Skocz do zawartości

Peugeot 2008, a masy przyczep.


BarAnt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie odnośnie peugeota 2008 sprowadzonego z francji.

 

Dane z TZ i francuskiego DR (zgodne):

F1,F2=1622 kg

F3= 1972 kg

G:1165kg, G1: 1090 kg

P1=1398, P2=50kW, P3=D

sam osobowy (M1), 5 osobowy

VIN: VF3CU8HR0EY019896

 

I moje pytanie, jakie masy przyczep należy określic dla tego pojazdu?? O1,O2=350 kg??

Czy to tylko taki zaczep na małą przyczepę lub bagażnik na rowery?? Pojazd haka nie posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy określić takie O1 i O2 jak podaje zagraniczny DR, względnie "homologacja" jeśli masz wgląd.

Albo dodaj jeszcze nr homologacji to Koledzy z katalogów Ci coś tam dobiorą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak podaje zagraniczny DR

 

Francuski nie podaje.

 

O1,O2=350 kg??

 

Nie stosuj odejmowania F.3 i F.2, bo w przypadku tego pojazdu się nie sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J: M1

K: e2*2007/46*0070*11

 

[ Dodano: 05-02-2018, 16:26 ]

Dokładnie francuski Dr nie podaje masz przyczep, a co do odejmowania to wiem, ze się nie stosuje ale to tak orientacyjnie zawsze sobie odejmę ale tutaj wyszło wyjątkowo mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Francuski nie podaje.

 

Od kiedy? Za mnie jakoś podawali...

 

Kurczę - można by założyć taki jakiś temat, który w końcu by ukrócił pytania o rocznik w fordzie, albo że O1 i O2 nie ustala się z odejmowania bo to już żenujące zaczyna być po tylu latach :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No! I wyraźnie w objaśnieniach widać na czym polega unijna masa pojazdu w stanie gotowym do jazdy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego MsD - nie wiem skąd dane, ale to nie to. Niby 5 kg różnicy, ale jednak. To co @Paprock podał ma rozbicie na warianty i wersje i jest dokładniejsze (str.226). No i pokrywa się z tym co Dario zapodał - 670/350.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Peugeotów można też sprawdzić tu http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=223986#223986

Stary link nie działa, więc wrzucam prawidłowy http://public.servicebox.peugeot.com/APddb/

Od razu proszę admina o dopisanie do wątku "Pożyteczne..." dodatkowego linku http://public.servicebox.peugeot.com/pages/index.jsp

 

I jeszcze jedna uwaga. Dla nowszych pojazdów (bodaj po 2015 roku) instrukcje nie podają wartości mas przyczep, tylko odsyłają do ASO.

 

[ Komentarz dodany przez: Jacdiag: 05-02-2018, 18:14 ]

.

zrobione http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=294298#294298

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego MsD - nie wiem skąd dane, ale to nie to. Niby 5 kg różnicy, ale jednak. To co @Paprock podał ma rozbicie na warianty i wersje i jest dokładniejsze (str.226). No i pokrywa się z tym co Dario zapodał - 670/350.

 

Witam

 

Ta instrukcja która podajesz jest do pojazdu 2015, a omawiany pojazd jest 12.02.2014 wiec to co podałem jest zbieżne z datą produkcji w/w pojazdu.

Korzystam z ori ASO danych producenta.

Pozdrawiam

 

MsD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc.

 

[ Dodano: 06-02-2018, 12:37 ]

A co do odejmowania to wiem, że się tego nie stosuje i nie jest to wiążące ale robie to tylko tak orientacyjnie i w tym przypadku daje to do myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.