Skocz do zawartości

Anulowanie badania - patronat


ar

Rekomendowane odpowiedzi

No ciekawe co jest w historii/w cepie i co powie patrol przy kontroli jak stwierdzi niezgodność faktycznych stanów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dało się to wysłać ale teraz to już po ptakach. Nowe badanie poszło a tego teoretycznie usunąć już się nie da, pozostaje zostawić w rejestrze dobrze opisane i nikt nic za to tobie nie zrobi 🙂. Następnym razem dzwoń do ITS-u najlepiej do takiego człowieka jak Rafał Szumowski tel.masz na stronie Patronatu. Człowiek kompetentny a Patronat zna lepiej niż żonę swoją 😉.

Edytowane przez yogi1984
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, yogi1984 napisał:

 Następnym razem dzwoń do ITS-u najlepiej do takiego człowieka jak Rafał Szumowski tel.masz na stronie Patronatu. Człowiek kompetentny a Patronat zna lepiej niż żonę swoją 😉.

Potwierdzam. Nieraz mi pomógł i zawsze 100% skutecznie :516:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Paprock napisał:

Najwyższa pora, żeby program do badań był tylko jeden.

WK tak mają i jak się sypie to w całej Polsce równo. Wtedy byś nie tknął żadnego BT.

 

Edytowane przez aboz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w każdym normalnym programie można anulować badanie i anulowanie idzie do CEPiK. Tak was czytam to dochodzę do wniosku, że Patronat to coraz większa porażka nie program.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, yogi1984 napisał:

Człowiek kompetentny a Patronat zna lepiej niż żonę swoją 😉.

Skoro żyje z  pracą ?

2 godziny temu, markes30 napisał:

Tak was czytam to dochodzę do wniosku, że Patronat to coraz większa porażka nie program.

Nie anulowałem jeszcze badania, ale podejrzewam, iż mocno trzeba by namotać, aby nie dało się wyjść z problemu. Czyli raczej błąd ludzki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, markes30 napisał:

Tak was czytam to dochodzę do wniosku, że Patronat to coraz większa porażka nie program.

 

Święte Słowa! Browar! 👍

:piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, markes30 napisał:

A w każdym normalnym programie można anulować badanie i anulowanie idzie do CEPiK.

W Patronacie również. Ba, można anulować BT i nie musi ono iść do CEP-a. Jak diagnoście lepiej.

  • Piwo 1
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patronat ma opcję "Rezygnacja z BT do CEP" (wysłanie zgłoszenia przerwania do CEP)  albo "ANULUJ" . Obie działają dobrze, i obie w inny sposób, więc nie wiem co wy chcecie od tego Patronata...

Edytowane przez Rafi90
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest, co chwilę się tego używa bo się sprawdza po tablicy różne pojazdy i przez anuluj w dolnym lewym się ładnie wszystko zamyka bez śladu w programie ale tu się rozchodzi o:

 

Jak anulować/usunąć badanie z rejestru które nie zostało wysłane do cep i ma status na żółto - tryb awaryjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Andrzej89 napisał:

przez anuluj w dolnym lewym się ładnie wszystko zamyka bez śladu w programie

 

Tak na wszelki wypadek zauważę - w programie to może i śladu nie ma, ale w CEP-ie i owszem, jest ... :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

9. Czy można anulować w ewidencji CEP przekazane już badanie techniczne? System CEPiK 2.0 nie przewiduje możliwości anulowania przeprowadzonego badania technicznego. Przewidziane jest jedynie wycofanie wpisu w systemie o wykonaniu badania np. z powodu błędu operatorskiego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Norbert Jezierski napisał:

w programie to może i śladu nie ma, ale w CEP-ie i owszem, jest ...

Ale tam zostaje tylko zapytanie bazy o pojazd. Wtedy CEP nie wie jaką czynność będziemy wykonywali. Dopiero po wysłaniu samego BT lub rezygnacji, system rejestruje konkretną czynność SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Rafi90 napisał:

Patronat ma opcję "Rezygnacja z BT do CEP" (wysłanie zgłoszenia przerwania do CEP)  albo "ANULUJ" . Obie działają dobrze, i obie w inny sposób, więc nie wiem co wy chcecie od tego Patronata...

