Skocz do zawartości

Badanie bez pojazdu


nordi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, taka sytuacji... klient prosi o badanie pojazdu, podaje dowód, pobieracie dane z CEP następnie opłata za badanie no i idziemy sprawdzić pojazd... aż tu "proszę Pana, ale ja nie jestem tym autem, to bez auta nie można zrobić?"

 

i co teraz? opłata pobrana, pojazd w CEP jako rozpoczęty...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakbyś dostał DR od promu kosmicznego, to też nie zastanowiłbyś się chwilę i nie wyszedł sprawdzić co to ma wjechać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja jestem zdania, że najpierw trzeba dokonać identyfikacji pojazdu i dopiero później pobrać opłatę i dane z CEPIK.

 

Możliwy jest jeszcze inny scenariusz, że klient przyjeżdża pojazdem, który chce poddać BT ale omyłkowo daje diagnoście inny DR i diagnosta pobiera opłatę, pobiera dane z cep i rozpoczyna badanie i co wówczas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam1501 ogarnij się.

 

przedstawiam wam sytuacje zgodna z dziennikiem.

więc jaka identyfikacja najpierw? znajdzcie wyjsciue z sytuacji a nie glupie opd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co teraz? opłata pobrana, pojazd w CEP jako rozpoczęty...?

Przerywasz badanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedstawiam wam sytuacje zgodna z dziennikiem.

więc jaka identyfikacja najpierw? znajdzcie wyjsciue z sytuacji a nie glupie opd

ja tam zawsze pytam gdzie jest pojazd, zwłaszcza jeżeli jest to ciągnik rolniczy :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumie Cię, że przerywasz badanie, ale jaki powód? Dlaczego ustawodawca nie przewidział tego?

 

Marek1, ok pytasz gdzie pojazd. Ale idą zgodnie z procedurą jak jak chciałby tego ustawodawca to wyjścia za bardzo nie ma z sytuacji? Powinna być usterka "BRAK POJAZDU" - dowód zatrzymany i odesłany do wydziału komunikacji. Klientowi który próbował zrobic takie badanie postawione zarzuty !!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jaki powód?

 

Brak pojazdu.

 

Dlaczego ustawodawca nie przewidział tego?

 

Ustawodawca to przewidział - ma być badanie pojazdu, a nie dokumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja jestem zdania, że najpierw trzeba dokonać identyfikacji pojazdu i dopiero później pobrać opłatę i dane z CEPIK.

dokładnie nie inaczej,

Ja bym przerwał badanie i oznajmiłbym klientowi grzecznie, że bez auta nie można

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku zastanowiłbym się, czy nie byłby zasadny zwrot pieniędzy, bo badanie się de facto nie odbyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jak będzie nie brak pojazdu, tylko to co Daniel opisał - klient mający więcej pojazdów po prostu pomylił DR? Co wtedy zrobisz?

A co jak klient podjechał na SKP, wyszedł do Ciebie do biura, wraca do auta żeby wjechać na kanał, a w aucie właśnie się coś popsuło i już nie odpali.

A co jak wjeżdżając na kanał nagle Ci prąd na SKP wyłączą - albo zepsuje Ci się jakieś kluczowe urządzenie?

Albo wszystko gra, ale w trakcie wjazdu klient dostaje telefon, że żona rodzi i gna co pędu do niej.

 

Przykładów można mnożyć. Więc Twoje podejście, że powinna być usterka "brak pojazdu" jest co najmniej dziwna. Badanie przerywasz i tyle. Jedyna dyskusja to co z pobranymi pieniążkami, ale to już inny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie jestem tym autem, to bez auta nie można zrobić?"

a gdy klient poszedł do kina i kupił bilet, a tam grają nie ten film co on chciał oglądać ...

 

 

 

prawidłowe postępowanie to powinien być telefon "do przyjaciela" = 997

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.