Skocz do zawartości

wykonano zmiany konstrukcyjne


Wacek

Rekomendowane odpowiedzi

czy prawidłowa jest ilość mieść?

Na stację przyjechał do nas Mercedes Sprinter 316

w dowodzie ma DMC 3500

miał wpisaną wagę w DR najpierw 2751 potem z niewiadomych mi przyczyn zmieniono wagę na 2676, osobiście został zważony i waży 3150

Naciski w dowodzie ma I oś 1800 II oś 2200

Pojazd wyposażony jest w 8 miejsc siedzących

kategoria pojazdu M1

rodzaj furgon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • sad_madman

    18

  • blakop

    16

  • cezary

    9

  • JANUSZ60

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

No trzeba zdaje się uczciwie masę własną ustalić, bo na teraz za pioruna 8 osób nie może zapakować na pokład. Dla ośmiu osób, to 600 kilogramów ładowności wychodzi, a tu 350 kilogramów wolnej przestrzeni jest.

Kto wymyślił kategorię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie skąpe, ale w sumie proste, więc odpowiem.

 

NIE - liczba miejsc nie jest określona prawidłowo. Ale chyba bez pytania na forum o tym wiesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właściciel ma doprowadzić do prawidłowości - nie Ty :)

Uświadom go, że musi usunąć część foteli, a i tak różnica pomiędzy masą własną a całkowitą nie pozwoli mu nawet na to, żeby zabrali większy bagaż.

Auto z tymi parametrami będzie mniej praktyczne niż Daewoo Tico :)

Na razie wynik badania N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No za pioruna nie wykopię tego wyroku, gdzie został zanegowany sposób ważenia samochodu. Z resztą mniejsza o orzecznictwo.

Jak już poważyli samochód, to wypadałoby, aby ten parametr masy własnej pojawił się w oświadczeniu pisanym przez przedsiębiorcę realizującego przebudowę tego samochodu. Zawsze dążyłem, aby mieć klar przy takich sprawach i albo pozmianowe parametry określał podmiot, albo rzeczoznawca. Wybór i sposób załatwienia należał do klienta. Jak dobrze pamiętam, to w mej karierze jedną 'zmianę' cofnęło WK z okienka. Zawsze wszystko było na tip-top! A jak klienta przerastały takie wymagania, to konkurencja w odwodzie pozostawała, na której stosowano zbliżone procedury, tylko urażona duma petenta nie pozwalała na powrót do pierwotnej stacji. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokonała się jakaś zmiana w międzyczasie ?

no właśnie nie , auto było zważone na wadze która jest w rolkach hamulcowych (rolki z firmy Unimetal ) , muszę wystąpić do Urzędu miar o jej legalizacje o ile taka opcja jest możliwa, bo taka różnica powstała, aż mnie zatkało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobicie mam mieszane uczucia co do ważenia pojazdu poprzez sumowanie przedniej i tylnej osi. To tak jakbym stanął na wadze najpierw lewą a potem prawą nogą i wyszłoby, że ho ho, a może i więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto było zważone na wadze która jest w rolkach hamulcowych (rolki z firmy Unimetal )

Zważ jakąś osobówkę na wadze w rolkach, to będziesz miał jako taki obraz jak waży ta waga. Ja mam wagę w linii Mahy i waży prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klient pojechał na legalizowaną wagę i przyniósł zaświadczenie, że waży 2752
zadaj pytanie u kogo był na tej wadze, żeby się nie okazało, że na jakimś złomowisku - a tam wagi legalizowane mają "rozrzut" bardzo duży - mimo, że są legalizowane (sic!).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważenie pojazdów poprzez sumowanie nacisku na poszczególne osie jest czynnością dającą bardzo obiektywne wyniki. Sposób ważenia pojazdów reguluje rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 25 września 2007 r. w sprawie wymagań, którym powinny odpowiadać wagi samochodowe do ważenia pojazdów w ruchu, oraz szczegółowego zakresu badań i sprawdzeń wykonywanych podczas prawnej kontroli metrologicznej tych przyrządów pomiarowych.

 

Warunkiem koniecznym do prawidłowego pomiaru wagi pojazdu poprzez ważenie jego osi jest odpowiednie wypoziomowanie powierzchni pomiarowej. W momencie, gdy powiedzmy pojazd jest ważony na urządzeniu rolkowy to ze względu na to, że nie jest odpowiednio wypoziomowany wyniki mogą być zafałszowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na amortyzatorach w liniach MAHA czy Cartec - ugięcie zespołów pomiarowych od poziomu posadzki jest nieznaczne - do ok 20 [mm] - myślę, że wyniki z serwisowanej na bieżąco linii są bardziej wiarygodne aniżeli wyniki ważenia przyniesione przez klienta - tym bardziej, że żadnej gwarancji co do "kompletności" pojazdu w płyny i niezbędne wyposażenie podczas komercyjnego ważenia - nie mamy. Grzechem jest na pewno nie korzystanie z własnych narzędzi celem weryfikacji poprawności dostarczonych "kwitów". Sprawa się komplikuje przy pojazdach o naciskach wyrażonych w kg powyżej 2000 z wiadomych względów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyniki z serwisowanej na bieżąco linii są bardziej wiarygodne aniżeli wyniki ważenia przyniesione przez klienta

zadałem sobie niewielki trud i porównałem masę własną z dr do masy rzeczywistej zmierzonej przez tester amorków beissbarth kilkunastu pojazdów osobowych i różnica wynosiła od 105 do prawie 200 kg więcej z testera( ja ważę ok 75 kg :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cezary - pisząc o ważeniu na urządzeniach dostępnych na linii diagnostycznej miałem za cel wyłącznie wskazać celowość re-kontroli kwitów przynoszonych przez klientów. Pamiętam, akcje parę lat temu z ważeniem busów (po zmianach z ciężarowych) - do jednego pojazdu klient potrafił mieć klika kwitów z ważenia i szukał stacji bardziej przychylnej - u nas kwity się wysypały i się zaczęło, a tylko dla tego, że sprawdzaliśmy zawsze wskazania z urządzeń z tym co przynosił klient. Zresztą codziennie rano się człowiek kontrolnie ważył i sprawdzał czy żona go nie zaniedbuje 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.