Skocz do zawartości

wykonano zmiany konstrukcyjne


Wacek

Rekomendowane odpowiedzi

Ale nie przyszło Ci na myśl, że być może to ta w DR była z palca wyssana ?

coś trzeba przyjąć za pewnik, ja przyjmuję że są poprawne, wyjątkiem jest sytuacja niezgodności między dr a tz i wtedy dane z tz są dla mnie tym pewnikiem , czy Ty ot tak negujesz wszystkie wpisy w dr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • sad_madman

    18

  • blakop

    16

  • cezary

    9

  • JANUSZ60

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

A od tej wagi odejmowałeś wszystkie niepotrzebne rzeczy z bagażnika i innych schowków ?

 

Ja mam zawsze przynajmniej 50 kg wiecej, a jestem minimalistą ...

 

Ciekawe, że ani razu nie pokazało ci mniej, wtedy bym się zastanawiał, co jest nie tak ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się kończą badania wykonane w oparciu o karteczki wagi. Ciekawe co nam teraz blkaop na to odpowie? Jednak są wyroki na diagnostów !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ważyć, żeby piwa nie nawarzyć

to niby diagnosta ma osobiście jechać na jakąś wagę "certyfikowaną" przez urząd miar? czy jednak wystarczy ocena rzeczoznawcy (wielu tu dawało przykład, że imć taki śpec wszystko może napisać co chce klient), czy opróżnić pojazd z wszystkiego czego w nim nie powinno być na badaniu i przyjąć wynik ze zważenia na urządzeniach w skp? ot dylemat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ot dylemat.

dylemat powstał z powodu "odchudzania"

sp lipno sko włocławek odmowa obniżenia mas do b1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobicie mam mieszane uczucia co do ważenia pojazdu poprzez sumowanie przedniej i tylnej osi. To tak jakbym stanął na wadze najpierw lewą a potem prawą nogą i wyszłoby, że ho ho, a może i więcej.

 

Z tego co mi wiadomo, to samochód nie zmieni położenia środka ciężkości podczas pomiaru (w przeciwieństwie do człowieka) i nie wyjdzie tyle, że ho ho... No ale ja nie wstępuję na wyższe poziomy wtajemniczenia, więc się nie znam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja waga reaguje gdzieś powyżej 100kg , motoroweru nie widzi (przynajmniej na automatycznym sprawdzaniu, na ręcznym nie sprawdzałem).

 

[ Dodano: 03-02-2018, 21:34 ]

Tak więc ciężko ją samemu sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnostów obowiązują przepisy. W nich nie znjdziemy nic o wagach przybliżonych podawanych przez poszczególne urządzenia. Nie ma tam również nic o kartkach z wagi przy skupie złomu. Tylko i wyłącznie możemy stosować wyniki z legalizowanej wagi przy SKP lub opinii rzeczoznawcy. Wszystkie inne ustalenia wcześniej lub później skończą się jak w powyższym wroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym orzeczeniu którym się tu zachwycasz (zapewne z SKO po treści wnosząc) nie kwestionuje się ważenia poza SKP co do meritum, tylko bardziej podważa się treść tego dokumentu. Można się pokusić o wniosek, że gdyby "kwit" ten zawierał te wszystkie informacje (informacje o warunkach ważenia, legalizacjach, sposobach pomiaru etc.) to nie byłoby się do czego przyczepić.

Niestety poziom rzeczoznawców w tym kraju pozostawia tak wiele do życzenia, jak i poziom diagnostów. Nie sądzę, aby przeciętna opinia rzeczoznawcy zawierała informacje o sposobie zważenia, jaki wskazano w pokazanym tu orzeczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba nie do końca, nie byłoby się do czego przyczepić... bo

... badanie takie powinno być wykonane osobiście przez diagnostę a nie na podstawie innych badań przeprowadzonych przez inne podmioty. Wyjątkiem jest ....

 

z powyższego to nie wynika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym orzeczeniu którym się tu zachwycasz (zapewne z SKO po treści wnosząc) nie kwestionuje się ważenia poza SKP co do meritum, tylko bardziej podważa się treść tego dokumentu. Można się pokusić o wniosek, że gdyby "kwit" ten zawierał te wszystkie informacje (informacje o warunkach ważenia, legalizacjach, sposobach pomiaru etc.) to nie byłoby się do czego przyczepić.

