Skocz do zawartości

Anulowanie badania - patronat


ar

Rekomendowane odpowiedzi

Ale mi chodzo o to, że po co mocować coś w przepisach, coś czego nie widać.

Bez sensu trochę. A jak zapiszą 'zakaz usuwania' z pozostawią możliwość usuwania, to wtedy będzie dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko sprawdziłem i w Stacji SQL chyba nie ma możliwości całkowitego usunięcia badania. Jest tylko anulowanie. Ale wtedy chyba nie znika z rejestru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś obiło mi się o uszy, że zapis w rejestrze badań jest dokonywany w tzw. trybie notarialnym (czy coś takiego) i wpis taki nie podlega usunięciu, można co najwyżej opisać, że jest to wpis omyłkowy i tyle ale pozostać musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK.

Ale czy gdzieś jest zapisane, że nie wolno usuwać błędnie wprowadzonego badania?

 

Widać, nie wszystko czytasz,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie zatwierdzisz badania to możesz go anulować, przerwać. Jak wyślesz do CEPa pozostaje tylko i wyłącznie korekta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja pytam szanowne grono czy jest jakiś przepis zabraniający anulowania (usunięcia) zatwierdzonego badania technicznego. @JANUSZ60 napisał , że jest. Bardzo proszę o jego podanie. Nie mogę go znaleźć.

 

Edit.

Pytam się z ciekawości. Nie chcę nic anulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja pytam szanowne grono czy jest jakiś przepis zabraniający anulowania (usunięcia) zatwierdzonego badania technicznego. @JANUSZ60 napisał , że jest. Bardzo proszę o jego podanie. Nie mogę go znaleźć.

 

Rozumiem, że znalazłeś przepis zezwalający, nie możesz tylko znaleźć tego zabraniającego, przykro mi bardzo,

dla mnie wystarczający jest taki zapis,,,

 

§ 9. W przypadku popełnienia oczywistej omyłki w:

1) wystawionym zaświadczeniu o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu uprawniony diagnosta prostuje ją

w rejestrze oraz wystawia nowe zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu;

2) dokonanym wpisie w dowodzie rejestracyjnym uprawniony diagnosta prostuje ją w rejestrze oraz skreśla omyłkowy

wpis i podaje właściwą informację w nowej rubryce w dowodzie rejestracyjnym; nowy wpis powinien być opatrzony

datą, podpisem uprawnionego diagnosty oraz jego pieczątką imienną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja pytam szanowne grono czy jest jakiś przepis zabraniający anulowania (usunięcia) zatwierdzonego badania technicznego. @JANUSZ60 napisał , że jest. Bardzo proszę o jego podanie. Nie mogę go znaleźć.

 

Rozumiem, że znalazłeś przepis zezwalający,

 

Ale ja nie muszę szukać przepisu zezwalającego, i także nie muszę go znaleźć. To co nie jest zabronione jest dozwolone.

 

Więc bez złośliwości ponawiam pytanie. Czy jest gdzieś zapis zabraniający anulowania (usuwania) BT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to jest u nas najgorsze, że niektórym nie wystarczy powiedzieć, że coś jest białe, bo oni muszą jeszcze mieć na piśmie, że to coś nie jest czarne,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Janusz co jest najgorsze? Sam napisałeś kilka postów wyżej, że jest przepis zabraniający więc jak kolegę diagnostę proszę Ciebie abyś go podał. Bo ja nie mogę znaleźć.

A Ty jakieś osobiste wycieczki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisu o który pytasz nie ma, natomiast sam sens terminu rejestr badań technicznych zawiera w sobie informację o przeprowadzonych badaniach technicznych - wszystkich. Dlatego wszelkie korekty w rejestrze są widoczne, dlatego nie można usunąć jednego badania z jakiegoś tam dnia bo ono się odbyło, nawet jak błędnie, pomyłkowo, niesłusznie... Można je anulować - podając jakąś tam przyczynę, można je skorygować ale nie można tego wyrzucić w niebyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JANUSZ60 napisał , że jest.
Sam napisałeś kilka postów wyżej, że jest przepis zabraniający

Gdzie, kiedy ? Nie pamiętam,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko sprawdziłem i w Stacji SQL chyba nie ma możliwości całkowitego usunięcia badania. Jest tylko anulowanie. Ale wtedy chyba nie znika z rejestru?

U nas nie ma możliwości całkowitego usunięcia badania. I nie znika ono z rejestru - jest oznaczone jako anulowane.

Te kwestie nie są nigdzie (tj. w Dz.U.) wyjaśnione - kierujemy się zatem ogólnie pojętą "logiką działania".

 

W teorii zatem - można zatem to zrobić (fizycznie usunąć badanie).

Ale - co z dziurami w numeracji ? "Sprytny" diagnosta powie osobom z nadzoru, że to wina programu, bo program coś źle zrobił, nie zapisał, że przeskoczyła numeracja itp. A ja (autor systemu) zwyczajnie "nie wolę", aby tak było - w związku z czym nie dajemy możliwości usuwania wpisów :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, może się mylę. Może pamieć zaburza mi inny program, ale przed 13 XI 2017 ostatniej pozycji czy to z faktur, czy z badań szło się pozbyć. Mówimy o ostanim zapisie, czy jego idzie usunąć. Usunięcie ostatniego wpisu nie powinno spowodować żadnych dziur lub luk, zadnych ubytków.

Z rozpedu zapisały się daw takie same badania. Wiadomo, że jedno pod pozycją 123, a drugie pod 124. Pytanie jest proste, czy 124 może zniknąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rozpedu zapisały się daw takie same badania. Wiadomo, że jedno pod pozycją 123, a drugie pod 124. Pytanie jest proste, czy 124 może zniknąć?

Jak wysłane do cepaik-u to nie. A teraz to raczej trudno zakończyć BT bez wysyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kwestie nie są nigdzie (tj. w Dz.U.) wyjaśnione - kierujemy się zatem ogólnie pojętą "logiką działania".

 

Dziękuję za wyjaśnienie sprawy.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Pan Norbert, nie wynika to z zapisów prawa tylko z założeń, które przyjęli twórcy programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.