Skocz do zawartości

Anulowanie badania - patronat


ar

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.01.2021 o 18:27, zbych1916 napisał:

możliwość anulowania badania jak już poszło do cepiku

Ale masz na mysli anulowanie po pobraniu danych z cepik, czy już po zakończeniu badania i zapisaniu do rejestru??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zbych1916 napisał:

 i zapisaniu , jest możliwość wycofania z cep 

W dniu 13.01.2021 o 08:29, Rafi90 napisał:

 Takie usunięcie badania z CEP można zrobić tylko wtedy jeśli jest ono ostatnim badaniem w rejestrze. Jeśli po felernym badaniu zrobisz następne to nawet dział informatyki z ITS już nie pomoże

Znajomy to ostatnio przechodził i powiedzieli mu że jeśli zrobiłby po tym niechcianym badaniu kolejne, to już nie można go będzie usunąć bo zostanie dziura, Nie wspominam o wystawionej fakturze czy paragonie

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas do tyłu trzeba było zrobić koretke badania, wybrać czynność inna i bez oceny i terminu badania xxx, plus opis sytuacji w uwagach. Takie rozwiązanie zalecali Panowie z Patronatu. Teraz może wprowadzili inna opcję. 

Edytowane przez Bartek24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale przecież identycznie w kajetach było. Wpisałeś, pokreśliłeś, wymazałeś, wyciąłeś to zawsze jakiś ślad po dziwacznych czynnościach pozostał. W dobie cyfryzacji dziwne ruchy zostały dopieszczone poprzez hasło winnego jak i porę działania. Życie w czipie! ;-)

(Mowa o śladach po usuwaniach.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bartek24 napisał:

 Teraz może wprowadzili inna opcję. 

To jest opcja której Ty raczej nie jesteś z pozycji stanowiska na SKP zrobić. I dobrze w sumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na przykład w SKP Pro jest w opcji  "ANULUJ BADANIE W CEPIK" ,po którym trzeba wybrać odpowiedni powód anulacji badania. Zdarzyło mi się użyć tej opcji w ciągu dnia ,po których miałem inne badania i nic z tego tytułu się nie stało. Rejestr oraz numeracja zachowuję się prawidłowo ,tokeny identyfikacyjne również przypisywane są prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, danielg539 napisał:

W numeracji nie było luki?

Z tego co wiem to niemożliwe dlatego też ITS wspominał że może usunąć badanie całkowicie z CEP i programu, tylko jeśli jest ono ostatnim w rejestrze. Ta sama sytuacja tyczyła się usunięcia wystawionej faktury. Jeśli jest ostatnia, no problem, jeśli nie, to tylko faktura korygująca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W batechu anulujesz badanie w cepik i wtedy pozostawało w tybie awaryjnym i można je ponownie wysłać do cepiku a jak nie wysyłasz to na rejestrze jest na czerwono i widac powód anulowania i id. anulowanego badania w cepik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, Rafi90 napisał:

Z tego co wiem to niemożliwe dlatego też ITS wspominał że może usunąć badanie całkowicie z CEP i programu, tylko jeśli jest ono ostatnim w rejestrze. Ta sama sytuacja tyczyła się usunięcia wystawionej faktury. Jeśli jest ostatnia, no problem, jeśli nie, to tylko faktura korygująca.

Badanie zostanie w rejestrze stacji , bo tak jak piszesz można przy pomocy autorów programu, tylko coś z ostatnim zrobić.  Natomiast nie będzie go widać w cep.

Edytowane przez zbych1916
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po korektach też zostaje. Czasem ktoś walnie coś czego nie powinno być i właśnie gdyby usuwane były wszystkie takie badania to nie było by w CEP takiego bałaganu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, danielg539 napisał:

Jak to rozumieć? W numeracji nie było luki?

Źle to ująłem. W rejestrze badań anulowane badanie zostaje podkreślone kolorem czerwonym z dużym napisem ANULOWANO i nie jest ono wysyłane do CEPIKu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, smaug napisał:

W batechu anulujesz badanie w cepik i wtedy pozostawało w tybie awaryjnym i można je ponownie wysłać do cepiku a jak nie wysyłasz to na rejestrze jest na czerwono i widac powód anulowania i id. anulowanego badania w cepik 

W Batechu. jak anulujesz to już nie wyślesz, nie jest w awaryjnym i oczywiście jest na czerwono.

Anulujesz każde , nie tylko ostatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak potwierdzisz ze nie będziesz wysłał do cepik to na czerwono , a jak zaznaczysz ze będziesz ponownie  wysłał to anuluje w cepik a na rejestrze w awaryjnym , wtedy możesz np. anulować prerejestracje i  poprawić błędy w badaniu i prerejestracji  ponownie wysłać do cepik  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, smaug napisał:

 a jak zaznaczysz ze będziesz ponownie  wysłał to anuluje w cepik a na rejestrze w awaryjnym , wtedy możesz np. anulować prerejestracje i  poprawić błędy w badaniu i prerejestracji  ponownie wysłać do cepik  

To jakie anulowanie jak to samo ponownie wysyłasz? 

 

17 godzin temu, Rafi90 napisał:

 to dwie różne sprawy

dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam, przepraszam, że trochę nie w temacie ale mam pewien problem. Pracuję w programie Patronat. Miałem otwarte badanie techniczne, w pewnym momencie przyszedł zmiennik, chcąc wykonać swoje badanie moje przeniósł do historii (czy jakoś tak)- w Norcomie to się nazywa poczekalnia- i teraz nie mogę znależć tego badania, a chcę je zamknąć. Podczas próby zamknięcia Patronatu, wyświetla się komunikat, że są otwarte badania. Pytanie jak dotrzeć do tego badania by je zamknąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mariusz12 napisał:

jak dotrzeć do tego badania by je zamknąć

Jeżeli kolega zalogował się na tym badaniu swoim loginem i hasłem, a następnie  przeniósł do historii to jest ono dostępne dla niego. Musisz zalogować się jego danymi lub niech on to zrobi i usunie badanie z historii. :wink:

Edytowane przez cezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paprock napisał:

Formalnie 'miszczoska apka'!

" Apka " ta, to nie jeden Program ma pod sobą, tylko chwilowo sterujący jakby zabłądził. :smile:

:papa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przez to dziwne hasło szłoby [Historię] otworzyć?

Już Wy mi nic nie mówcie o tym cudzie informatycznym sygnowanym logiem ITS. Dal mnie to się ze sobą gryzie, aż nie przystoi. Jak już jest to instytut, to powinien we wszystkim przewodzić, być wzorem dla innych. A jak jest, to widać. Nosz choroba, żeby w apce się pogubić, żeby apka na jedną czwartą ekranu była, żeby szukać po zakładkach ilości badań przerobionych za dnia, bo przecież przewodniego ekranu toto nie ma. Nie istnieje, nie posiada.

Pierwsze co bym w usprawnieniu systemu badań zrobił, to tą apkę z rynku wyp...ił!

 

To ma być prosty, łatwy, czytelny program. Tak, jak mówi Linda w pierwszych trzydziestu sekundach. "Prosta opowieść, proste  dialogi, prosta historia. Lecz nie, bo są takie instytucje, które potrafią prostotę zje...ć!

https://www.youtube.com/watch?v=gdpbzc6Yq50

 

Już to kiedyś linkowałem. Nadaremnie, jak grochem o ścianę.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.