Skocz do zawartości

Zagraniczny numer rejestracyjny i inne takie...


aboz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    19

  • IVVO

    14

  • michal_k

    9

  • aboz

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

[q

podstawę prawną ku temu - podali

Tak podali:

" co stanowi naruszenie par.2 ust.9, ust. 10,par. 5 ust.2 rozporzadzenia Ministra Tr, Bud. i Gosp.Morskiej z dn.26 czerwca 2012r.w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badan tech.pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach(t.j.Dz.U.z 2015t.poz.776 z późn.zm.-zwane dalej rozporządzeniem MTBiG) , pkt 1 załącznika nr 4, ust.2 pkt 4 załącznika 8 do rozporządzenia MTBiG"

UFF zacytowałem w całości

 

[ Dodano: 21-02-2018, 12:26 ]

kontrola była tylko z WK , czy WK + TDT ?

tylko i AŻ WK

 

[ Dodano: 21-02-2018, 16:34 ]

Jeżeli kontrolujący chce mi coś wpisać w protokół pokontrolny to miło było by podać podstawę prawną ku temu - podali

IVVO przeczytałeś wyżej podstawę WK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dniu wczorajszym dostałem "zalecenia

Ja miałem inne ,ale nie pokontrolne 8)

 

Sprawdzam temat wpisu w pole "nr.rejestracyjny" przy "pierwszym"(stare nazewnictwo :-P ).

Czy wpiszecie "----" , czy "brak",czy "xxxx"

to WK uzupełni dane wpisując zagraniczny nr,rej. z dokumentów.Tak jest w Poznaniu.

Wpisałem nr.rej i zaznaczyłem "brak tablic"-były rozmowy na lini WK-SKP, bt przeszło bez korekty.Ale pouczenie musiało być :lol: -Proszę na przyszłość nie wpisywać nr.rej :?

W ostatnim bt wpisałem "BRAK" w miejsce nr.rej i efekt jak na załączonym zdjęciu.

I jaki z tego wniosek....... :?:

brak.jpg.04d3e565fcbe4f59bd453690ace64a85.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jaki z tego wniosek....... :?:

Wniosek z tego jest taki, że jest to kwestia interpretacji. Jak nakazuje nadzór tak robimy. U nas są"---" jak w interpretacji Ministerstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IVVO przeczytałeś wyżej podstawę WK?

Tak przeczytałem i na prawdę bardzo się wysilili - sory jestem lekko przeziębiony - i jakoś nie chce mi się kopać - odpowiedz Im

Warszawa, dnia 18 grudnia 2017 r.

Poz. 2355

ROZPORZĄDZENIE

MINISTRA INFRASTRUKTURY I BUDOWNICTWA

z dnia 11 grudnia 2017 r.

w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów oraz wymagań dla tablic rejestracyjnych

 

Reszte sam sobie przekombinuj

 

§ 28. 1. Numer rejestracyjny pojazdu stanowią litery i cyfry (cyfra) umieszczone na tablicy rejestracyjnej.

 

Masz powiązanie Zaświadczenia z TR -Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na tylnej burcie wywrotki co jest?

A na plekietce przylepionej w prawym dolnym rogu szyby co jest?

A na nadwoziach niektórych pojazdów wojskowych co jest?

A dawnymi czasy na przednim błotniku motocykla co było malowane?

Esy-Floresy?

Tylko trzeba wiedzieć, że najpierw powstaje numer rejestracyjny, a dopiero później tablice do niego. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisz co chcesz
tak tu ktoś napisał, jaki Ty zacietrzewiony jesteś w tym temacie i po co ? :D

Paprock-u czy to aż tak istotne co wpiszemy - nie, tu działa zasada zachowania spokoju :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paprock, Nie wysilaj się - chciałeś połączenia zaświadczenia + DIP do pierwszego z tablicami to je zapodałem - szczerze mówiąc liczyłem na Michała :D - to jest podstawa do tego aby kontrolujący nie wpisywał głupot do protokołu pokontrolnego i czmarek1, powinien to wykorzystać w odpowiedzi do WK bo inaczej Urzędnik taki sam wpis zapoda następnemu - a tak to może trochę ochłonie - widocznie był na jakimś durnym szkoleniu i to tylko załapał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał i Cezary mają wytyczne na trzy kreski, a ja sobie klikam jakbym wciągnął trzy kreski. Nie mam mowy o zacietrzewieniu! :evil:

