Skocz do zawartości

Zmiany konstrukcyjne Seat Leon , co z homologacją ?


talib1990

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kolega przesłał mi do wglądu Decyzję Sądu Administracyjnego cofającego możliwość rejestracji pojazdu po zmianach konstrukcyjnych .

Ciężarowy 2 miejscowy na osobowy 5 miejscowy czyli coś co każdy z nas na OSKP robił nie raz. Czy ktoś z Was żąda/żądał dokument z uprawnionej jednostki nt. badania tych " dodatkowych " miejsc ?

 

 

1 - 8a1e30fae56bd.jpg

 

 

2 - ab8a248e27ada.jpg

 

 

3 - ac6687437bc22.jpg

 

 

4 - bdff846fa9fa1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przesłał mi do wglądu Decyzję Sądu Administracyjnego

 

A możesz ją wkleić tutaj? Bo na razie to masz orzeczenie jakiegoś niedouczonego SKO z Kielc, które nawet nie bardzo wie o co chodzi i jak to nazwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby komuś się zapomniało powołać na zapis z ustawy zezwalający na zmiany i obawiam się, że podrodzaj pozostał ten sam = VAN. :x

No ale miałem też do czynienia z seatem, lecz rękawicy nie podjąłem. Też był w fabrycznej wersji ciężarowy dwuosobowy, a to, co zrobili z siedzeniami tylnymi wołało o pomstę zaraz po otwarciu drzwi. W każdym razie fabrycznych punktów mocowania siedzeń i isofixów nie było. Nie rozdrabniałem się, czy z tyłu powinny też być powietrzne kurtyny dla pasażerów dopełniające zestaw air-bagów. Bez zmian się obyło. Może znaleźli jelonka na innej stacji. Raz miałem przypadek, że starostwo po zmianach na osobowy i po uwolnieniu piątego siedzenia nie wyraziło zgody dla pięciu pasażerów. Klientowi nie zależało więc pozostał czteroosobowy, ale jakby nie przeciwstawiali się, że rodzaj pojazdu został podmieniony. Argumentacja była podobna: nie był homologowany dla pięciu osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy z SKO poklepali się po tyłkach z urzędnikami WK. Tyle wynika z tego pisma. Że o niezrozumieniu przepisów na które się powołują nie wspomnę. Widzę tu jeden błąd w postawie samego diagnosty, który ponoć stwierdził, że to organ rejestrujący powinien żądać dokumentu z uprawnionej jednostki, co oczywiście byłoby błędem. Sprawa powinna oprzeć się o WSA, który moim zdaniem powinien rozstrzygnąć, że zmiana liczby miejsc z automatu powoduje w przypadku tego pojazdu zmianę rodzaju pojazdu, a co za tym idzie brak konieczności wymagania do BT dokumentu z uprawnionej jednostki. Poza tym, skoro to pojazd z Danii to zapewne była homologacja dwuetapowa, więc bzdurą jest jak sądzę, że pojazd został wyprodukowany jako N1 2 miejscowy. Trzeba by sprawdzić TZ, jaki ma numer homo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przesłał mi do wglądu Decyzję Sądu Administracyjnego

 

A możesz ją wkleić tutaj? Bo na razie to masz orzeczenie jakiegoś niedouczonego SKO z Kielc, które nawet nie bardzo wie o co chodzi i jak to nazwać.

 

Przepraszam , w zamyśle chodziło mi o SKO ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argumentacja była podobna: nie był homologowany dla pięciu osób.

 

Ale sentencja tego orzeczenia nie odnosi się do braku homologacji tylko do braku przedstawienia zaświadczenia z paragrafu 9b (dołożenie siedzeń w ciężarówce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze primo: do badania był przedstawiony samochód osobowy.

Drugie primo: nie zapytano producenta czy nadwozie jest przystosowane do montażu dodatkowej kanapy i pasów, tylko jak został homologowany.

Trzecie primo: nie można stosować § 9b dla pojazdu osobowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze primo: do badania był przedstawiony samochód osobowy.
Ale organ rejestrujący twierdzi z uporem maniak, że do rejestracji po BT został przedstawiony pojazd ciężarowy :razz:
Drugie primo: nie zapytano producenta czy nadwozie jest przystosowane do montażu dodatkowej kanapy i pasów' date=' tylko jak został homologowany.[/quote']Obstawiam, że wystarczyło zapytać o pierwotną homologację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sentencja tego orzeczenia nie odnosi się do braku homologacji tylko do braku przedstawienia zaświadczenia z paragrafu 9b (dołożenie siedzeń w ciężarówce).

No tak. Ja naklepałem ze swojego doświadczenia, to co naklepałem, a nie raz tu pisałem, żeby te zmiany, a w szczególności oświadczenia były z głową redagowane. Niestety, ale ani oświadczenie podmiotu, ani oświadczenie jednostki badawczej jest nieumocowane w prawie. A zdaje się nawet, że w sprawie tego ostatniego były jakieś interpelacje. Sorry, ale przed interwencją autora za wiele nie szło z tych załączników wyczytać, a nie chciało mi się ich zapisywać.

 

[ Dodano: 06-02-2018, 20:30 ]

A ponizsze wklejki dla zdobywających praktykę i wiedzę. Niestety, ale ja się pod tym nie podbiłem.

