Skocz do zawartości
Czy płacisz za terminale płatnicze 2x więcej niż musisz? ×

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Taka sytuacja, klientowi podczas badania technicznego zgasł silnik i już nie dało się go uruchomić. Jaką usterkę wybrać?? Wiadomo wynik badania N bo nawet nie dało rady wykonać wszystkich czynności do przeprowadzonego badania.

 

Z kodów usterek nic nie pasuje, a gdy wpiszę ręcznie usterkę w uwagach np. silnik pojazdu nie włącza się" to przy zapisie komunikat, że nie wybrano żadnej usterki istotnej ani stwarzającej zagrożenie i nie można przesłać do cepiku.

Napisano

Powoli. Badanie zostało niewykonane, czyli przerwane! Żaden wynik się nie należy. Była akcja z finałem w sądzie, że padł akumulator podczas badania. Diagnosta wynik N zapodał, a sąd, że nie, że nie może tak być. I tak dalej. Roztropności troszkę w robocie. ;-)

Napisano

Jak po analizie i po wspomaganiach to cała reszta jest do wykonania bez pomocy silnika. :D

Napisano

No jak tak, to tak. No to w sumie można go wypchać na plac z pozytywem! ;-)

Napisano

Jeśli nie wykonano całego zakresu to należy przerwać badanie, oddać kasę klientowi i wypchać pojazd ze stanowiska kontrolnego.

Napisano

A jak przerywamy badanie to gdzie mam to zaznaczyć czy wpisać?? W uwagach??? Przecież program nie puści dalej jak nie określi się wyniku N lub P.

 

I dalej, co z kasą fiskalną?? Czy fakturą?? Jeśli oddać kasę. Kasa pobrana, przecież paragonu nie anuluje.

Napisano

Każdy program ma opcję anulowania, a od jakiegoś czasu przerwania badania. Najpierw trzeba ogarnąć problem z przerwaniem, a potem martwić się finansową stroną. Nie wiem... może niech faktura w całości pokryje to przerwane badanie, a jak wróci usprawnionym samochodem, to wtedy mu po kosztach wewnętrznych firmy zrobić badanie. Różne są akcje. Nie widzę przeszkód, aby zestornować fakturę do zera i opisać jaki był powód tej operacji.

Napisano

To może ktoś podpowie jak anulować badanie w STACJA SQL właśnie w takim przypadku. ( silnik pojazdu odmówił posłuszeństwa). Można anulować badanie ale wtedy jest bez zapisu, bez wyniku N lub P ani żadnych uwag typu "dlaczego anulowano."

Napisano
Przecież program nie puści dalej jak nie określi się wyniku N lub P.

Akurat to nieprawda,,,

 

I dalej, co z kasą fiskalną?? Czy fakturą?? Jeśli oddać kasę. Kasa pobrana, przecież paragonu nie anuluje.

Anulować (fakturę, paragon) żaden problem. Tu bardziej chodzi o mądrą podstawę do przerwania badania.

Napisano

Czekaj Janusz, bo w poczekalni jest temat i tam pracujący na Patronacie nie może anulować badania. Tu mamy Norcoma i powiem szczerze, że nie wiem czy jest taka opcja.

Napisano
Jeśli nie wykonano całego zakresu to należy przerwać badanie, oddać kasę klientowi

Dlaczego chcesz oddawać kasę klientowi skoro to z winy jego auta trzeba przerwać badanie?

Napisano
Dlaczego chcesz oddawać kasę klientowi

 

Bo wydaje mi się to uczciwe.

Napisano

A jak pęka przewód hamulcowy przy pomiarze przedniej osi (tylna jeszcze nie zbadana), to też przerywasz BT i oddajesz pieniądze?

Napisano
Bo wydaje mi się to uczciwe.

Może i tak ale z drugiej strony zrobiłeś już pół badania a teraz nie możesz go skończyć nie ze swojej winy to jak oddasz kasę to Twój pracodawca będzie pokrzywdzony :?

Napisano

Właśnie, dlatego mówię o mądrej przyczynie, jeśli już miałbym to badanie przerwać,,,

Napisano

Gadu gadu a rozwiązania nie ma w tej sytuacji.

Dalej, tabela usterek nie wyczerpuje wszystkich możliwości zgadza się?? Zgadza. A jeśli wpisać usterkę w uwagach np. silnika pojazdu nie można uruchomi, to przesłanie do CEPIK nie możliwe bo komunikat że nie wybrano żadnej usterki UI lub USZ.

Napisano

Logika podpowiada, że powinien być jeden kod usterki pozwalający opisać usterkę z klawiatury, skoro tabela nie wyczerpuje wszystkich możliwości stwierdzonych nieprawidłowości.

Napisano

Jest coś takiego jak badanie w toku;

F6 zapamiętaj i po sprawie ,,,

Napisano
Jest coś takiego jak badanie w toku;

F6 zapamiętaj i po sprawie ,,,

 

I jeśli nie wróci tego samego dnia to badanie W TOKU wyleci z rejestru.

Napisano

Nie wiem do kiedy obecnie Patronat pamięta takie badanie, kiedyś faktycznie tylko do końca dnia. Jednak lepsze to niż nic.

Skp Pro pamiętał kiedyś dłużej,,,

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.