:piwo

Poza tym, zawsze brak tablic na sprowadzańcu, przykładowo z Niemiec, można potraktować jako Holendra, który ma tablice wypisane mazakiem. Tam tablic nie ma, ale oceniacie, że ich faktycznie nie ma, a przecież tablice nie podlegają żadnej ocenie, jak te papierowe holenderskie. To holenderskie numery bez oceny wpisujecie w zaświadczenie, a numery rejestracyjne nieistniejące fizycznie na pojeździe, lecz jednak ocenione niepotrzebnie bo poza zakresem, wpisujecie jako BRAK w zaświadczenie. Bardzie ciekawe kto tworzy KINO w tej sprawie. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał i Cezary mają wytyczne na trzy kreski

Bo tak się przyjęło - a ja mówię o podstawie prawnej - jeśli miał byś taki problem jak czmarek1, to byś odpisał "Bo tak się przyjęło" czy podał byś podstawę prawną swojego działania - nie za takie pierdoły zabierali uprawnienia - pracujemy w takiej branży że "na gębę" w nic się nie wierzy - ciekawe czy te wytyczne są ma papierze - i nie mówię tu o piśmie z ministerstwa z życzeniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest podstawa do tego aby kontrolujący nie wpisywał głupot do protokołu pokontrolnego

 

Jak dla mnie to żadna podstawa - numer rejestracyjny zawarty jest również w DR, a tablic się nie sprawdza, więc tym bardziej od ich obecności/braku nie powinno zależeć wypełnienie zaświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale kolega czmarek1 ma wyraźną podstawę prawną. Wypełnia zaświadczenia po swojemu, a nie tak jak mówi rozporzadzenie. Pojazd na mumer rejestracyjny i na ten numer jest przyporządkowana konkretna rubryka w zaświadczeniu, a na braki i niedomagania tablic i czytelności numerów rejestracyjnych są przyporządkowane konkretne usterki w tabeli usterek, które to usterki podaje się w dolnej części zaświadczenia, a nie tworzy własnych pseudo numerów rejestracyjnych o indywidualnym wyróżniku pod tytułem BRAK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma wyraźna podstawę prawną

Jakie - punkt 4 załącznik nr 8 - to zapomnieli o PC/PP i KP na których też robimy badania - może nie konkretnie w tym przypadku - to są ogólne założenia i trzeba je dopasować do tego co robimy - dotyczy to bardziej bazy danych dla programistów tworzących programy do obsługi SKP - co powinna zawierać

 

[ Dodano: 22-02-2018, 18:41 ]

Jeśli znajdziesz konkrety przepis nie jakieś tam gadanie przeciwko

 

§ 28. 1. Numer rejestracyjny pojazdu stanowią litery i cyfry (cyfra) umieszczone na tablicy rejestracyjnej.

 

to napisz i wyprowadź mnie z błędu - przepis z naszego prawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IVVO, nie wyciągaj, nie drąż, nie rozdrapuj... Masz ochotę wpisywać numery PP, to wpisuj.

Wiadomo, że chodzi o dokumenty rejestracyjne takie jak Dowód Rejestracyjny, Pozwolenie Czasowe, Pozwolenie Wielokrotne i Karta Pojazdu. A jak uważasz, że nie podano gwiazdki(*) czego literalnie ta pozycja dotyczy, to nic nie pisz.

Napisałem wyraźnie: ocena numeru rejestracyjnego jest wykroczeniem poza zakres, podobnie jak wymyślenie indywidualnego numeru rejestracyjnego pod tytułem BRAK.