Niestety poziom rzeczoznawców w tym kraju pozostawia tak wiele do życzenia, jak i poziom diagnostów. Nie sądzę, aby przeciętna opinia rzeczoznawcy zawierała informacje o sposobie zważenia, jaki wskazano w pokazanym tu orzeczeniu.

Jak zwykle adwokat diabła swojmi wydumkami ładuje diagnostów w bagno. Diagnosta w ogóle nie miał by sprawy sądowej gdyby ustalał dane na podstawie opinii rzeczoznawcy. Co najwyżej ciągany po sądach będzie rzeczoznawca.

Panowie diagności jest czas się ogarnąć. Za chwile na co rocznych kontrolach będzie TDT. Robiąc badania na zmiany masy bez opinii wystawiacie się na odstrzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa dotyczy fikcyjnego i niezgodnego ze sztuką odchudzania auta na kategorię B1. I nawet z papierami od tzw. rzeczoznawcy wszyscy tutaj mają przechlapane. W normalnych przebudowach jakoś takich problemów nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej przeoczyłem ten post:

Osobicie mam mieszane uczucia co do ważenia pojazdu poprzez sumowanie przedniej i tylnej osi. To tak jakbym stanął na wadze najpierw lewą a potem prawą nogą i wyszłoby, że ho ho, a może i więcej.

ale chyba większych głupot nie słyszałem - w szczególności porównywanie pojazdu gdzie położenie środka ciężkości nie zmienia się do człowieka, który ma naturalną tendencję do balansowania.

Spokojnie nawet można każde koło oddzielnie zważyć a następnie zsumować - jedyna rozbieżność może wynikać z dokładności pomiaru.

 

Moja waga reaguje gdzieś powyżej 100kg , motoroweru nie widzi (przynajmniej na automatycznym sprawdzaniu, na ręcznym nie sprawdzałem).

 

[ Dodano: 03-02-2018, 21:34 ]

Tak więc ciężko ją samemu sprawdzić.

W instrukcji obsługi masz napisane w jakim zakresie pracuje waga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już z ważeniem każdego koła z osobna w przypadku pojazdów o więcej niż dwóch kołach byłbym ostrożny.

Ale idea sprawdzania we własnym zakresie kwitów od klienta jak najbardziej zasadna, nawet kwitów od rzeczoznawcy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już z ważeniem każdego koła z osobna w przypadku pojazdów o więcej niż dwóch kołach byłbym ostrożny.

Ja myślę, że nie ma co dyskutować tutaj o wykonywaniu pomiarów skoro czyta się takie głupoty. Auto może nawet mieć 18 kół i mogę sobie każde ważyć z osobna.

 

Mam rozumieć, że te wagi przenośne gdzie waży się oddzielnie każde koło i najeżdża kolejnymi osiami to kłamią ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§ 3. 1. Masę własną pojazdu ustala się:

1) przez zważenie całego pojazdu albo

2) jako sumę mas wynikających z nacisków poszczególnych osi pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sad_madman napisał:
Mam rozumieć, że te wagi przenośne gdzie waży się oddzielnie każde koło i najeżdża kolejnymi osiami to kłamią ?

Jak nie, jak tak ...

Cytat
WSA potwierdza – sposób ważenia ITD nielegalny http://www.spft.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=175%3Awsa-potwierdza-sposob-waenia-itd-nielegalny-&catid=40%3Aaktualnosci&Itemid=96

 

W świadectwie dopuszczenia typu dla wagi SAW 10C (tymi wagami w większości posługuje się ITD) nie przewiduje się pomiaru rzeczywistej masy całkowitej pojazdu (tylko nacisk koła lub osi), zaś instrukcja nie przewiduje możliwość określania masy całkowitej poprzez sumowanie jednostkowych pomiarów każdego z kół. To powoduje, że wagi, w których posiadaniu jest ITD, nie nadają się do pomiaru rzeczywistej masy całkowitej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadaje się do takich pomiarów tylko, że trzeba przyjąć większą tolerancję dla wyniku. Wiele pomiarów jest obarczona większym błędem niż jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadaje się do takich pomiarów tylko, że trzeba przyjąć większą tolerancję dla wyniku.

 

Sąd administracyjny swoje, a Ty swoje... No nadaje się do pomiaru - ale świniaka na święta. Do celów związanych z dopuszczaniem pojazdu do ruchu NIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.