Skocz do zawartości

BUS 100 a miejsca stojące


ciapa111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem młodym diagnostą. Mój problem , klient przyjechał mercus sprinter. Bus 100 wbite w dowód. Posiada dokumenty na zabudowę i na bus 100 ale w pozycji S1 24 miejsca a S2 3 miejsca stojące.

Jak mam postąpić w takim wypadku?? z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę, żeby zakres badania o miejsca stojące pytał. Przedmiotem czynności kontrolnych są warunki do-da-tko-we dla autobusu, który z prędkością sto kilometrów na godzinę może śmigać.

Sprawdzić to co sprawdzeniu podlega i nie wnikać w miejsca do stania podczas tego do-da-tko-we-go badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jasności. Ten autobus nie musi być non-stop przez dwadzieścia cztery godziny na dobę BUSEM-100. Dziś z rana jest kurs po ekspersówce to wiadomo, że żaden pasażer na stojąco nie może jechać, a wieczorem jest do zrobienia trasa po opłotkach, gdzie max pięćdziesiąt się gna i kogoś chętnego na stojące można przecież zabrać. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten autobus nie musi być non-stop przez dwadzieścia cztery godziny na dobę BUSEM-100.

Takie rzeczy to w Niemczech . U nas nie ma prawa być miejsc stojących w BUS100 . W zaświadczeniu z 100 jest mowa tylko o miejscach siedzących i tylko z tego punktu wynika to co wcześniej napisałem . W żadnym akcie prawnym nie jest to ujęte .

Być może wpis S2 w DR jest wynikiem błędu w WK .

Aboz przerabiał taki temat tylko z większym autobusem.

 

[ Dodano: 26-01-2018, 20:02 ]

odesłałem klienta bo ma miejsca stojące w autobusie na 100

No to bardzo dobrze narobiłeś .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to narobiłem

a tam narobiłeś, nie ma takiego co nigdy babola nie zrobił, po prostu pewnie straciłeś klienta ale to do przeżycia, ważne wyciągnąć właściwe wnioski, głowa do góry będzie :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy to w Niemczech .

- mam takie wynalazki jak IVECO / KAPENA z 35 miejscami siedzącymi (nie licząc kierowcy) i czterema stojącymi. Nigdzie, ale to nigdzie nie znajduję uzasadnienia, żeby cztery miejsca do stania były powodem niespełnienia ściśle określonych dodatkowych warunków dla BUSA-100.

I zaś się okazało, że co WK to obyczaj.

 

Idę poszperać w historii pe-el. Może coś do tej KAPENY wynajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w tym twoim ale w homo tego co było u aboza , wpisane były stojące i 100 , z zastrzeżeniem że jedno albo drugie a WK wpakował wszystko. Jasno to wyklarował przedstawiciel producenta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W homo jest:

- miejsca siedzące: 35 (nie wliczając miejsca kierowcy)

- miejsca stojące: 4

 

W historii pe-el jest, a więc i w dowodzie musiało być:

- [s.1] = 36

- [s.2] = 4

 

Idę homo czytać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak powinienem postąpić ?? Wysłać do WK żeby skreślili te 3 miejsca stojące?? Mercus nowy 2017 rok pierwsze badanie na stacji. Czy po prostu zrobić badanie. Na BUS 100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zaświadczeniu z 100 jest mowa tylko o miejscach siedzących i tylko z tego punktu wynika to co wcześniej napisałem

 

Czyli de facto to żadna podstawa prawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak powinienem postąpić ??

- nigdzie nie wysyłaj! Jest OK. Pojazd spełnia warunki dodatkowe dla BUSA-100 i koniec.

Nie ma co ganiać klienta i za każdym razem dane w dowodzie zmieniać. BUS-100 nie wozi nikogo na miejscach do stania i tych miejsc w warunkach dodatkowych dla BUSA-100 po prostu nie ma!