W rybrykę przeznaczoną na numer rejestracyjny wpisuje się numer rejestracyjny a nie znaki BRAK. Podobnie jak w rubrykę przeznaczoną na numer identyfikacyjny wpisuje się numer inentyfikacyjny, nawet jak go rdza pożarła lub wcięła amba.

 

[ Dodano: 22-02-2018, 18:48 ]

§ 28. 1. Numer rejestracyjny pojazdu stanowią litery i cyfry (cyfra) umieszczone na tablicy rejestracyjnej.

- a co jest w dowodzie rejestracyjnym przy kodzie [A]???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie rozdrapuję - tylko jest nas tu tylu - mądre głowy - i jeden Urzędnik ma dla wszystkich stanowić prawo - wkurza mnie to iż większość dla spokoju duch łyka wszystko jak leci - nawet nie zastanowi się czy przypadkiem nie ma racji w swoim postępowaniu AMEN z mojej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden Urzędnik ma dla wszystkich stanowić prawo

 

Akurat spokojnie może umieć obronić swoją rację. Dobry przykład - rubryka w zaświadczeniu odpowiada rubryce A dowodu rejestracyjnego.

 

 

Jak sobie do pojazdu z zagranicy założę zupełnie inne tablice to wpiszesz mi z nich numer na zaświadczeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas szkolenia w ITS-ie przed 13 XI , powiedzieli iż "w przypadku braku tablic rejestracyjnych powinniśmy wpisywać --- " i nie jedną czy dwie tylko trzy kreski i jest spowodowane systemem informatycznym. Podobnie sprawa się ma dowodu rejestracyjnego wystawionego przez WK np. z liczbą "0" lub "1" w pozycji masa /G/ i jest to błąd WK powinno być "---" a dane są niezgodne ze stanem faktycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest spowodowane systemem informatycznym

 

A powinno przepisami.

 

"0" lub "1" w pozycji masa /G/ i jest to błąd WK powinno być "---"

 

Winna być prawidłowa wartość, a nie 0,1 czy ---. Natomiast w sytuacji kiedy WK nie ma tej danej to "system" wymusza wpisanie 0 lub 1 (np. w przypadku motocykli).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj te wytyczne śniętego Iteesu! :evil:

Jak słownik marek i modeli, to do ∞ rozbudowany, a i tak tego co potrzebujesz, nie znajdziesz. :evil:

Jak kody państw, to wszystkie wszyściuteńkie, a tablicy ze znakami arabskimi, hebrajskimi, cyrylicą piasanymi i tak nie wprowadzisz. :evil:

Wszystkiemu winne komputery, programy, systemy. Autorzy/programiści wcale a wcale niewinni! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się zapytam w którym rozporządzeniu pisze, że można wykonać badanie bez tablic? Chyba, że stan tablic i ich oryginalność, to to samo co ich brak ;) Ciekawa interpretacja :) Bo tak się przyjęło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w którym rozporządzeniu pisze, że można wykonać badanie bez tablic?

 

To w takim razie które punkty z działu 0.1 tabeli należy wykonać, a które pominąć, według Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, jeżeli wpisuje nr.rej.z zagranicznego DR, to muszę go z czymś porównać, mam tu namyśli tablice rejestracyjne. Przed 13.11.2017r, były TR różnie dorabiane przez klientów i były sytuacje że wpisałem nr.rej. FF-234 i cepik badania nie przyjoł tylko błąd,trzeba było spacje i odnośniki usuwać i było ok i tak jak kolega opisuje sytuację pismo z Ministerstwa nawet pamiętam ze szkolenia też brak tablic rejestracyjnych w polu nr.rej.wpisywać BRAK TABLIC i robiłem i robię tak nadal,czy dobrze? nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oprócz tablic uczyli kolegi jakiejś interpunkcji i spójności wypowiedzi?? 8)

Bo o tablicach nie bardzo wiem czego nauczyli, ale o ty, drugim z pewnością niczego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem po co się kłócicie :D Widnieje kolumna z numer rejestracyjny to pisze numer rejestracyjny :D Jakby was ktoś zapytał czy macie psa, to odpowiedzielibyście: tak mam kota? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.