Skocz do zawartości

Mercedes Sprinter - różnica DMC


BarAnt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na badanie techniczne przyjechał sprowadzony pojazd marki Mercedes Sprinter.

Dane z TZ:

 

pojazd - 3200 kg

zespół - 5200 kg

 

Natomiast z dowodzie austriackim F1,F2: 3500 kg, a O1:1700 kg.

 

Jak podejść do tematu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi świtają opcje dwie:

1. zostawić tak jak jest, czyli po austriacku

2. bawić się w ustalanie danych za pomocą rzeczoznawcy

Obrałbym pierwszą. Za leniwy jestem na drugą. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo

g) Dane zawarte na tabliczce znamionowej są niezgodne ze stanem faktycznym.-UI

Albo

e) Oczywiste omyłki, niezgodności w dowodzie rejestracyjnym związane z danymi technicznymi pojazdu.-UD

Albo

Konsultacja ze swoim WK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient ma jutro skontaktować się z serwisem i być może tabliczka zła, Bo jak by było na TZ 3500 kg to wtedy wszystko by się zgadzało, a wydziałem nie skonsultuję bo auto na sprzedaż i nie wiadomo gdzie będzie rejestrowane.

 

[ Dodano: 31-01-2018, 19:48 ]

Myślałem o tych oczywistych omyłkach, bo co do niezgodności danych z tabliczki to okaże się w serwisie, czy są zgodne, czy niezgodne ze stanem faktycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zostawisz po austriacku to za rok diagnosta stwierdzi niezgodność danych w dowodzie z tabliczka. Serwis, ewentualnie wydział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tyle razy było, że ta wyliczanka nie musi się zgadzać i w kilku osobowych markach się nie zgadza i wszystko jest OK.

Mam pod opieką bankowozy Sprintery, gdzie na tabliczce Made in Mercedes jest podany zespół, a po zabudowie bankowozowej w dowodzie pusto jeżeli chodzi o przyczepy.

W Austrii też musiało coś być na rzeczy, że tyle podano i ja bym w tej kwestii na opinii serwisu nie polegał, bo wiem co powiedzą. Pomysł z podmianą tabliczki też nie za bardzo. Za to bardzo mnie ciekawi, czy w tej podmienionej będzie widać 'pod światło' ukryte znaki potwierdzające jej oryginalność.

Ciekawe co wtedy ktoś inny stwierdzi jak się okaże, że tabliczka jest lewa. :x

--------------------------------------------------------------------------------------

 

A może to wynikać z wewnętrznych przepisów podatkowo-drogowych obowiązujących w danym kraju.

U nas też by kilku laweciarzom pasowało, żeby zespół pojazdów nie przekraczał trzech i pół tysiąca kilogramów. :x

;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zostawisz po austriacku to za rok diagnosta stwierdzi niezgodność danych w dowodzie z tabliczka.
Da UD, wynik pozytywny, stempel w DR i dalej można korzystać z pojazdu :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.