nowicjusz55555 Napisano 5 Luty 2018 Napisano 5 Luty 2018 Witam. Koledzy gdzieś mi się kiedyś mignął temat ale nie mogę go odszukać. Policja zatrzymała DR za brak badań technicznych, klient zrobił u nas badanie następnie odzyskał DR przyjechał po pieczątkę. Czy pobieramy opłatę CEPiK za wpis do DR ? Cytuj
Grzegorz Łódź Napisano 5 Luty 2018 Napisano 5 Luty 2018 Może Koleganowicjusz55555, robi po staremu... Cytuj
Paprock Napisano 5 Luty 2018 Napisano 5 Luty 2018 No nie wiem. Są giganci co potrafią i po pół roku po wpis się zgłosić. W zależności w jakim bym był nastroju, to albo bym odpuścił sobie tego zeta, albo kombinował przez korektę badania, pod warunkiem że cała akcja badania odbyła się przed 13 listopada. No niestety, ale ta druga opcja mogłaby narobić w księgowości kłopotu, dlatego pozostałbym przy pierwszym pomyśle. Cały czas mówię o dawnym badaniu, o badaniu kiedy te opłaty pobierano na innych zasadach od panujących obecnie. Cytuj
nowicjusz55555 Napisano 5 Luty 2018 Autor Napisano 5 Luty 2018 Ok Panowie, trochę się zapętliłem i wolałem na szybko dopytać. No ale tu kolega Paprock ma w tym przypadku nosa bo klient był u nas na badaniu ale 15.11.17 i dopiero ponowna rozmowa z OKRD wymusiła u niego znalezienie czasu żeby zgłosić się po wpis. Dzięki. Cytuj
blakop Napisano 5 Luty 2018 Napisano 5 Luty 2018 u nas na badaniu ale 15.11.17 Czyli na styk, ale jednak już po nowemu Cytuj
laptop Napisano 15 Luty 2018 Napisano 15 Luty 2018 Są giganci co potrafią i po pół roku po wpis się zgłosić. No i masz. Jest artysta z 17.08.2017 Wpis dziś, a co z cepikiem, pal licho zeta. Cytuj
Paprock Napisano 15 Luty 2018 Napisano 15 Luty 2018 Odpuściłbym. Na bank odpuściłbym. Wpisałbym termin do dowodu i dał sobie spokój. Można kombinować przez korektę tamtego badania i wystawić mu dzisiaj KP. Ale czy to ma jakiś sen, czy to przejdzie? Wszedłbym w tamto badanie i dopisał do uwag, że dnia tego a tego przedstawiono dowód rejestracyjny pojazdu celem dokonania wpisu terminu badania technicznego. Ze względu na listopadowe wdrożenie CEPiKu 2.0 nie pobrano opłaty ewidencyjnej obowiązującej na dzień wykonania badania. I tyle. Cytuj
JANUSZ60 Napisano 16 Luty 2018 Napisano 16 Luty 2018 Ze względu na listopadowe wdrożenie CEPiKu 2.0 nie pobrano opłaty ewidencyjnej obowiązującej na dzień wykonania badania. I tyle. A skąd wiesz, że nie przeniesie tej złotówki do obecnego rozliczenia jako zaległe pobrane ? Cytuj
Paprock Napisano 16 Luty 2018 Napisano 16 Luty 2018 Wyraziłem tylko swoją opinie. Poza tym, szacun Janusz, pisałem: "Ale czy to ma jakiś sen, czy to przejdzie?" Jak ktoś ma czas i ochotę eksperymentować z badaniami z sierpnia ubiegłego roku, to proszę bardzo, przeciwwskazań brak. A jak ktoś już przetrenował takie coś, to może się spostrzeżeniami podzieli. Cytuj
Norbert Jezierski Napisano 16 Luty 2018 Napisano 16 Luty 2018 Ze względu na listopadowe wdrożenie CEPiKu 2.0 nie pobrano opłaty ewidencyjnej obowiązującej na dzień wykonania badania. I tyle. A skąd wiesz, że nie przeniesie tej złotówki do obecnego rozliczenia jako zaległe pobrane ? Po wpisie/korekcie - POBRAŁEM ? Przeniesie. I - zostanie zakwalifikowane do rozliczenia opłat za bieżący miesiąc. Kluczem do całości są pola: pobrałem + data pobrania opłaty ... Cytuj Świat łamie każdego i potem niektórzy są jeszcze mocniejsi w miejscach złamania. Ale takich, co nie chcą się złamać, świat zabija. Zabija w równej mierze najlepszych, najdelikatniejszych i najdzielniejszych. Jeżeli nie jesteś żadnym z nich, możesz być pewien, że zabije cię także, ale bez szczególnego pośpiechu. [Ernest Hemingway, Pożegnanie z bronią (1928)] Nie pytaj się ludzi co można, a co nie, ale zadaj sobie pytanie czy warto. Bowiem - można wszystko, ale nie wszystko warto... [NN]
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.