 

Wracając do homo, to jest w nim normalna pozycja jak w każdym świadectwie o maksymalnej prędkości pojazdu i akurat KAPENIE V-max wychodzi równe 100 km/h. Co nie znaczy wcale, że inny autobus nie osiąga/nie może osiągnąć większej prędkości maksymalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli de facto to żadna podstawa prawna.

Problem w tym że nawet w unijnych przepisach nie ma nic na temat 100 , bo to tak naprawdę Niemiecki i Francuski wynalazek ,regulują to wewnętrzne przepisy .

I ponoć Unia ma odejść od homologowania na 100 ,przynajmniej takie coś usłyszałem jak macaliśmy temat aboza w tamtym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu fragment homo i do takiego homo ten sam co pisał to homo pisze kwit o spełnieniu przez pojazd opisany w tym homo dodatkowych warunków dla BUSA-100. No nie co co tych... no... kwadratowych dalej szukać no.

5ae1a823651d2_BUS-100fragmenthomo.thumb.gif.817e1fc9b40c40cd17d13fa5199f6083.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co powiedzą. Dla mnie sprawa jasna.

Nie może być tak, że ciągnik siodłowy spełniające dodatkowe warunki dla ADR nie może innej naczepy zapiąć.

Nie może być tak, że pojazd spełniający dodatkowe warunki dla ADR jest skazany na transport tylko niebezpiecznych materiałów.

Nie może być tak, że własnej TAXÓWKI nie można było użyć w celach piknikowych jako zwykłej osobówki.

Nie może być tak, że karetka posiadająca miejsce do leżenia zawsze musiała tę leżankę pacjentem wypełniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie może być tak, że ciągnik siodłowy spełniające dodatkowe warunki dla ADR nie może innej naczepy zapiąć.

 

precież może ciągnąć naczepę spełniającą warunki ADR z ładunkeim neutralnym. nie ma z tym problemów nawet podczas kontroli.

 

Nie może być tak, że pojazd spełniający dodatkowe warunki dla ADR jest skazany na transport tylko niebezpiecznych materiałów.

 

bo nie jest skazany . chyba ,że cysterna do paliw . tu trzebaby zneutralizować wnętrze cysterny ale nikt o zdrowych zmysłach nie wleje do takiej cysterny np płynnej czekolady .

 

Nie może być tak, że własnej TAXÓWKI nie można było użyć w celach piknikowych jako zwykłej osobówki.

 

Nie może być tak, że własnej TAXÓWKI nie można było użyć w celach piknikowych jako zwykłej osobówki.

 

spokojnie może sobie taksiarz jeździć na wczasy czy do kościoła jak zwykła osobówką

 

Nie może być tak, że karetka posiadająca miejsce do leżenia zawsze musiała tę leżankę pacjentem wypełniać.

 

tu zależy ile mam miejsc siedzących, jeśli za mało to jak pacjent ma jechać ? stojąc ? jeśłi miejsca siedzące są to oczywiście pacjent może siedzieć ( to zależy od objawów chorobowych pacjenta )

 

co do bus100 - gdzie jest przepis zabraniający mieć miejsca stojące ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś Kolego bardziej pojaśnić po co to wszystko wycinasz i co chcesz mi wytłumaczyć?

Przecież napisałem wyraźnie.

Byłeś uprzejmy przeczytać od początku wątek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie jest przepis zabraniający mieć miejsca stojące ?

Zadzwoń do ITS-u , zobaczymy czy powiedzą to samo co tamtym roku .

 

[ Dodano: 26-01-2018, 22:15 ]

Byłeś uprzejmy przeczytać od początku wątek?

Chyba nie przeczytał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w końcu kto co objaśniał i komu:

Od strony producenta było w sprawie homo i tego co za zachodnią granicą ,aboz z nimi rozmawiał .

Ja dzwoniłem do ITS z zapytaniem od strony przepisów .

A od strony uzębionych też było , że "prostują" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.