Skocz do zawartości

Zagraniczny numer rejestracyjny i inne takie...


aboz

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio nasiliły się telefony z WK, z żądaniem poprawy zaświadczeń dla pojazdów przed pierwszą rejestracją w kraju. Chodzi głównie o fakt, że pojazdom bez TR wpisuję numer rejestracyjny zgodny z ZDR, co powoduje u niektórych urzędników konsternację i chęć wykonania telefonu do nieprzyjaciela (bo tak mnie ostatnio niektórzy traktują). Czy zgodnie z prawem są jakieś przesłanki do żądania ode mnie usunięcia numeru z zaświadczenia. Bo uważam go za element identyfikacyjny i mimo braku TR, których nie sprawdzam na OBT przed rejestracją w kraju sądzę, że powinien być wpisany w dokumentach z SKP. Czy oprogramowanie, którym posługuje się WK nie pozwala na takie wpisy? Do tej pory numer zagraniczny występował w systemie pojazd, chociażby w info-car.pl (przy podglądaniu historii rejestracji). Coś się zmieniło po 13.11.2107?

 

I jeszcze jedno inne takie. Czy system pojazd jest oparty na słownikach MC dla CEPiK 2.0? Bo miałem już kilka telefonów o zmianę modelu pojazdu. Przykładowo marka: Alfa Romeo, model: Alfa Romeo 147, typ: 937 - wg. urzędniczki jest nie do zarejestrowania w ten sposób, bo w systemie ma tylko model 147. Dodam, że zarówno w homologacji (dane z ITS), jak i w ZDR model był taki jak podałem i był zgodny ze słownikami MC. Oczywiście jeśli jestem pewny swojej racji, to obstaję przy swoim, ale zaczyna mnie drażnić ciągłe straszenie mnie postępowaniem administracyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    19

  • IVVO

    14

  • michal_k

    9

  • aboz

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja w okresie działania CEPiK I nie wpisywałem do programu zagranicznego nr rej. gdy pojazd nie posiadał tab. rej. ale po wdrożeniu CEPiK II wpisuję nr rej. a co najwyżej w uwagach piszę brak tablic rejestracyjnych. Postępuję tak, gdyż w danych pobieranych z CEPiK zawsze widnieją zagraniczne numery rejestracyjne.

Czy zgodnie z prawem są jakieś przesłanki do żądania ode mnie usunięcia numeru z zaświadczenia

Chyba nie. Mi powrócił jeden klient ale gdy pokazałem wpis w uwagach o braku tablic rejestracyjnych ponownie pojechał do WK i zapewne zarejestrował pojazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co najwyżej w uwagach piszę brak tablic rejestracyjnych.
Robię tak samo, ale to nie przekonuje urzędników. A, że robię sporo pojazdów z zagranicy, to telefonów mam od groma. I nie należą te rozmowy do "uprzejmych".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako jeden z prekursorów nielicznych na swoim terenie wpisywałem numer rejestracyjny w okienko zaświadczenia. W uwagach to samo co Daniel powiedział: pojazd sprowadzony z zagranicy, przedstawiony do badania bez tablic rejestracyjnych. Zdecydowana większość w WK była i jest na tak. Nadzór nie widzi przeciwwskazań w takim postępowaniu, ale... Ale spotkałem się z opinią szkoleniowych ośrodków adeptów na diagnostów, którzy twierdzili, że brak tablic jest jednoznaczny z brakiem numeru rejestracyjnego. 8/

No i weź to dojdź ładu z tym wszystkim. KINO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak tablic jest jednoznaczny z brakiem numeru rejestracyjnego.

Ciekawe skąd te numery biorą się w CEPik-u skoro znaczna część pojazdów jest badana bez tablic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę to co widzę - a jeśli TR nie ma to BRAK - robię kilkadziesiąt pierwszych w miesiącu na całą Polskę - zero telefonów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Alfy, to mimo info z zagranicznego dowodu, wpisałbym po swojemu:

marka: Alfa Romeo

typ: 937

wariant: z zagranicznego dowodu lub z tabliczki

wersja: z zagranicznego dowodu lub z tabliczki

model (nazwa handlowa): 147

 

Nie bardzo wiem co do za dowód i czy aby nazwa Alfa Romeo nie jest zdublowana jako producent/marka i model.

