Skocz do zawartości

Anulowanie badania - patronat


ar

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Rafi90 napisał:

Powodu korekty to ja nie wpisuje nigdy, a korygować się zdarza, czasem dużo :silent:

 

- to co tam wklikujesz?

 

OK, bo robota przyjechała. W innym temacie o zdeszyfrowanie roku produkcji poproszę. Kurde w Peugeocie. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerwanie badanie w "patronacie" zaznacza się "X" po rozwinięciu prostokącika "wynik badania",

anulować, wycofać zatwierdzonego badania się nie da (chyba nawet goście z ITS) nie pomogą, a to dlatego, żeby nikomu nie przychodziło do głowy, że jak mogę to pokombinuję, to akurat w/g mnie zaleta,  trzeba poprzez tryb korekcji w okienko które wyskoczy opisać co i jak, zatwierdzić i po sprawie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A da się zmienić rodzaj badania po korekcie? Np na ustalenie danych ?

51 minut temu, Paprock napisał:

 

- to co tam wklikujesz?

 

 

Nic, daje Ok i tyle. Nikt się do tego nie czepia ani nie drąży :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiąc korektę wyskakuje mi okienko powód korekty i jest ok .Daje ok, coś się tam program burzy i idzie dalej... Dziwny ten Twój patronat coś. Wróciłem już roboty do domu to już dziś nie sprawdzę, ale jutro rano o 8 wyślę Ci jak wygląda moje okienko korekty. Jak nie chce puścić bez niczego to pisz choćby kropkę, albo napisz korekta danych i tyle

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak @Rafi90! Już zatrybiłem. 

Porobiłem, poklikałem i twierdzę, że info o korekcie tylko w rejestrze zostaje.

Wątpię aby cepik zaciągał te wszystkie usprawiedliwienia nieudolnego operatora.

Chciałem poprawić i wynik i termin, to znaczy wiXować, co nie. To mi zaczął wyświetlać, że "Tryb Awaryjny bez CEP". :?

Zostawię jak jest, a jutro sprawdzę w historii pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Paprock napisał:

Już zatrybiłem. 

Czyli mam rozumieć, że w rejestrze badanie jest ( klient zrezygnował z BT ), a w CEP termin następnego badania = w/g DR. Tak ? ;-)

Bo jak tak to git. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zmienił wynik badania na xxx i wskoczył awaryjny to znaczy że do cep to nie poszło, i dalej zostaje to co zatwierdził dając "Zapisz do Cepik"... Tak się mnie wydaje :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Korekta" rodzaje badania, terminu badania, wyniku badania wymusiła jakby tryb awaryjny i wszystkie bzdury, które zrobiłem zostały zapamiętane tylko przez REJESTR, zaiste.

Nie wiem, co poszło do CEP. Jutro zaimprowizuję badanie tego samochodu i zobaczę, co baza podpowie. Sprawdzę też historię. Obawiam się jednak, że w historii i w bazie wszystko po staremu zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Paprock napisał:

 po staremu zostanie.

Też się tego obawiam. Puść na zdalne jutro chłopaków z ITS, potrafią nieraz fajne rozwiąznie znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co? Paragon poszedł? A nie dało się zmienić terminu badania na ten odpowiadający DR ? (nie wiem jaka jest sytuacja, czy akurat u Ciebie to możliwe) Wiem, że na pewno zmiana terminu badania idzie normalnie do Cep bo nieraz z rozpędu machąłem i zrobiłem ciągnik na rok, a później korekta i normalnie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Kasa nie poszła. Patronat nie widzi opłat, bo rachunki są wystawiane na innym programie. Po prostu kjwadracik przy OE był zaptaszkowany, którego w korekcie odptaszkowałem.

OK. Idę jakiegoś McDonald'sa wciągnę. ;-)

Narazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Paprock napisał:

(...) którego w korekcie odptaszkowałem.

Wydaje mi się , że zet nie będzie zaliczony do miesięcznego rozrachunku OE. ;-)

Tylko skala problemu ( tego niefortunnego badanka ) nie jest współmierna co do tego zeta :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak teraz i czy jeszcze tego nie naprawili,ale jeszcze pół roku wstecz dało się badanie z CEP wywalić. W patronacie wchodzisz w korektę. Normalnie zasysasz badanie o które ci chodzi, zmieniasz rodzaj badania na "inne czynności" np hak i zapisujesz w trybie awaryjnym. Następnego dnia powinno wszystko z CEP zniknąć, jeśli OE jest odhaczona na zestawieniu jej nie będzie. Na koniec wszystko ładnie sobie drukujesz,opisujesz żeby z pomyłki móc się wytłumaczyć jeśli ktoś takową zauważy:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, yogi1984 napisał:

, zmieniasz rodzaj badania na "inne czynności" np hak i zapisujesz w trybie awaryjnym.

