Skocz do zawartości

wykonano zmiany konstrukcyjne


Wacek

Rekomendowane odpowiedzi

Sąd administracyjny swoje, a Ty swoje... No nadaje się do pomiaru - ale świniaka na święta. Do celów związanych z dopuszczaniem pojazdu do ruchu NIE.

Sąd administracyjny uznał, że ten konkretny model nie nadaje się do takich pomiarów. Nic więcej.

 

Zejdę tu kiedyś! :evil::evil::evil:

Jak będziesz się bujał na wadzę to na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • sad_madman

    18

  • blakop

    16

  • cezary

    9

  • JANUSZ60

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

waży się oddzielnie każde koło i najeżdża kolejnymi osiami to kłamią ?

 

To w końcu każde koło osobno czy osie ?

 

że trzeba przyjąć większą tolerancję dla wyniku.

 

Ile 5, 10, 100, 1000, 10000 [kg] itd. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w końcu każde koło osobno czy osie ?

Nie do końca rozumiem Twoje pytanie... Jeżeli Cię to uszczęśliwi - to pomiar nacisków na osie poprzez sumowanie nacisków jednostkowych na każde koło.

 

Ile 5, 10, 100, 1000, 10000 [kg] itd. ?

Zależy od klasy przyrządu pomiarowego.

 

Edit:

Tak, żeby nie być gołosłowny:

http://cat-traffic.pl/wp-content/uploads/SAW.pdf

Dokładność wagi przy pomiarze do 2500kg to +-25kg

Dokładność wagi przy pomiarze do 10 000 kg to +-50kg

Dokładność wagi przy pomiarze powyżej 10 000 kg to +-50kg

 

Przykład:

Mam pojazd wyposażony w trzy osie:

1 oś - 4t obciążenia

2 oś - 7t obciążenia

3 oś - 7t obciążenia

 

Czyli aby to zmierzyć mamy 6 pomiarów (2 pomiary na oś) czyli dokładności wyglądają tak:

1oś:

2000kg +-25kg

2000kg +-25kg

 

2oś

3500kg +-50kg

3500kg +-50kg

 

3oś

3500kg +-50kg

3500kg +-50kg

 

Czyli nasza zważone auto "ma" masę 18t +- 0,25t.

 

Teraz powiedzmy, ze nasze 18ton ma inny rozkład a do tego doszła jedna dodatkowa oś:

1oś:

1350kg +-25kg

1350kg +-25kg

 

2oś

2550kg +-50kg

2550kg +-50kg

 

3oś

2550kg +-50kg

2550kg +-50kg

 

4oś

2550kg +-50kg

2550kg +-50kg

 

Czyli teraz mamy 18 t +-0,35t.

 

Podsumowanie:

W przypadku tej wagi dokładność pomiaru zmniejsza się o 50kg lub 100kg z każdą dodatkową ważoną osią. W przypadku klasycznej wagi samochodowej dokładność pomiaru jest uniezależniona od liczba osi.

 

Oczywiście tutaj wszystko rozbija się wyłącznie o dokładność urządzenia pomiarowego a nie o sens fizyczny sumowania poszczególnych nacisków (one zawsze są równe masie obiektu - jeżeli ktoś udowodni inaczej to czeka go nagroda Nobla w dziedzinie fizyki). Ogólnie coraz bardziej zaczynam bać się tego forum... kiedyś pewnie się okaże, że pewne osoby nie wiedzą co to jest "Nm".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to jest "Nm".
ciotka wika[/url]"] nm – nanometr, podwielokrotność metra

nM – nanomol, podwielokrotność mola

Nm – niutonometr, jednostka momentu obrotowego i momentu siły

NM (ang. nautical mile) – mila morska

NM – Nowy Meksyk, stan w USA

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładność wagi przy pomiarze do 2500kg to +-25kg

 

Czyli do pomiarów o charakterze urzędowym (zgodnym z wytycznymi rozporządzenia) się nie nadaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rozporządzenie definiuje mniejszą tolerancję niż ma przyrząd pomiarowy to wiadomo, że jest to niewykonalne. Wg mnie takie urządzenie może służyć tylko do wstępnego pomiaru - tj. czy kierować auto na bardziej "fachową" wagę czy po prostu puścić dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wcześniej pisałeś, iż

 

Nadaje się do takich pomiarów tylko, że trzeba przyjąć większą tolerancję dla wyniku. Wiele pomiarów jest obarczona większym błędem niż jeden.

 

 

To w końcu jak, nadaje się wg. ciebie czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego nie rozumiesz w mojej wypowiedzi ? Waga nadaje się do takich pomiarów ale jeżeli ktoś stosował mniejszą tolerancję niż wynika z parametrów urządzenia to o czym to ma świadczyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego najczęściej wprawne oko i doświadczenie wystarczy

Widać nie wystarcza, skoro sprintery do 3,5 t posiadają 22 miejsca,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o tym mówię - że do takich konstrukcji waga niepotrzebna - wystarczy oko i elementarna wiedza :) No ale zdaje się, że tutaj miszcze od homologacji wiele potrafią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać nie wystarcza, skoro sprintery do 3,5 t posiadają 22 miejsca,,,

Nie wiem gdzie takie auta widziałeś bo 22 miejscowe sprintery muszą mięc DMC=5t lub więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi to na rusi.

A Ty gdybyś był praktykiem, a nie teoretykiem żyjącym w swoim świecie to byś takich pytań nie zadawał.

