Skocz do zawartości

Naczepa ciężarowa ADR


hudy05

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie okresowe + dodatkowe ADR (FL,OX,AT). Na naczepie ( O4 )cysterna przenośna potrzebny UDT czy nie ? są zdania odmienne w pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badamy pojazd! Sam pojazd! Tylko Pojazd!

A jak Baba-Jaga na przyczepie będzie, to też wołać o atest czy oscypki są z owczego mleka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To klient określa jakie badanie jest mu potrzebne. Jak klient chce tylko okresowe to robimy okresowe i nic nam do tego co on przewozi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mnie to obchodzi? Klient podstawił naczepę na badanie okresowe i wykonuje takowe. Jak przyjedzie naczepa z drewnem, to też mam się dopytywać czy ma asygnatę na to drewno czy wzywać policję? To klient decyduje jak chce wozić swój towar. Jeżeli chce badanie dodatkowe na ADR, to takowe będę wykonywał bez względu na to co w danej chwili stoi na pace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie "co mnie obchodzi", bo ja Ci tylko napisałem jaki był sens problemu! Ładunek, tu kontener-cysterna, wnoszącego temat ochodził.

Ale OK - wyjaśnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mnie to obchodzi? Klient podstawił naczepę na badanie okresowe i wykonuje takowe. Jak przyjedzie naczepa z drewnem, to też mam się dopytywać czy ma asygnatę na to drewno czy wzywać policję? To klient decyduje jak chce wozić swój towar. Jeżeli chce badanie dodatkowe na ADR, to takowe będę wykonywał bez względu na to co w danej chwili stoi na pace.

 

ale przyjechał z cysterną a nie z drzewem.A nie mozesz przystąpić bez UDT :) .Teoretycznie mogł przyjechać pusty ale znowu ale nie przyjechał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ładunek i nic mi do niego. Jak pojazd przyjedzie ze zbiornikiem na gaz w bagażniku, bo klient go kupił dla szwagra na jarmarku, to też mam wołać o dozór, choć pojazd nigdy gazu nie wąchał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki ta naczepa ma podrodzaj i przeznaczenie?

 

Odpowiadając na to pytanie będzie można ustalić czy cysterna jest wyposażeniem naczepy czy tylko ładunkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak naczepa będzie wozić drewno to spoko, ale jak będzie klient chciał wieść ADR kontener AT to zrobić badanie dodatkowe ADR bez UDT ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za informacje sprawa wyjaśniona nie wymaga sie UDT przeznaczenie przewóz kontenerów

- nie o to chodzi. Ani przeznaczenie pojazdu, ani rodzaj pojazdu w tym przypadku nie ma znaczenia aby jakichkolwiek potwierdzeń wymagać.

Dozory potrzebne są dla pojazdów-cystern, dla samochodów-cystern, dla przyczep/naczep-cystern, dla stałych cystern na pojazdach, pod warunkiem że przewożą gazy i ciecze pod ciśnieniem.

Kontener-cysterna może być takim samym ładunkiem i tylko ładunkiem jak na przykład transport gazu w butlach, w sztukach przesyłki. Oczywiście, biorąc pod uwagę przepisy adeerowskie, to taki kontener-cysterna pod coś podlega, o czym zaiste najlepiej wie doradca DGSA zatrudniony w firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biorąc pod uwagę przepisy adeerowskie, to taki kontener-cysterna pod coś podlega, o czym zaiste najlepiej wie doradca DGSA zatrudniony w firmie.

6.7.2.19

6.7.3.15

6.7.4.14

Zależy co wozisz w tej cysternie przenośnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem zapytam, robiąc badanie dodatkowe ADR na AT Na naczepie ( O4 )cysterna przenośna potrzebna jest decyzja dozorowa czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiąc badanie dodatkowe ADR na AT cysterna przenośna

Przecież Ty nie badasz cysterny a pojazd który ją transportuje. Więc jaki pojazd stoi na SKP? Ciągnik siodłowy, przyczepa, naczepa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np przyczepa czy naczepa gdzie kontener odejmowalny jak na foto wyżej.

