Skocz do zawartości

ABS w ciężarowym do nauki jazdy


nowicjusz55555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy. Trafił nam się dzisiaj klient z zapytaniem odnośnie ABS w ciężarowym do nauki jazdy na kategorię C + E. Mianowicie klient ma szkołę jazdy i akademię jazdy i tak sobie wymyślił że zamontuje w tym pojeździe wyłącznik systemu ABS żeby używając go w akademii jazdy mógł ćwiczyć kierowców jazdy w warunkach zimowych. Z racji tego że bardzo mało i tylko w osobowych robiliśmy badania dodatkowe na L proszę o info jak do tego podejść. Dziennik ustaw warunki techniczne w par. 43 ust. 1 pkt. 2 wyraźnie mówi że musi być ABS chyba że coś przeoczyliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro twierdzisz, że musi, no to musi. Na badaniu mus być tip-top wszystko. A w szkółce niech sobie i amfibie z tego samochodu zrobi.

Nie wiem, ale chyba nie ma sensu wertować strony ustawy o kierujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda ciężarówka dla kursów doskonalenia jazdy musi mieć wyłącznik ABS.

Żadna ciężarówka nie posiada takiego wyłącznika fabrycznie.

Żaden producent nie wyrazi oficjalnie zgody na taką ingerencję w układ.

 

KAŻDA SZKOŁA MA JEDNAK TAKĄ CIĘŻARÓWKĘ

 

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

producent nie wyrazi oficjalnie zgody

Każdy układ ABS samoczynnie przestaje działać po zaniku impulsów z czujnika przy kole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden producent nie wyrazi oficjalnie zgody na taką ingerencję w układ.

Jesteś w błędzie- jeżeli to jest ta firma o której myślę to dysponują 3 takimi autami.Wszystkie 3 były zamawiane w tej specyfikacji i wszystkie były od razu przystosowane.Man ograniczył holowanie przyczepy; IVECO bez problemu , 3 pojazd to AUTOSAN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy ograniczyć holowanie przyczepy w tym przypadku?

 

Czyli twierdzisz, że tak wyposażone auta (wyłącznik ABS) odebrali z salonu? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , z polskiej sieci, man nie pamiętam, iveco z TP Poznań, autosan bezpośrednio z fabryki ( jako jeden chyba z 3 równolegle zamówionych w tym wyposażeniu).I jeszcze: nie tylko sam ABS ale także systemy wybiórczo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden producent nie wyrazi oficjalnie zgody na taką ingerencję w układ.

Miałem kiedyś taki przypadek, że MAN w modelu TGL używanym do nauki jazdy, którego DMC nie przekraczała 12t, poprzez przeprogramowanie sterownika ABS zwiększył DMC pojazdu i wydał na tą okoliczność stosowne zaświadczenie, które mówiło, że ten model był homologowany również na DMC przekraczającą 12t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@duchu - powtarzam:

 

Żadna ciężarówka nie posiada takiego wyłącznika fabrycznie.

 

I tak naprawdę sam to potwierdzasz, tylko nie umiesz tego "między wierszami" odczytać.

A już przekręty z DMC przy naukach jazdy sprawiły, że w wielu salonach, a nawet u przedstawicieli producentów procesy radosnej twórczości zostały pchnięte na wyżyny doskonałości :)

I najlepsze, że większość branży dała się na to nabrać - i WK i SKP nawet... Wbrew pozorom najczęściej tylko sprzedawca i klient wiedzieli o wałku, a służby które powinny to wychwycić jeszcze to przyklepują :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-BLAKOP- powtarzam ci ten post, bo zaczynasz jakieś gierki:

 

Żaden producent nie wyrazi oficjalnie zgody na taką ingerencję w układ.

 

Jesteś w błędzie- jeżeli to jest ta firma o której myślę to dysponują 3 takimi autami.Wszystkie 3 były zamawiane w tej specyfikacji i wszystkie były od razu przystosowane

 

[ Dodano: 20-02-2018, 20:36 ]

Żadna ciężarówka nie posiada takiego wyłącznika fabrycznie.

