Skocz do zawartości

Nabicie nowego mr vin


maro-dm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przy nabijaniu nowego nr vin (w oryginalnym cześć była nieczytelna) stary nabijany przekreslamy znakiem "I" TZ też, tylko jak to zrobić jak TZ jest naklejką? Jak stary nabity jest na podłodze przy prawym fotelu to nabić nowy pod spodem koło niego czy w bagażniku, samochód opel vectra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jak to zrobić jak TZ jest naklejką?

- a przyłóż linijkę i gwoździem przekreśl!

Nowy numer nabijaj tam gdzie najłatwiej. Dobrze od spodu podłożyć kowadełko lub drugi młotek.

Co i po co chcesz kreślić na fabrycznej tabliczce znamionowej skoro z nowym numerem powinna być też nowa zastępcza tabliczka nadana. Zostaw, przynajmniej właściciel będzie miał po czym części zamawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Numer nadwozia, podwozia lub ramy nadawany przez organ rejestrujący powinien spełniać następujące wymagania:

1) numer składa się z dwunastu znaków i obejmuje trzy człony:

a) [...]

b) [...]

c) [...]

2) powinien być umieszczony na nadwoziu, podwoziu lub ramie po prawej stronie pojazdu, a także na tabliczce znamionowej;

3) powinien zawierać się w jednym wierszu jako ciąg znaków bez miejsc przerwy pomiędzy członami numeru;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy nabijaniu nowego nr vin

 

Dobry jesteś... jak babcię młotkiem... ja tam jeszcze żadnego vin-a nie nabiłem, a tyle lat już pracuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry jesteś... jak babcię młotkiem... ja tam jeszcze żadnego vin-a nie nabiłem, a tyle lat już pracuję...

a ja dostałem kiedyś decyzje z WK z adnotacją "nadaję następującą cechę identyfikacyjną nadwozia (ramy)" i tu ciekawostka , bo WK przepisał nr z dowodu rejestracyjnego i dopisał brakujący znak i wyszło na to , że miałem powtórzyć nr fabryczny z dopiskiem brakującej cyfry. Ręce mi opadły. Tłumaczenie WK było takie, że nie trzeba będzie tabliczki znamionowej wykonywać, bo po nadaniu tego nr będzie sie już zgadzać nr w dowodzie i na tz.

I co wy na to Panowie diagności ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno miałem takie dwa przypadki jak opisałem znalazłem tylko jeden z nich , bo zrobiłem skan drugiego skana niestety nie mogę znaleść, ale jeszcze poszukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie głupoty tylko wojsko może napisać.

Jak również pociotek starosty zatrudniony po znajomości nie mający zielonego pojęcia o pracy na stanowisku, któro zostało mu przydzielone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko wojsko

i to pewnie zgodnie z

proste i stare jak świat zasady zarządzania:

po pierwsze - szef ma zawsze rację,

po drugie - jeśli zdarzyłoby się, że szef nie ma racji, patrz punkt pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak również pociotek starosty zatrudniony po znajomości nie mający zielonego pojęcia o pracy na stanowisku, któro zostało mu przydzielone.

Proponuję czerwony pasek za "trolowanie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedź odnośnie do nabicia nowego nr,

 

Po wykonaniu nowego nr i TZ i powtórnym badaniu poprawkowym po negatywie rozumiem że wystawiam tylko zaświadczenie z pozytywnym wynikiem (bez pieczątki do DR) i wysyłam klienta do WK po wymiane DR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wykonaniu numeru klient do magistratu w celu wymiany dokumentu. Po wymianie na badanie poprawkowe. Nie możesz wykonać od razu badania poprawkowego bo masz niezgodność dokumentu z pojazdem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz niezgodność dokumentu z pojazdem.

 

Na pewno? Ja bym rozważył "połączenie" nabicia z badaniem.

 

Analogiczna sytuacja będzie np. w przypadku wymiany ramy na ramę z innym numerem. Też będzie "niezgodność".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojazd po zmianach. Też jest niezgodność przy badaniu ZK.

 

Po zmianach nie zmienia się nr. A tutaj jak ściągnie dane z cepiku to nie wpisze nowego numeru dlatego musi najpierw załatwić to w WK i wtedy ściągnie dane z cepa z nowym numerem. Przerabiałem to to wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianach nie zmienia się nr.

 

Może się zmienić w przypadku wymiany ramy.

 

jak ściągnie dane z cepiku to nie wpisze nowego numeru

 

A w trybie awaryjnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.