Skocz do zawartości

Pierwsza rejestracja na podstawie PC ?


Robert66

Rekomendowane odpowiedzi

Klient przedstawił naczepę do 1 bt bez ZDR.Z faktury zakupu wynika ze pojazd nie był wcześniej rejestrowany.

Pojazd posiada PC wydane przez starostwo i decyzję o wydaniu PC. Pojazd jest już w systemie cep2

Kiedy robię 1BT system zgłasza uwagę że Pojazd z PC nie podlega 1BT. Miał ktoś taki przypadek?Jakie BT należało by zrobić w tym przypadku. Może OBT i D UD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to mi się wydaje logiczne.

Ale jeszcze zauważyłem że w norkomie jest pozycja OBT Dz.U.2012.1137art74ust2 lit2 próbuję znaleźć czego to dotyczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) na wniosek właściciela pojazdu - w celu umożliwienia:

a) wywozu pojazdu za granicę,

b) przejazdu pojazdu z miejsca jego zakupu lub odbioru na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,

c) przejazdu pojazdu związanego z koniecznością dokonania jego badania technicznego lub naprawy;

 

[ Dodano: 31-01-2018, 12:16 ]

Na PC też zapewne masz podstawę prawną ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki CEPiKowi 2.0 wszystkie pojazdy na PC są zarejestrowane w Polsce i takim DIP-u już nie powinieneś robić. Mało tego, w przypadku gdy WK nie ma ZDR i danych pojazdu to w masach musi wpisać 0 kg, bo inaczej system nie puści. W takiej sytuacji stosujesz UD.0.2.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przed 13.11.2017 r. nie były?
Wtedy to było dziwnie, bo nieraz zdarzały się przekreślone daty PR. Teraz nawet CEPiK nie puści OBT przed pierwszą rejestracją takiego pojazdu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki CEPiKowi 2.0 wszystkie pojazdy na PC są zarejestrowane w Polsce i takim DIP-u już nie powinieneś robić.

 

Bardzo ciekawe, zwłaszcza, gdy WK na PC nie wypełni nawet połowy rubryk,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam do 'porazpierwszego' z PC zawsze DiP stosowałem, a terez mam nawet przez WK napisaną ładnie wykładnię:

(Wiedziałem, że się przyda. ;-) )

5ae1a8298fb7f_PCarejestracja.gif.ed00669bd23a3e9dca71b5aa9fdd3c00.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy to było dziwnie, bo nieraz zdarzały się przekreślone daty PR.

 

Pod względem prawnym zupełnie nic się nie zmieniło. Nadal niektórzy "czasowej na wniosek" nie traktują jako rejestracji, bo każdą interpretację tej kwestii można obalić i obronić.

 

[ Dodano: 31-01-2018, 17:35 ]

Adnotacja stosowana we Wrocławiu jest "bezprawna".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem więcej, stosują własne treści nie uważając katalogu za zamkniętego. :x

I w sumie racja, co można stwierdzić nie tylko na wrocławskich dowodach. Mało to razy i numer VIN i dane techniczne trafiają w adnotacje. Jakie prawo - takie stosowanie. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe, zwłaszcza, gdy WK na PC nie wypełni nawet połowy rubryk,,
Wypełni tyle, że zerami, bo ich program nie puści. I już mamy niezgodność, czyli UD:0.2.e, więc trzeba prawidłowe wartości wpisać w zaświadczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to system pojazd nie puści jeśli jakikolwiek z obowiązkowych parametrów technicznych (G, F2 itp.) nie będzie wyrażony wartością liczbową. Stąd te zera. Lepsze to niż jakieś bzdety z kosmosu, ale dzięki nowym zapisom rozporządzenia możemy przestać łamać prawo i zgodnie z jego literą uzupełniać niewłaściwie wpisane parametry, dając jednocześnie wynik pozytywny BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy możnaby w tym WK się dowiedzieć, które to parametry techniczne są obowiązkowe, a które nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.