Skocz do zawartości

BUS 100 a miejsca stojące


ciapa111

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, danielg539 napisał:

Czyżby rodzaj drogi???

nie. wyznacznikiem są warunki dodatkowe , w których jest  brak jakiejkolwiek wzmianki o miejscach stojących , takie przeoczenie . co nie jest zabronione  - jest dozwolone . podane wcześniej kody usterek są " śmieszne " i naciągane tak samo jak negatywy czy zabrane DR  za zmniejszone TR  na tradycyjnych miejscach .

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, piter1973 napisał:

w których jest  brak jakiejkolwiek wzmianki o miejscach stojących ,

Zatem takie przeoczenie działa w dwie strony i niby dlaczego jak jest brak wzmianki to interpretujesz, to tak, że może. Może brak wzmianki oznacza, że nie może?

 

Pozwoliłem sobie podpytać osobę szkoląca diagnostów w Lublinie jak on to widzi. Pan wybuchnął śmiechem i zapytał skąd i komu taki głupi pomysł przyszedł do głowy, bo każdy diagnosta powinien wiedzieć, że BUS 100 nie może mieć miejsc stojących. Wiem, że to nie wyrocznia ale..

 

Ja wyczerpałem wszystkie argumenty i nie zmieniam zdania w tej kwestii. 

Jak ktoś ma ochotę to proponuję podpytać w ITS-ie lub w TDT albo w MI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, danielg539 napisał:

 

Pozwoliłem sobie podpytać osobę szkoląca diagnostów w Lublinie jak on to widzi

ja spytałem taka osobę o autobus 4 osiowy - jakie dmc może mieć , max długość itd. . odpowiedział ,że w PL  nie może być taki autobus dopuszczony do ruchu , że max to 3 osie . rece mi opadły i zawiązały buty bez schylania się . przyznam ,że nie miałem u siebie jeszcze busa 100 ze stojakami ( autobusy to mam 2 rocznie ) za to mam sporo miejskich . wiem , gdzie tutejsi przewoźnicy "jeżdża " na badania .

 

14 minut temu, danielg539 napisał:

proponuję podpytać w ITS-ie lub w TDT albo w MI?

każda z tych instytucji odpowie inaczej xD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, piter1973 napisał:

naciągane tak samo jak negatywy czy zabrane DR  za zmniejszone TR  na tradycyjnych miejscach .

Efektem tego naciągania jest wszczęcie procedury cofnięcia rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbaczamy z tematu głównego ale - w kwestii zmniejszonych tablic ( teoretycznie ) mogło być tak ,że klient zawnioskował o zmniejszone bo faktycznie takie miejsce miał . w międzyczasie miał kolizję i zmienił zderzak na europejski bo np. amerykańskiego nie można dokupić ( cła , itp.  ). czy w momencie składania oświadczenia o zmniejszone tablice skłamał ?  albo  zmienił klape bagażnika na Eu bo oryginał  USA zgnił .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2019 o 13:17, danielg539 napisał:

Pozwoliłem sobie podpytać osobę szkoląca diagnostów w Lublinie jak on to widzi. Pan wybuchnął śmiechem i zapytał skąd i komu taki głupi pomysł przyszedł do głowy, bo każdy diagnosta powinien wiedzieć, że BUS 100 nie może mieć miejsc stojących. Wiem, że to nie wyrocznia ale..

 

No to powiedz nie-wyroczni żeby nie pękł przy tym wybuchu . 2 x MERCUS /2016 r - 3 stojaki i 100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, duchu napisał:

2 x MERCUS /2016 r - 3 stojaki i 100

podstawowe pytanie - czy jest  i kto wydał zaświadczenie o kierowalności po wystrzale opony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materia jest subtelna i nie ma co szukać wyroczni, bo każda pierwsza z brzegu wyrocznia powie NIE. A powie tak dlatego, bo pierwsze skojarzenie jest właśnie na NIE, że BUS-100 stojących pasażerów NIE przewozi. A w temacie nie chodzi o przewóz, a li tylko o parametr techniczny. I jakoś nie wyobrażam sobie konieczności zmian konstrukcyjnych aby pozbyć się miejsc stojących w autobusie, by BUSOWI-100 zaspokoić dodatkowy warunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, duchu napisał:

tłumaczyć co to MERCUS?

wiem co to Mercus , nie uzyskałem odpowiedzi na zadane pytanie , rozumiem ,że ww zaświadczenia brak .:656: . kiedyś była przepychanka pomiędzy dostawcą  pojazdu a zabudowcą - jeden zganiał na drugiego ( kto ma wystawić zaświadczenie ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, duchu napisał:

2 x MERCUS /2016 r - 3 stojaki i 100

Te 3 stojaki to w homo były czy powstały w wyniku zmian konstrukcyjnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, piter1973 napisał:

rozumiem ,że ww zaświadczenia brak .:656: . 

raczej źle rozumujesz

38 minut temu, danielg539 napisał:

Te 3 stojaki to w homo były czy powstały w wyniku zmian konstrukcyjnych?

