Skocz do zawartości

Czas Badania technicznego


PeterSTG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panów Diagnostów

W ostatniej aktualizacji programu zegar odlicza czas BT jak długo wykonujecie OBT

Trzymacie klienta godzinę na BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy pojazd rozpatrywany jest indywidualnie...

Ps. Już było wiele razy o tym pisane....

Opcja "szukaj".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PeterSTG, - JAKI PROGRAM???? Nikt tu nie jest jasnowidzem. Uzupełnij swój profil, to będziemy wiedzieli na czym pracujesz.

 

Dwa -

Trzymacie klienta godzinę na BT.
to pytanie czy stwierdzenie???? Używaj odpowiednich znaków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Nie bardzo rozumiem co ma program do czasu badania , swoje czynności trzeba wykonać , podejrzewam ze  programy nie wysyłają czasu badania o cepiku , jak ktoś będzie chciał to analizować w cepik to będzie sprawdzał czas pobrania i odesłania danych do cepiku ,a  dla informatyka to żaden problem  z napisanie programu aby znalazł bad. tech. poniżej pewnego czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadzam badanie i nie zwracam uwagi na żaden też czas ,co wam daje czas jak wykonujesz badanie w trybie awaryjnym ,a tak nieraz bywa to i tak godzina zakończenia badania po wysłaniu jest godzina rozp. badania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u Was, ale mi CEPIK działa bezproblemowo i już od ładnych kilku tygodni nie wykonałem OBT w trybie awaryjnym. Faktem jest,że czasami pojawia sie komunikat o dacie z przyszłości lub za pierwszym razem nie znajduje pojazdu w systemie ale druga próba wyszukiwania zawsze kończy się powodzeniem.Ja wszystkie pojazdy wyszukuję po nr DR, oczywiście jak DR nie został zatrzymany.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, danielg539 napisał:

Nie wiem jak u Was, ale mi CEPIK działa bezproblemowo i już od ładnych kilku tygodni nie wykonałem OBT w trybie awaryjnym.

Też tak mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie cepik tez bezproblemowo , jak miałem komunikaty o dacie z przyszłości to zegarek na komp. 1 minute do tyłu i spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka razy taką sytuację, że po pobraniu pojazdu z CEP i rozpoczęciu badania technicznego w pewnym momencie program przestał działać i się wyłączył. Po zakończeniu BT otwieram program na nowo, znów pobieram dane. Wtedy już nie patrzę na czas jaki program odlicza od pobrania danych do wysłania BT. Myślicie, że ktoś kiedyś może się przyczepić do tego?
Inną sytuacją jest np pobranie danych z CEP kiedy źle wpisałem nr rejestracyjny i pobralem dane pojazdu z CEP nie tego którego akurat chciałem wykonać BT. Wtedy musiałem przerwać BT. Czy w takiej sytuacji gdzieś zostaje ślad w CEP o przerwaniu BT?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kiedyś ktoś to będzie analizował to widzi 1 i 2 pobranie danych z cepik tu nie ma problemu , ale jak pobrałeś zły pojazd i do tego pobrałeś opłatę to troszkę dziwne  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłaty nie pobieralem, chodzi o to, że w bazie programu miałem 2 podobne n-ry rejestracyjne tej marki. Źle wpisałem nie weryfikując i rozpocząłem (W programie) start badania technicznego. Oczywiście po zorientowaniu się przerwalem w programie to BT. Opcja przerwania jest dostępna ale wiem, że nie wolno tego robić. No nic, sytuacja typu A co gdyby... Ogólnie przytoczyłem takie sytuacje, bo jestem ciekaw czy ktoś takie rzeczy nadzoruje w CEP i czy mogą z tego typu sytuacji wyniknąć jakieś konsekwencje.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy widać pobranie danych? Na pewno tak. Natomiast czy będą z tego tutułu jakiekolwiek konsekwencje? Nie sądzę. Co się tyczy czasu. Nie o ten upływ idzie tylko o wykonanie badania. Jeżeli na jednostanowiskowej i na dodatek nieprzelotowej stacji będziecie pracować z kolegą, obaj przy jednym pojeździe, to czy źle wykonacie wymagane czynności bo zajęło to wam 7 i pół minuty, kiedy sam będziesz przy nim tańczył 25 minut? Jeżeli robisz elementarne czynności badania technicznego nie musisz bać się upływu czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Właśnie czasami jest dwóch diagnostów na raz mimo jednego stanowiska. Jeżeli podzielimy się obowiązkami to badanie techniczne można zrobić szybciej. Chociaż nie wiem czy to do końca legalne. W końcu jedna osoba podpisuje się pod badaniem technicznym. W każdym razie mam nadzieję, że nikt nie doczepi się czasu w jakim przeprowadzono BT.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakie sprawdzenia można robić jednocześnie ? moim zadaniem jeden identyfikacje drugi opony lub sprawdzenie siedzeń i pasów z łączeniem innych czynności chyba trochę problem , a jak kolega coś nie dopatrzy to w razie czego kto ponosi konsekwencje chyba ten co figuruje w dowodzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.05.2018 o 06:53, cieslak.m92 napisał:

Właśnie czasami jest dwóch diagnostów na raz mimo jednego stanowiska. Jeżeli podzielimy się obowiązkami to badanie techniczne można zrobić szybciej.

Jaki problem wpisać dwa pojazdy i robić każdy swoje,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.