A czym się różni jeden sposób anulowania badania od drugiego?? 

16 godzin temu, Andrzej89 napisał:

Jak anulować/usunąć badanie z rejestru które nie zostało wysłane do cep i ma status na żółto - tryb awaryjny.

Czyli masz tu na mysli badanie, które już zostało zakończone i zapisane tylko w trybie awaryjnym? Jeżeli tak to zapisanego już badania chyba w żadnym programie nie da się usunąć, natomiast po pobraniu danych z cepik, a przed zapisaniem już się da.

15 godzin temu, Norbert Jezierski napisał:

Tak na wszelki wypadek zauważę - w programie to może i śladu nie ma, ale w CEP-ie i owszem, jest

Są jakieś tego konsekwencje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Bartek24 napisał:

A czym się różni jeden sposób anulowania badania od drugiego??

Pierwszy wysyła informację do CEP i pozostawia badanie w rejestrze, drugi usuwa badanie bez komunikacji z CEP.

  • Piwo 1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CEP ma ogólnie dość skomplikowane programistycznie procedury obsługi korekty pre-rejestracji, stąd takie a nie inne zachowanie programu / programów.

Nazewnictwo jest sprawą wtórną - anulowanie badania nie musi (wręcz - nie może) oznaczać, że znika ono z rejestru.

 

Sprawa ta jest "na wokandzie" - jak tylko zostaną nam udostępnione przez CEP nowe procedury obsługi to przeniesiemy je do systemu jako zwykłą korektę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dziś miałem podobną sytuację. Przyjeżdża samochód, któremu dosłownie 10 minut wcześniej zatrzymano DR, pobrałem z cepiku, wszystko ładnie, chcę zatwierdzić i lipa, raz, drugi piąty, dziesiąty i nic. Musiałem zrobić kolejne badanie tegoż pojazdu, wtedy już pobrało z info o zatrzymaniu (w międzyczasie zaktualizowało) i dało się wysłać do CEP. Pierwsze zaiksowałem, opisałem  zaistniałą sytuację i zostawiłem na żółto.

Edytowane przez krzysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

W patronacie jest możliwość anulowania badania jak już poszło do cepiku, dzisiaj się o tym przekonałem bo niestety się pomyliłem. Pomógł pan Rafał Szumowski, połączył się zdalnie i wyprostował sprawę. W opcjach ogólnych w zakładce tools jest okienko, wpisy w bazie CEP. Trzeba podać numer badania ,program połączy się z cep-em, i można anulować wpis w cep. Oczywiście ślad po tym zostaje , jest to właśnie ta opcja ,wycofanie wpisu z powodu błędu operatorskiego. Nie polecam tego robić jednak samemu, lepiej zadzwonić do producenta programu ☺️

Edytowane przez zbych1916
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to nie tajemnica - to jaki błąd zmusił Ciebie do anulowania badania?

Tak z ludzkiej, czystej ciekawości - być może pozwoli to mnie i innym uniknąć potrzeby anulowania badania w CEPie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna sprawa. Takie usunięcie badania z CEP można zrobić tylko wtedy jeśli jest ono ostatnim badaniem w rejestrze. Jeśli po felernym badaniu zrobisz następne to nawet dział informatyki z ITS już nie pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, mirek_handlarz napisał:

Jeżeli to nie tajemnica - to jaki błąd zmusił Ciebie do anulowania badania?

Tak z ludzkiej, czystej ciekawości - być może pozwoli to mnie i innym uniknąć potrzeby anulowania badania w CEPie.

Napisałem Ci na priv 🙂

22 godziny temu, Rafi90 napisał:

Kolejna sprawa. Takie usunięcie badania z CEP można zrobić tylko wtedy jeśli jest ono ostatnim badaniem w rejestrze. Jeśli po felernym badaniu zrobisz następne to nawet dział informatyki z ITS już nie pomoże

Może  źle napisałem, chodzi o wycofanie badania , i w przypadku kolegi Paprocka , można nawet dziś ,wycofać z cep to nadprogramowe badanie. W cep od razu  i za paręnaście godzin w historii pojazdu , będzie tylko jeden wpis. Oczywiście ślad tej operacji zostanie, ale takie duble i inne błędy operatorskie można wyprostować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.