żadnych zmian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Też zawsze byłem zdania i tak mnie szkolono że BUS100 nie może mieć miejsc stojących, ale teraz czytając to sprawa ma się inaczej:

 

Poz. 2560 z dnia 24 grudnia 2019 r.

w § 23 dodaje się ust. 5 w brzmieniu: „5. Autobus o dopuszczalnej prędkości do 100 km/h powinien być przeznaczony wyłącznie do przewozu pasażerów siedzących; przepis stosuje się od dnia 1 kwietnia 2020 r.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego dalej nic nie wynika bo przeznaczenie to nie wyposażenie. Idzie o to, aby BUS-100 gnający sto kilometrów na godzinę nie przewoził nikogo na stojaka pomimo wyposażenia go w przestrzeń gdzie możnaby upchnąć kogoś na stojąco.

Przepis powinien być precyzyjny i sprowadzać się li tylko do wyposażenia pokładu autobusowego w miejsca siedzące i koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paprock napisał:

Idzie o to, aby BUS-100 gnający sto kilometrów na godzinę nie przewoził nikogo na stojaka pomimo wyposażenia go w przestrzeń gdzie możnaby upchnąć kogoś na stojąco.

 

Czyli BUS100 może mieć miejsca stojące, byleby nikogo w ten sposób nie woził, tak?

 

Podasz który przepis o tym traktuje? "ZAKAZ JAZDY A STOJĄCO W AUTOBUSIE BUS 100"??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Autobus o dopuszczalnej prędkości do 100 km/h powinien być przeznaczony wyłącznie do przewozu pasażerów siedzących;

 

To powinno mieć brzmienie

 

Jeżeli w autobusie podróżują osoby na miejscach stojących to nie może przekraczać prędkości określonej w PoRD art. 20 p 3. 2)

 

 

 

ps zrzekam się praw autorskich na rzecz odpowiedniego (odpowiedzialnego) ministra

 

 

ale to powinno być w ustawie  - to na prezydenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Demart napisał:

Autobus o dopuszczalnej prędkości do 100 km/h powinien być przeznaczony wyłącznie do przewozu pasażerów siedzących

 

Przy klasach autobusów również jest mowa o przeznaczeniu. Dlatego uważam, że przepis oznacza brak miejsc stojących, a nie zakaz korzystania z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi miejscami stojącymi, albo inaczej z przewożeniem na stojaka w BUS-ie 100 to dylemat podobny do tego, czy po N na OBT można się poruszać po drogach publicznych, czy nie, a mnie jako diagnosty co to obchodzi, to szofer na pokładzie jest kapitanem, on szefuje podczas jazdy i to jego powołane organy kontroli drogowej mogą odpowiednio rozliczać, diagnostom nic do tego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie wprost nie jest zabronione żeby wpis  adnotacjach "BUS 100"  nie mógł być razem  z wpisem np S2= 10. Myślę że to właśnie kierowca powinien wiedzieć kogo i jak wozić , a OKRD tego pilnować

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Rafi90 napisał:

Nigdzie wprost nie jest zabronione żeby wpis  adnotacjach "BUS 100"  nie mógł być razem  z wpisem np S2= 10

 

Od chwili wejścia w życie nowelizacji rozporządzenia w sprawie warunków technicznych - już będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dziś nie ma. Jak będzie to właściciele powykreślają sobie odpowiednie adnotacje albo parametry i będzie czysto, jasno i klarownie. A w sumie dobrze, bo dawno z tym porządek powinien być. Powinno pisać wprost czy można czy nie i nie było by ale

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w przypadku przycwaniakowonia z konstrukcyjnymi zmianami/miejscami, to w BUSIE-100 pusta przestrzeń po stojakach może zostać?

Tak tylko pytam, ale znając motoryzacyjną pomysłowość, to wcześniej lub później taki przypadek zaiste wystąpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.