Wiadomo, że sam system montowania siedziska pod pupę trudności nie robi, ale tu, do wetknięcia montażowych prętów, chyba nie trzeba mówić co wykorzystano. Spawy też 'miszczosko' położono! I co, może miałbym się prosić o okazanie uprawnień tego spawacza... A jak miałby przednie? Szkoda gadać! ;-)

5ae1a82af1886_SeatsiedzeniaD.jpg.f5e839e0ea6aedfed593adabb2bf86af.jpg

5ae1a82b0f8e5_SeatsiedzeniaC.jpg.eac1d67a45cb28f0254a8549cf614fda.jpg

5ae1a82b25873_SeatsiedzeniaB.jpg.f2a2dc92a3958e14b6cbd833e863c74b.jpg

5ae1a82b3b919_SeatsiedzeniaA.jpg.32f74f9ee171ca599e31b2c8f44dee1d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perawdę mówiąc, czekałem aż pewnego dnia sprawa przybierze taki obrót. Bardzo chciałbym aby trafiła do WSA, gdyż ciekaw jestem postanowienia.

Kilka miesięcy temu, wyraziłem również opinię taką jak zawarta w SKO i spotkałem się z podobnym okresleniem :

orzeczenie jakiegoś niedouczonego SKO z Kielc,
, a mianowicie że jestem niedouczony.

Jakie to typowo polskie. Nie ma próby wyjasnienia stanowisk, tylko od razu z grubej rury: myslisz inaczej to znaczy że jestes głupi czy nie douczony.

 

[ Dodano: 07-02-2018, 09:22 ]

Pierwsze primo: do badania był przedstawiony samochód osobowy

A co gdyby dołożono mu 9 miejsc siedzących i na badanie przedstawiono Ci autobus, czy wówczas również nie zażądasz potwierdzenia jednostki uprawnionej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jeżeli jesteś takiego zdania jak powyższe SKO, to faktycznie jesteś niedouczony. Koledzy wypunktowali herezje tego stanowiska. Po cóż w oczywistym temacie fatygować sądy.

Paprock, rozmawiamy tutaj o zmianie kontrukcyjnej, dopuszczonej prawem, wykonanej zgodnie ze sztuką a nie o rzeźni Zdziśka ze szwagrem w garażu.

 

[ Dodano: 07-02-2018, 09:34 ]

adam1501 napisał/a:

Pierwsze primo: do badania był przedstawiony samochód osobowy

 

A co gdyby dołożono mu 9 miejsc siedzących i na badanie przedstawiono Ci autobus, czy wówczas również nie zażądasz potwierdzenia jednostki uprawnionej

Czytasz przepisy? Masz wiedzę kiedy należy żądać jednostki uprawnionej? Podaj mi paragraf na podstawie którego ta jednostka jest wymagana dla samochodu osobowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego nie rozumiesz w mojej odpowiedzi? § 9d dotyczący autobusu wymaga przedstawienia kwitu z jednostki, jeżeli zmiana będzie dotyczyła z samochodu ciężarowego na autobus. Natomiast z osobowego na autobus mogę to wykonać bez żadnych kwitów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiem Ci jednak, że jestes niedouczony, tylko usunę się z dyskusji. Mam zasadę że nie dyskutuję z ... od siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj argumenty i paragrafy na potwierdzenie swojej tezy i ją obroń. A nie zachowujesz się jak rozkapryszony dzieciak i jak coś nie po Twojej myśli, to zabieram zabawki i do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Jakie to typowo polskie. Nie ma próby wyjasnienia stanowisk, tylko od razu z grubej rury: myslisz inaczej to znaczy że jestes głupi czy nie douczony.

 

A ty wyjaśniłeś swoje stanowisko ?

 

NIE Za to napisałeś

 

Nie odpowiem Ci jednak, że jestes niedouczony, tylko usunę się z dyskusji. Mam zasadę że nie dyskutuję z ... od siebie.

 

I zabrałeś zabawki. W czym jesteś lepszy od tego co napisałeś a przytoczyłem na początku ?

 

Jeśli chcesz to napisze w czym ... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paprock, rozmawiamy tutaj o zmianie kontrukcyjnej, dopuszczonej prawem, wykonanej zgodnie ze sztuką a nie o rzeźni Zdziśka ze szwagrem w garażu.

- tłumacz to temu przedsiębiorcy ustawowemu! :evil: Zaznaczyłem, że zapdałem to profilaktycznie. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

traper,ciekawe skąd właściciel pojazdu weźmie oświadczenie z jednostki uprawnionej jak rzeczona nawet nie podejdzie do tematu .Już tyle razy było o tym pisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedsiębiorca, przedsiębiorcą. To zmartwienie klienta, że skorzystał z usług kowala a nie mechanika. Nawet po opinii rzeczoznawcy nie ma pewności, że BT zakończy się P. Robota musi być wykonana zgodnie ze sztuką i przepisami. Klient powinien skorzystać z porady właściwego diagnosty u któdego będzie później wykonywał BT żeby nie było niedomówień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie był u debeściaka co zrobił większość zmian w mieście, a na tą się zaparł i nie podjął walki! :cool:

Jakbyś szukał małej dziesiątki nasadki, to jest w Seacie! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czepiajcie się tego kolegi. Przecież napisał, że nie dyskutuje z mądrzejszymi od siebie. I dobrze chyba... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisał, że nie dyskutuje z mądrzejszymi od siebie.

Tego bym nie był pewny. Miałem kiedyś coś napisane w stopce . Tylko tam było o poziomie i doświadczeniu :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.