Takich aut jest w Polsce ciągle dużo. Na szczęście coraz mniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że diagnosta który robi przegląd nie widzi problemu w tym, że aby taki autobus mógł przewozić taką liczbę osób musi ważyć nie więcej niż te 1938kg (z kierowcą i paliwem)... podczas gdy goły blaszak z salonu waży 2200-2600kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że diagnosta który robi przegląd nie widzi problemu

 

Taka branża. Tak samo ludzie od homologacji nie widzą problemu i robią zabudowę chłodniczą na 10 palet przystosowaną do windy na auto do 3,5t i co zrobisz? nic nie zrobisz 8)

Skoro fikcja zaczyna się już na etapie homologacji, to co się dziwić, że i na SKP zawitała? Przykład idzie z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz usłyszę o tych 10 paletach to nie wiem co zrobię... Ty ciągle nie widzisz różnicy między trzema różnymi rzeczami:

1. Udzielenie homologacji

2. Odpowiedzialność producenta za zgodność z homologacją

3. Odpowiedzialność użytkownika pojazdu za przestrzegania dopuszczalnych nacisków na oś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już udzielenie homologacji jest fikcją to kto i czego ma dalej przestrzegać, skoro wiele z homologowanych rozwiązań nawet pustych palet nie przewiezie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robią zabudowę chłodniczą na 10 palet przystosowaną do windy na auto do 3,5t i co zrobisz?

 

a na każdej palecie ułożone kwiatki albo sałata . może być papier toaletowy jak wolisz . nie wszyscy wożą cement albo 1 tonowe palety . sa przewoźnicy wożący towary przestrzenne ( wiem , jest ich mniej ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sałata lodowa - główka waży minimum 300g. W kartoniku 10 sztuk minimum. Na palecie 48 kartonów. Waga palety netto 25kg. Komplet razem 170kg. 10 palet 1700kg.

To teraz mi pokaż auto do 3,5t z taką ładownością.

Czy dalej prowadzimy dysputy o przewożeniu pszczół luzem? :evil:

 

Prawda jest taka, że przy takich konstrukcjach waga towaru netto na palecie nie może przekroczyć ok 60kg. Jaki towar spełnia takie warunki? Bo papier toaletowy na pewno nie.

 

Żaden pojazd z tego typu zabudową (chłodnia) nie jest w stanie pomieścić więcej niż ok.650 kg netto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, że minimalna ładowność w N1 zależy od liczby pasażerów ?

 

sad_madman, to która odpowiedzialność najważniejsza?

Homologacja jest zgodna z przepisami obowiązującymi na terenie Unii, dopiero później zaczyna się kombinowanie jak to sprzedać klientowi bo ten kupi tylko coś będzie go kosztowało jak najmniej. Tutaj dochodzą już kwestie konstroli drogowych - jeżeli będzie nieuchronność kary za przeładowania pojazdów to nie będzie popytu na nie.

 

Prawda jest taka, że przy takich konstrukcjach waga towaru netto na palecie nie może przekroczyć ok 60kg. Jaki towar spełnia takie warunki? Bo papier toaletowy na pewno nie.

.

Plastikowe skrzynki albo łubianki na truskawki. Oczywiście dotyczy to zwykłych "plandek".

 

Żaden pojazd z tego typu zabudową (chłodnia) nie jest w stanie pomieścić więcej niż ok.650 kg netto.

Ja widziałem auta chłodnie wykorzystywane jako "lodówki" np. przy jednej z sal weselnych. Co prawda nie była to jakaś mega duża zabudowa ale przyznasz, że w tym wypadku nie ma znaczenia czy co ma taki pojazd wpisany w dowód skoro i tak w momencie gdy jest załadowany to stwoi w miejscu. Do przechowywania warzyw też widziałem autko (ale bez agregatu). Tak naprawdę ono tylko cały czas stało w miejscu i tylko czasami gdzieś wyjeżdzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie takie auta widziałeś

Tu na forum temat przewinął się parę lat temu ,linki do różnych artykułów min do takiego gdzie był na fotach z dospawanym tyłem za drugą osią, tak na oko około 1,5m .

Jak myślisz dlaczego zmiana z ciężarowego na autobus poszła do jednostki uprawnionej ?

 

Jeden link udało mi się odnaleźć.

http://www.gitd.gov.pl/dla-mediow/aktualnosci/archiwum/bus-jamnik-pod-lupa-itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z auta można i doniczkę zrobić... A truskawek nie wozi się pod plandeką. Chyba, że do pobliskiej winiarni od razu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z auta można i doniczkę zrobić... A truskawek nie wozi się pod plandeką. Chyba, że do pobliskiej winiarni od razu :)

Ja mówię o samych łubiankach bez zawartości.

 

Tu na forum temat przewinął się parę lat temu ,linki do różnych artykułów min do takiego gdzie był na fotach z dospawanym tyłem za drugą osią, tak na oko około 1,5m .

Jak myślisz dlaczego zmiana z ciężarowego na autobus poszła do jednostki uprawnionej ?

 

Jeden link udało mi się odnaleźć.

http://www.gitd.gov.pl/dla-mediow/aktualnosci/archiwum/bus-jamnik-pod-lupa-itd

Ty wiesz, że właściwie każdy poruszający się na Polskich (i nie tylko) drogach Sprinter, który ma 22 miejsca ma dospawany tył ? Oczywiście nie jest to 1,5m ale najczęściej 0,3-0,4m i założe się, że sam zapewne robiłeś przegląd takiemu autobusowi i nawet tego nie zauważyłeś.

 

Ps. Znajdź mi artykuł o tym 3,5 tonowym autobusie. Szczerze mówiąc nie wiem po co ktoś miałby tak zaniżać DMC skoro w przypadku aut do przewozu osób najważniejszą wartością jest 5t.

 

Edit: Zauważ, że do jednostki uprawionej przeszła tylko kwestia montażu foteli. Pozostałe już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.