No właśnie to sugerowałem Paproczkowi zaraz na początku, ale skoro coś nie idzie do CEP (bo Cep tego nie łyka) to nie wiem czy zostanie zmienione badanie które już w CEP jest zapisane. Dowiemy się jutro :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipa. W cepiku i historii zapisało się to, co poszło zaraz po zatwierdzeniu. Po wciśnięciu pierwszego [ENTERA]. Wniosek taki, że można sobie rzeźbić w rejestrze na kompie wymysły dowolne, a centralna baza i tak pobiera pierwotny stan badania.

Podsumowując: PO KOREKTACH!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zassaniu danych z CEP jeżeli jest coś " nie teges " czy to z klientem, czy jak u Ciebie z terminem jeszcze długo ważnego następnego badania technicznego, to na dole ( po lewej stronie ) jest taki magiczny guziczek ANULUJ - po naciśnięciu można wycofać się z całej operacji " bez szwanku " na historię i stacyjną bazę. :silent:

Jak [ Enterem ] się zatwierdzi lub naciśnie zapisz to " po ptakach " jest niestety. :wink:

 

Edytowane przez leski66
błędy stylistyczne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz przekręcić do informatyka z ITS czy da się zrobić jakiś myk ewentualnie :silent:

 

9. Czy można anulować w ewidencji CEP przekazane już badanie techniczne?System CEPiK 2.0 nie przewiduje możliwości anulowania przeprowadzonego badania technicznego. Przewidziane jest jedynie wycofanie wpisu w systemie o wykonaniu badania np. z powodu błędu operatorskiego.

Coś takiego znalazłem w informatorze Cepik 2.0

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, leski66 napisał:

Jak [ Enterem ] się zatwierdzi lub naciśnie zapisz to " po ptakach " jest niestety. :wink:

 

- no i ja zdolniacha to właśnie zrobiłem. Reszta pikuś. Niech oba w historii&cepiku wiszą. Wystarczy, że w rejestrze mam niezły bajzel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił korektę terminu następnego badania na tę zgodą z DR i tak to zostawił.Tylko OE (trudno 1zł stracisz), w uwagach "wpis omyłkowy" czy coś w tym stylu, wydruk + notatka w segregator gdyby trafili na nie na kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co mieszać. Nie można usunąć, to nie można. Wróciłem do stanu pierwotnego i tyle. Zeta dziwnym trafem udało się wyrzucić rejestru opłat. Natomiast korygowanie terminu badania wprowadza większą zamotę, bo wychodzi, że wyznaczyłem termin dłuższy od 12 miesięcy, więc jak to - spytałby ktoś. Badanie wykonane trzeciego grudnia a termin w historii do 27?

Wyszło co wyszło i babka ma w historii badanie sprzed dwóch lat ważne do 27 grudnia, a niżej pokazało się wczorajsze okresowe z terminem do 3 grudnia. Da sobie radę. "Życie" - jak to mawiają. ;-)

W sumie fakty mówią, że badanie się odbyło, a cała niefortunna reszta jakby nie dotyczy CEPA.

 

Wszelkie wyjaśnienia zamieściłem w rejestrze. Jakby ktoś kiedyś nie wiadomo po co szukał sprawcy całego zamieszania, to przecież dojdzie, a ja wtedy odczytam sobie treści uwag w rejestrze i czysty jak aniołek będę. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, tylko jak zatrzymają ją do kontroli po wyznaczonym przez Ciebie terminie a nie okaże DR  i sprawdzą w CEPie to wyjdzie że nie ma ważnego badania. Mogą zatrzymać wirtualnie DR, ktoś ma kłopot i pretensje do Ciebie mimo że sam najpierw wnioskował o badanie.  A jak wypłynie Twoje na kontroli SKP że dałeś więcej niż rok to weźmiesz to na  klatę i złożysz wyjaśnienia. Ale nie doradzam więcej bo potem będzie na mnie.

24 minuty temu, Paprock napisał:

czysty jak aniołek

Prawidłowe podejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.