Skocz do zawartości

Anulowanie badania - patronat


ar

Rekomendowane odpowiedzi

Ta pani ma w wirtualnym świecie aż dwa terminy badań, z czego jeden jak żyw dwa lata temu wpisany do dowodu. A drugi termin, ten wczorajszy, ten zacepikowany lecz w dowód nie wpisany jest w uwagach do zaświadczenia rozwlekle wyjaśniony. Myślę, że i policjanci dadzą sobie radę. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby raz na zawsze zakończyć dywagacje na temat usuwania zatwierdzonego wpisu to cytat z instrukcji programu "Patronat"

Cytat

Usunięcie błędnego wpisu - nie jest możliwe. Program prowadzi archiwizację w trybie notarialnym

błędne wpisy można tylko korygować wraz z opisem jaki był powód korekcji, wszystkie inne "dorady" ocierają się o mataczenie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło tylko o usuniecie błędnego wpisu.

Ale także o możliwość przerwania badania, z opisem z jakiego powodu i takiego jego wysłania do CEP

I nic nie przeszkadza tu archiwizacja w trybie notarialnym, jeśli takowy jest.

 

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerwać badanie zawsze można (anulować) i nie wysyłać do cep, ja napisałem o zatwierdzonym badaniu w programie, a o wysłanym do cep napisał @Rafi90

Cytat

 

9. Czy można anulować w ewidencji CEP przekazane już badanie techniczne?System CEPiK 2.0 nie przewiduje możliwości anulowania przeprowadzonego badania technicznego. Przewidziane jest jedynie wycofanie wpisu w systemie o wykonaniu badania np. z powodu błędu operatorskiego.

Coś takiego znalazłem w informatorze Cepik 2.0

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że żaden program opcji usunięcia nie zawiera. Po to jest one line, żeby wszystko odbywało się w czasie rzeczywistym, a nie "po korektach". Podobnie jak na Allegro, gdzie czarno widzę możliwość wykręcenia się z opcji "kup teraz". ENTER i pozamiatane!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o przerwanie badania. opisanie z jakiego powodu i wysłanie do CEP.

Oki rozumiem, że patronat nie ma takich możliwości. Koniec kropka. Temat zamknięty

 

 

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ja badania nie przerywałem. Po prosu w chwilę po zapodaniu ENTERA zaskoczyłem, że coś poszło nie tak i wszystko wymazać, anulować, nadpisać, "skorygować" chciałem.

Wymazać/wykasować nie dało rady.

Anulować nie dało rady.

Nadpisać inny nowy pojazd na tym pokiepszczonym, to jeszcze większe ZONKI wychodziły.

Korekta nic nie daje, bo w centralnej bazie stoi pierwotny stan badania, stan sprawy.

No nie idzie cofnąć badania. Nie idzie cofnąć "kup teraz"!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety,  tak to jest,  jak " właścicielka wozu " błysnęła urodą, zapachniała,  to ( diagnoście/operatorowi programu stacyjnego ) oczy ***** zarosły :silent::wink:

Ps ( dlatego też stara zasad mówi : że głowa nie służy tylko do noszenia czapki ) :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Mecher napisał:

Chodzi o przerwanie badania. opisanie z jakiego powodu i wysłanie do CEP.

Oki rozumiem, że patronat nie ma takich możliwości. Koniec kropka. Temat zamknięty

 

wszystko to można zrobić, poczytaj na forum OSDS, temat "przerwane badanie" , a że jest w  "sprawach wewnętrznych" to nie wstawiam linku z przyczyn wiadomych :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, cezary napisał:

(...) poczytaj na forum OSDS, temat "przerwane badanie" (...)

Tylko, że tam kolega @aboz zasygnalizował, że jak się tak przerwie badanie to do CEP idzie info. o wyniku " N " bez usterek :silent:

Ja osobiście nie mam takiej rezygnacji na koncie, więc pozostaje mi opierać się na tym co czytam. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, leski66 napisał:

jak się tak przerwie badanie to do CEP idzie info. o wyniku " N " bez usterek

owszem, wymienione usterki pozostają do wglądu tylko w rejestrze badań :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co gadać , narzekać na program , zostawić błędna pozycje bo się narobi większy bajzel , tylko dzwonić do twórców programu w ITS i oni powiedzą co zrobić lub zdalnie robią sami , najprostsze i najlepsze rozwiązanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już podjąłem decyzję i zostało tak jak przed zamieszaniem było. Trudno. Pani ma dwa badania w cepiku, a jeden w dowodzie wpis terminu. Zawsze można przyrżnąć jarząbka, że "może" na KP robione było dlatego w dowodzie nie ma wpisu. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Paprock napisał:

Już podjąłem decyzję i zostało tak jak przed zamieszaniem było.

