480

liczba miejsc 2

rok produkcji 2006

 

czy wg was te dane w dowodzie nie budzą podejrzeń ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro DMC jest 565 kg a DŁ jest zero to zgodnie z ustawą MW jest 565 kg, czyli nikt nie może tym czymś się poruszać, bo każdy kto wsiądzie do tego pojazdu z automatu przekroczy DMC pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez ładowności traktuję jako taką dla której urzędowi się nie chciało wpisać tej wartości. Jak stoi zero to dziś oczywiste omyłki ... itd. Są i takie urzędy które jak widzą magię w postaci zero to kierują na ustalenie danych i set takich badań się wykonało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała jest Twoja wiedz

Podaj mi podstawę prawną na podstawie której WK były zwolnione z wpisywania tego parametru poprawnie (lub w cale) dla niektórych pojazdów (konkretnie Dz.U. ... z ... r. art. lub § ... itd). Tylko proszę, nie pisz o chorych zaleceniach ITSu i ich katalogu, o tak wystawianych homologacjach i innych betonowych przyzwyczajeniach w stylu tak się przyjęło... Bardzo chętnie się doszkolę i skoryguje swoje parcie na to, że każdy pojazd ma ładowność.

Wg mnie, na podstawie można by rzec już zabytkowego prawa o ruchu drogowym z 1997 r. nr 98, poz 602 stoi:

"...dopuszczalna ładowność - największą masę ładunku i osób, jaką może przewozić pojazd po drodze,...",

we wcześniejszym prawie o ruchu drogowym z 1983 r stało to samo tylko nie uwzględniało kierującego. W dzisiejszym PoRD (zmiana obowiązująca od 2002 r.) stoi:

"...dopuszczalna ładowność – największą masę ładunku i osób, jaką może przewozić pojazd, która stanowi różnicę dopuszczalnej masy całkowitej i masy własnej pojazdu;..."

Na podstawie powyższego jak widzę w dzisiejszym DR, że w samochodzie osobowym (motorowerze, ciągniku siodłowym i innych wg co niektórych nie mających ładowności pojazdów) jest wpisane 0 (zero) kg w ładowności a na domiar tego wszystkiego jeszcze inny WK kieruje z tego tytułu na ustalenie danych (choć podana jest MW i DMC w DR) to delikatnie mówiąc, tylko ręce opadają. Chyba, że faktycznie istnieje jakiś zapis o którym nie wiem i jestem niedouczony "pastewniak", który nie powinien w ślepo ufać ustawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmc przyczepy 480
te dane w dowodzie

 

Gdzie w dowodzie występuje DMC przyczepy?

 

[ Dodano: 24-01-2018, 20:12 ]

największą masę ładunku i osób

 

Pewnie chodzi o to, że "ładunek" występuje tylko w definicji ciężarowego - literalnie. Osobowy przewozi "bagaż", tylko "przyjęło się", że to "ładunek".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- a to monowski quad?

 

Poza tym, czy można poprosić o bardziej szczegółowe podanie czego dotyczą wątpliwości; masy bez obciążenia, masy w stanie gotowym do jazdy, masy własnej pojazdu, a może ładowności?

 

Co to za quad; lekki, ciężki, inny, do przewozu osób, do przewozu rzeczy?

 

Oby się nie okazało, że traktor. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby się nie okazało, że traktor.

nie nie traktor

Co to za quad; lekki, ciężki, inny, do przewozu osób, do przewozu rzeczy?

samochodowy inny

zdziwiła mnie ta ładowność 0 no ale ładunków nie przewozi to ok no i co to za rodzaj pojazdu samochodowy inny w PORD nie mogę znaleść takiej definicji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to za rodzaj pojazdu samochodowy inny w PORD nie mogę znaleść takiej definicji

 

Samochodowy inny to (podrodzaje):

- czterokołowiec

- czterokołowiec lekki

- inny

 

Definicje czterokołowców masz w PORD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba za żywota tych quadów nie ogarnę.

Czyli to jest pojazd o rodzaju 'samochodowy inny' i podrodzaju 'inny', czyli taki, który na podstawie dokumentu, o którym mowa w art. 72 ust. 1 pkt 3 ustawy, albo wyciągu ze świadectwa homologacji albo zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu, zakwalifikowano do danego podrodzaju pojazdu lub przeznaczenia nieokreślonego w zasadniczym podziale.

 

Czyli to jest pojazd jaki?

Fotki ma Googlach pooglądałem i jeszcze bardziej się splątałem. 8/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dowodzie są tylko takie dane jak napisałem i nic więcej nie ma

jako rodzaj nadwozia samochodowy inny

ACE TRADE AG ARCTIC CAT 400IA

poj silnika 376 moc 14kw

DMC 565

dopuszczalna ładowność 0

Dmc przyczepy 480

liczba miejsc 2

rok produkcji 2006

no i data pierwszej rejestracji

fullsizeoutput_756.thumb.jpeg.d880a2ff2a625b4ccf77074cdc5dc2df.jpeg

fullsizeoutput_757.thumb.jpeg.94aabb0feed13b930feee332fb8a5210.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby burzy mózgów nie było od razu, to chodzi o rodzaj pojazdu. :x

 

A CEPiK, czytnik kodów może potrafi powiedzieć coś więcej, odrobinę więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby burzy mózgów nie było od razu, to chodzi o rodzaj pojazdu.

jak kolega słusznie zauważył chodzi o rodzaj pojazdu a nie o o rodzaj nadwozia jak jest w dowodzie . Te MON-owskie dowody mnie dobijają już.

niby 24 - ale nie wiesz w jakich jednostkach

napewno w KN i zapomnieli przecinka dodać jak będzie 2,4 KN to było by 244,73 kg

 

niech autor poda dane z tabliczki znamionowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.