Zapytam inaczej jak wypełniasz kwit ADR badanie dodatkowe AT chodzi mi

Cysterna/elementy pojazdu-baterii/elementy pojazdu „MEMU”4) spełniają wymagania

umowy ADR, co zostało potwierdzone protokołem właściwego organu dozoru technicznego nr .......................... dnia ........................................., ważnym do dnia ......................................., termin najbliższego badania .........................................................................................................

5ae1a82f234a3_Skanuj47.thumb.jpg.3ad2b3c8ea0a664f3e31e3a52096a4c1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym załączniku chodzi o pojazd-cysternę, a nie o ramiaka pod kontenery w tym kontenery-cysterny.

 

Ten pojazd co wozi kontenery-cysterny to zwykły ramiak, który spełnia albo nie spełnia dodatkowe warunki ADR. Na takim pojeździe niczego nie ma. Jest pusty, a przynajmniej powinien być na badaniu bez kontenera. Te wszystkie elementy jak cysterny/elementy pojazdu-baterii/elementy pojazdu MEMU tyczą się zabudowy na samochodzie jako nieodejmowalnej, niezdejmowalnej, niedemontowalnej całości.

Skreślam całe zdanie. To zdanie nie dotyczy tego ramiaka, na którym kontener-cysterna niechcący się został.

Patrzę na taki pojazd jak na ciągnik. Przecież jak mi wbije ciągnik siodłowy na dodatkowe ADR z zapiętą naczepą-cysterną pod olej napędowy, to przecież nie będę się rzucał o TeDeTy do naczepy.

 

 

Na jednej fotce jest naczepa pod kontenery, a więc i pod kontenery-cysterny. Jak dobrze widzę, to i uziemienie jest oznakowane.

A na drugiej fotce jest przyczepa jako pojazd-cysterna.

No taka w tym wszystkim różnica. Jeżeli na badaniu mamy podwozie samochodowe pod kontenery lub przyczepę/naczepę pod kontenery, to nie ma co w TeDeTy wnikać. Natomiast, jeżeli stoi samochód-cysterna lub przyczepa/naczepa-cysterna no to wtedy wskazane okazać TeDeTy.

 

861405955_6_1080x720_adr-lekka-cysterna-_rev032.jpg

 

images?q=tbn:ANd9GcRDw8hWZ6USluuOE7IoGa6MV6-Fk-VypQrykfBd1io1l8MwdyHugQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki i właśnie o takie wyjaśnienie mi chodziło , na szkoleniach niestety o tym nie wspominają i unikają tematu. Natomiast u mnie w mieście pewna stacja OSKP i kilka jeszcze innych wymaga dozoru co mnie mocno to zastanawiało. Wykonałem nawet tel do jednej ze stacji OSKP w Warszawie zadając właśnie takie pytanie w sprawie badania ADR na AT to diagnosta powiedział mi, że mi odmówi wykonania badania , bo on nie wie i kazał dzwonić do ITS ręce mi opadły. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jeszcze taka ciekawostka kto i kogo musi pouczać skoro robota przez diagnostę wykonana była dobrze: http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/813EF480F3

Z orzeczenia wynika jasno co pod dozór podlega. Tak samo jasno jak z dozorowego rozporządzenia. I nie chodzi tylko o materiały adeerowskie.

Teraz można pogdybać czy samochód-beczka, przyczepa-beczka, naczepa-beczka do ropy lub wody lub czekolady lub mleka pod dozór podlega. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbezpieczniej wysłać użytkownika do lokalnego oddziału TDT. Oni napiszą "kwit" dozorowy na pojazd, lub wydadzą dokument z którego będzie wynikało, że "kwitu" dozorowego nie wystawią bo pojazd nie podlega.

I jeden i drugi "kwit" ma swoją wartość przy OBT.

Celowo piszę tu "pojazd", bo jesteśmy diagnostami na Stacjach Kontroli Pojazdów. Jeśli ktoś ma problemy co ma badać (cysternę przenośną), to niech bada to, co ma przyczepioną tablicę rejestracyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.