Skocz do zawartości

Opłata CEPiK wois do DR.


nowicjusz55555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Koledzy gdzieś mi się kiedyś mignął temat ale nie mogę go odszukać. Policja zatrzymała DR za brak badań technicznych, klient zrobił u nas badanie następnie odzyskał DR przyjechał po pieczątkę. Czy pobieramy opłatę CEPiK za wpis do DR ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Są giganci co potrafią i po pół roku po wpis się zgłosić.

W zależności w jakim bym był nastroju, to albo bym odpuścił sobie tego zeta, albo kombinował przez korektę badania, pod warunkiem że cała akcja badania odbyła się przed 13 listopada. No niestety, ale ta druga opcja mogłaby narobić w księgowości kłopotu, dlatego pozostałbym przy pierwszym pomyśle. :x

Cały czas mówię o dawnym badaniu, o badaniu kiedy te opłaty pobierano na innych zasadach od panujących obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Panowie, trochę się zapętliłem i wolałem na szybko dopytać. No ale tu kolega Paprock ma w tym przypadku nosa bo klient był u nas na badaniu ale 15.11.17 i dopiero ponowna rozmowa z OKRD wymusiła u niego znalezienie czasu żeby zgłosić się po wpis. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Są giganci co potrafią i po pół roku po wpis się zgłosić.

 

No i masz. Jest artysta z 17.08.2017 :razz: Wpis dziś, a co z cepikiem, pal licho zeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuściłbym. Na bank odpuściłbym. Wpisałbym termin do dowodu i dał sobie spokój.

Można kombinować przez korektę tamtego badania i wystawić mu dzisiaj KP. Ale czy to ma jakiś sen, czy to przejdzie?

Wszedłbym w tamto badanie i dopisał do uwag, że dnia tego a tego przedstawiono dowód rejestracyjny pojazdu celem dokonania wpisu terminu badania technicznego. Ze względu na listopadowe wdrożenie CEPiKu 2.0 nie pobrano opłaty ewidencyjnej obowiązującej na dzień wykonania badania. I tyle. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na listopadowe wdrożenie CEPiKu 2.0 nie pobrano opłaty ewidencyjnej obowiązującej na dzień wykonania badania. I tyle.

A skąd wiesz, że nie przeniesie tej złotówki do obecnego rozliczenia jako zaległe pobrane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraziłem tylko swoją opinie.

Poza tym, szacun Janusz, pisałem: u-tamm.gif "Ale czy to ma jakiś sen, czy to przejdzie?"

Jak ktoś ma czas i ochotę eksperymentować z badaniami z sierpnia ubiegłego roku, to proszę bardzo, przeciwwskazań brak.

A jak ktoś już przetrenował takie coś, to może się spostrzeżeniami podzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na listopadowe wdrożenie CEPiKu 2.0 nie pobrano opłaty ewidencyjnej obowiązującej na dzień wykonania badania. I tyle.

A skąd wiesz, że nie przeniesie tej złotówki do obecnego rozliczenia jako zaległe pobrane ?

Po wpisie/korekcie - POBRAŁEM ?

Przeniesie. I - zostanie zakwalifikowane do rozliczenia opłat za bieżący miesiąc.

Kluczem do całości są pola: pobrałem + data pobrania opłaty ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.