 

Widziałeś gdzieś odpowiedź na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem Cię dokładnie, a Ty dokładnie odpowiedziałeś tak jak myślałem. Ale dalszej części zwyczajnie nie zrozumiałeś, choć aluzja wydała mi się silna...

 

To co odbierasz z tzw. SALONU niekoniecznie jest tym co oferuje PRODUCENT (ten "markowy"). I albo to rozumiesz, albo nie... A jedno z tych aut o których napisałeś z pewnością sam kompletowałem :evil: (o ile rozumiesz co to znaczy tak naprawdę) 8)

 

[ Dodano: 20-02-2018, 21:25 ]

Wszystkie 3 były zamawiane w tej specyfikacji

 

Podpowiem Ci - który producent pojazdu (nie w rozumieniu PoRD!!!) oferuje auta w TEJ specyfikacji?? Czyli jako "L"?? Mi aż nie wypada pisać więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem Cię dokładnie........ choć aluzja wydała mi się silna...

W którym miejscu i w którym miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent tak wyprodukował(i oferuje), czy salon tak sprzedał (w Polsce)? 8

 

PS. Myślę, że jedno z tych aut sam kompletowałem :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co odbierasz z tzw. SALONU niekoniecznie jest tym co oferuje PRODUCENT (ten "markowy")

W przypadku tego 3 pojazdu trudno to uznać za odbiór w salonie .

 

[ Dodano: 20-02-2018, 23:19 ]

Producent tak wyprodukował(i oferuje), czy salon tak sprzedał (w Polsce)?

Nie Blakop tego tam nie było , nie wmawiaj drugiemu czego nie ma.Nie potrzebuję czytać między wierszami. Pytania/ stwierdzenia były trzy.

 

[ Dodano: 20-02-2018, 23:21 ]

Podpowiem ci na które udzieliłem odpowiedzi.

Żaden producent nie wyrazi oficjalnie zgody na taką ingerencję w układ.

 

[ Dodano: 20-02-2018, 23:23 ]

PS. Myślę, że jedno z tych aut sam kompletowałem

Domyślam się ze marka na I która była najbardziej ustępliwa ? Ale raczej nie ty bo to było ok 2012 r.

 

[ Dodano: 20-02-2018, 23:28 ]

Czyli jako "L"?? Mi aż nie wypada pisać więcej...

I taki szczegół- te auta nie potrzebują tego na L ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale raczej nie ty bo to było ok 2012 r.
Znając historię, to na bank wyszło to spod ręki blakop-a :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 2012 to na bank. :)

A 12 ton przede wszystkim pod elki było podwyższane.

I żadna z tych zmian nie ma nic wspólnego z rozwiązaniem FABRYCZNYM.

Ale przyznam, że ten tekst ze zmianami sterownika ABS to mistrzostwo świata. Chylę czoła przed kreatywnością Kolegów z MAN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 2012 to na bank.

No to skojarzysz to IVECO. Bo dopiero 3 TZ została wydana poprawnie (czyt. zgodnie z życzeniem klienta ) org była właśnie na 11990 druga już na 12000 a trzecia podnosiła masę zespołu pojazdów.

 

[ Dodano: 21-02-2018, 21:33 ]

Chylę czoła przed kreatywnością Kolegów .

I ja tu też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś wiedział jakie rozwiązania konstrukcyjne są w tym aucie, to byś nawet przez bramę stacji go nie wpuścił. Ale ponieważ wszystko zrobiono na odpowiednim poziomie to wszyscy łącznie z Tobą wierzą, że to "fabryka" :evil:

Niestety "elek" inaczej się nie dało wypchnąć ze stocku... To co robić? Weszło się między wrony, too krakało się jak i one...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli myślimy o tym konkretnie egzemplarzu to co nieco wiem.

 

[ Dodano: 21-02-2018, 22:28 ]

wszyscy łącznie z Tobą wierzą, że to "fabryka" .

I znowu uparcie mi to wmawiasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.