Osobiście przy takiej decyzji i ja bym pozostał. Jak to mówią : z [ Enterem ] żartów nie ma. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Paprock napisał:

Już podjąłem decyzję i zostało tak jak przed zamieszaniem było

tak i tylko tak  powinno być od razu, pobłądzić każdy może, po to jest możliwość korekcji podczas której wszystko ładnie opisujemy i tak zatwierdzamy, zamykając sprawę, a kombinowanie prędzej czy później odbije się czkawką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2019 o 09:40, wojteczek napisał:

Ja rozumiem, tylko jak zatrzymają ją do kontroli po wyznaczonym przez Ciebie terminie a nie okaże DR  i sprawdzą w CEPie to wyjdzie że nie ma ważnego badania. Mogą zatrzymać wirtualnie DR

Na pewno zatrzymają DR. Ja kiedyś zrobiłem takiego babola, że robiąc OBT termin w DR wyznaczyłem prawidłowo na niespełna 2 lata a w programie bezmyślnie zatwierdziłem podpowiedź programu na rok i po 13 miesiącach wrócił klient z zatrzymanym DR choć termin w DR był OK. Wówczas wykonałem korektę BT (z przed 13 miesięcy) i poprawiłem termin na prawidłowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba:

1. Anulować badanie. (anulowanie idzie do CEPiK)

2. Przywrócić anulowane w rejestrze SKP

3. Skorygować w przywrócone badanie

4. Zakończyć i wysłać do CEPIK

Opis na podstawie SKP PRO

Wszystkie ruchy widać w CEPIK ale finalnie zostaje tylko jeden pojazd ( ten poprawnie wpisany) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Ja miałem inną sytuację. Nie mogłem zapisać badanie do cep bo rzucało komunikat o jakimś błędnym tokenie i jedyne co wykombinowałem to zrobiłem nowe po tym i poszło z palca a poprzednie wisi w trybie awaryjnym tylko zaiksowałem wynik badania i datę następnego. A to kolejne poszło bez ceny i cepu żeby kasa się zgadzała. 

Nie wiem jak inaczej to można było rozegrać. Rzucało jakimś błędnym tokenem i ani w jedną ni w drugą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem jak będziesz miał taką sytuację to przy próbie wprowadzenia jak Patronat spyta się czy "sprawdzić czy pojazd znajduje się w CEP?"wciskamy TAK i później normalnie zapisujemy. Za pierwszym razem może nie pójść ale za drugim już idzie pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taką sytuację że przyjechał klient z zatrzymanym dowodem i miał zaświadczenie z poprzedniego badania z usunięciem usterki i mając już ściągnięte dane z cepu klient pojechał innym samochodem na komendę odblokować dowód a ja w tym czasie badanie robiłem. Jak wrócił już po odblokowaniu i skończyłem to przy próbie zapisu miałem to info o jakimś złym tokenie. Podejrzewam że token się zmienił (jakaś aktualizacja ID pojazdu w cep) jak wprowadzili na posterunku odblokowanie dowodu i dlatego nie szło jego wysłać w cep bo się niejako ID pozmieniały - tak przypuszczam.

PS: nie wiem nic o takiej informacji "sprawdzić czy pojazd znajduje się w CEP?" przy okresowym, jedynie przy pre-rejestracji takie coś się pojawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja... pyta czy "badanie znajduje się w CEP".A info było tylko o błędnym  Tokenie,czy jeszcze że "istnieje badanie o takim samym numerze"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyższa pora, żeby program do badań był tylko jeden. Apki pokasować, powywalać, wyeliminować, zdelejtować.

Jeden kraj, jeden ustrój, jeden rząd, jeden cepik, jeden system rejestracji, jeden program do badań.

Nie zapominając o zusie i skarbówce.

To nie rozdmuchane social media, że obok Fejsa i Twitter i Insta i inny Dupelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie że info wyskakiwało tylko o błędnym tokenie, próbowałem 3 razy wysłać i błędny token więc zrobiłem nowe z nowym numerem bo co innego poradzić. Czyli reasumując to badanie jest tylko lokalnie w programie więc dałem XXX w wyniku i dacie i opisałem w przyczynie korekty dlaczego tak wyszło. 

Zastanawia mnie tylko jak uzyskać status badania w patronacie jako anulowany (jest w legendzie w widoku badań).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.