Może oni też mają swój ITS, co im wprowadza ułatwienia. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę to co widzę - a jeśli TR nie ma to BRAK - robię kilkadziesiąt pierwszych w miesiącu na całą Polskę - zero telefonów

- należałoby zacząć od wyjaśnienia, czy okienko w zaświadczeniu jest przeznaczone na numer rejestracyjny z dowodu, czy na numer rejestracyjny z tablic, a może z jednego i drugiego? Takie was & go, takie dwa w jednym. I zaś każdy swoją rację ma, a aboz problemy! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paprock, W zaświadczeniu przy nr rejestracyjnym nie ma żadnego odnośnika więc po prostu wpisać trza ten nr jeśli jest lub go brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zaświadczeniu przy nr rejestracyjnym nie ma żadnego odnośnika więc po prostu wpisać trza ten nr jeśli jest lub go brak

- IVVO, i zaiste z powodu braku tego odnośnika kilka problemów wynika. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się znam, to znajdzie i tam model o nazwie ALFA GUILETTA i też będzie GiT. ;-)

Sami nie wiedzą czego chcą i jak prowadzić ten katalog. Krótko i zwięźle źle, rozwlekle też niedobrze.

KINO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę to co widzę - a jeśli TR nie ma to BRAK - robię kilkadziesiąt pierwszych w miesiącu na całą Polskę - zero telefonów :D

Tylko, czy robisz dobrze???

BT wykonujemy w oparciu o zagraniczny DR a tam na bank informacja o nr rej. jest! Brak tab. rej. w tym układzie jest kwestią drugorzędną. Zagraniczna data rejestracji tez powinna mało nas obchodzić ale w dokumentach pozostaje.

IVVO
a wpisujesz numer zagranicznego DR do rejestru?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapodam tak - który nr wpisać - zjazdowy czy były - z tego co zauważyłem to WK wpisuje i tek ten z byłego a załączonego do zjazdowego - czyli obojętnie co wpiszę to i tak zrobią jak im pasuje - a nie wspomnę o nr wielokrotnego użytku - bo też mam taką firmę co przyjeżdża na jednych po 50 razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś było pismo z ministerstwa (oczywiście bez mocy prawnej), żeby w przypadku braku tablic wpisywać "---" i tak "się przyjęło". Tak postępuje zdecydowana większość diagnostów, więc urzędnicy "przyzwyczaili się, że tak ma być".

 

który nr wpisać - zjazdowy czy były

 

Ten, który widnieje w dokumencie, na podstawie którego przeprowadzasz badanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten, który widnieje w dokumencie, na podstawie którego przeprowadzasz badanie

Czyli widząc tablice zjazdowe i do nich załączony "pusty ZDR" bo tak to wygląda - mam nie widzieć tych zjazdowych tylko te nr których nie widzę a są w DR "pełnym" - to coś nowego.

A co do tego pisma to

"---" i tak "się przyjęło"
- więc żadnych podstaw prawnych ku temu aby "czepiać się" mojemu BRAK

 

[ Dodano: 20-02-2018, 17:08 ]

a wpisujesz numer zagranicznego DR do rejestru

A wpisujesz nr blankietu czy nr dowodu bo u Niemca są i te i te :D -bo ja żadnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo ja żadnego

Jakiś czas temu też tak postępowałem ale skoro program pozwala wpisać numer, to go wpisuję, ale tezę nie wpisywania jak najbardziej można obronić.

Czyli widząc tablice zjazdowe

Co mnie obchodzą tablice rejestracyjne jak w zaświadczeniu jest pole nr rejestracyjny.

Kiedyś było pismo z ministerstwa (oczywiście bez mocy prawnej), żeby w przypadku braku tablic wpisywać "---" i tak "się przyjęło"

michal_k, jaki tok postępowania uważasz za najbardziej właściwy? Ja uważam, że wpisywanie "brak numeru" czy "---" jest w jakiś sensie poświadczaniem nieprawdy, bo pojazd nr rej. posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko jeszcze jedno - usterki 0.1 - chyba jest logiczne iż nr rejestracyjny jest umieszczony na tablicy rejestracyjnej i powinien się pokrywać z dokumentem bazowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No! Panowie, bo zaraz wyjdzie, że na 'porazpierwszym' muszą być tablice rejestracyjne. Iwan już usterki sadzi! ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paprock, Wiesz dobrze ile rejestruje z zagranicy i wierz mi jeszcze ani razu nikt w Polsce nie zapytał się - dla czego napisałem "BRAK" - jest to najbezpieczniejszy wpis - a te usterki to dla potrzymania tematu bo sympatyczny

 

[ Dodano: 20-02-2018, 17:58 ]

Jeśli "najbardziej zainteresowani" dadzą instrukcję jak mamy wypełniać dokumenty to tak będziemy robić - w jednym programie jest tak a w drugim inaczej - " bo ja mam w programie" nie oznacza że to jest dobrze w nie których programach nie ma jeszcze tego "sławnego katalogu ITS" i chłopaki robią wszystko z palca - i to też przechodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.