Skocz do zawartości

Zagraniczny numer rejestracyjny i inne takie...


aboz

Rekomendowane odpowiedzi

jaki tok postępowania uważasz za najbardziej właściwy?

 

Prywatnie - wpisywać numer z DR; służbowo - tak jak się przyjęło.

 

widząc tablice zjazdowe i do nich załączony "pusty ZDR" bo tak to wygląda

 

To musisz się zdecydować, czy przeprowadzasz badanie na tym "pustym" czy tym "pełnym". Teoretycznie klient ma pełne prawo przedstawić do badania jedynie ten pusty tymczasowy DR, a diagnosta ma wtedy więcej pracy z ustaleniem danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    19

  • IVVO

    14

  • michal_k

    9

  • aboz

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

IVVO, ale ja się śmieję. Problem jakich spotyka się wiele w naszej robocie, a każdy głosi swoją rację i jest dobrze!

:piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal_k, czyli to nic innego jak tylko "tak się przyjęło"? W związku z tym podstawy prawnej do odmowy rejestracji pojazdu z zaświadczeniem z ZNR i brakiem ZTR nie ma. Bo dziś miałem kolejny telefon z tej okazji.

 

A odnośnie modeli/typów, czy system pojazd wymusza korzystanie ze słowników MC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odnośnie modeli/typów, czy system pojazd wymusza korzystanie ze słowników MC?

 

No właśnie - sam jestem ciekaw.

 

A z tymi numerami powiem jeszcze jedno.

WK rejestrując pojazd też do systemu POJAZD wpisuje dotychczasowy numer rejestracyjny (na jego podstawie jest m.in. generowane zawiadomienie do kraju poprzedniej rejestracji). Czy w przypadku braku tablic pole to pozostaje puste, skoro przyjęło się, że brak tablic to brak numeru? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WK rejestrując pojazd też do systemu POJAZD wpisuje dotychczasowy numer rejestracyjny (na jego podstawie jest m.in. generowane zawiadomienie do kraju poprzedniej rejestracji). Czy w przypadku braku tablic pole to pozostaje puste, skoro przyjęło się, że brak tablic to brak numeru

Właśnie dlatego jak zobaczyłem co jest w CEPiK-u to sam zacząłem wpisywać zagraniczny nr rej. i to niezależnie czy pojazd posiada tablice czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WK rejestrując pojazd też do systemu POJAZD wpisuje dotychczasowy numer rejestracyjny (na jego podstawie jest m.in. generowane zawiadomienie do kraju poprzedniej rejestracji).
Na moje pytanie dlaczego pani w okienku wpisuje, a ode mnie żąda czegoś odwrotnego, skoro stan pojazdu się nie zmienił (brak TR), odpowiedziała... Znaczy nie odpowiedziała, tylko zażądała zmiany w BT. Poinformowałem, że nic zmieniał nie będę i pożegnałem panią ozięble, acz z odpowiednią uprzejmością.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odnośnie modeli/typów, czy system pojazd wymusza korzystanie ze słowników MC?

 

Cholera wie z jakich słowników. Wyglądają na bardzo, ale to bardzo okrojone. Sporo pojazdów "typowych" trzeba zamawiać w ITS przez katalog. System często nie puszcza nawet prawidłowych nazw handlowych (zgodnych z CoC) typu "GOLF PLUS" czy "PASSAT CC".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem wam tak, na zaświadczeniu jasno pisze "Numer rejestracyjny" wiec wpisujemy numer rejestracyjny, a NIE pisze "Numer tablic rejestracyjnych". Więc nie widze problemu co do wpisywaniu numeru z dowodu rejestracyjnego, a w uwagach brak tablic rejestracyjnych.

 

Co do tej Alfy to niech Pani urzędniczka zerknie czasami na przedstawione do rejestracji homologacje do nowych pojazdów wychodzone ze "stajni" FCA GROUP. Czemu wtedy wpisuje same koncówki bez ponownego wpisywaniu w modelu całej nazwy wraz z np FIAT/ALFA ROMEO itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu wtedy wpisuje same koncówki

 

A zdziwiłbyś, bo swego czasu "walczyliśmy" z ITS-em o to, żeby nazwa handlowa była wierną kopią ze świadectwa zgodności. Ale w dobie "głupich słowników" to już nierealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu wtedy wpisuje

 

No i tu widać, że NIE ZNASZ realiów zasad rejestracji pojazdów...

 

Pracownik WK co do zasady NIC sam nie wpisuje tylko korzysta z takich czy innych katalogów i pozycji w nim zawartych - BEZ MOŻLIWOŚCI EDYCJI! (rejestracja nowych aut).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zaświadczeni pisze nr rejestracyjny bo taki jest na zagranicznym dowodzie , nie pisze w uwagach brak tablic bo robiąc badanie pojazdu sprowadzonego jestem zwolniony z oceny tablic i ich mocowania , i tak jest perfekcyjnie i na telefony o prawieniu badania odpowiadam że nie zmienię tego , urzędnik w WK jak rejestruje pojazd to pisze ten numer zagraniczny to się pytam a czemu tam nie pisze brak tablic , i to działa .

 

Edycja w systemie i katalogu a szczególnie w systemie CEP 2 jest możliwa tylko trzeba to umieć :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zawierucha, wpisywać w pole nr rej-

1."---",

2. "brak"

3. nr zawarty w zdr

jaki wniosek z tych wpisów płynie, ano taki, jak jest wpis 1 lub 2 to nie ma interwencji z wk, jak 3 to już różnie, nie lepiej już zastosować zwyczajowość, mniej iskrzy na linii skp-wk, mało mamy innych problemów, zawiłości, żeby takimi pierdołami zatruwać sobie wzajemne relacje. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pisz co chcesz... Przecież tu bardziej o zasadach i podstawach prawnych rozmawiamy, a nie oceniamy kto lepszy czy słuszniejszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma tablic rejestracyjnych, zaznaczam "brak" w okienku, nigdy nie było telefonów w tej sprawie z wydziałów komunikacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego w miejsce przeznaczone na [typ] nie wpisuje się [bRAK], a dlaczego w miejsce na [model] nie wpisuje się [bRAK], a dlaczego w miejsce na [kategorię] nie wpisuje się [bRAK], a dlaczego, a dlaczego...? A dlaczego właśnie tak?

I tak bez końca można.

 

Pytałem, czy jak przyjedzie zarejestrowany w kraju samochód, któremu tablice skradli, to też w zaświadczeniu [bRAK] się pojawi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że to pytanie retoryczne, ale tak, w usterkach , UI brak tablic itd.... , wynik negatywny.

Różnica jest taka że w kraju jest już zarejestrowany wiec powinien mieć tablice, a przy pierwszej rejestracji nie musi. Ogólnie podsumowując , nie ma znaczenia\nie jest jasno określone w którym miejscu ale powinno się zaznaczyć brak tablic przy pierwszym przeglądzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma znaczenia\nie jest jasno określone w którym miejscu ale powinno się zaznaczyć brak tablic przy pierwszym przeglądzie
a w zaświadczenie z badania przed pierwszą rejestracją to ten "BRAK" wpisujesz oczywiście w rubryce "nr tablic rejestracyjnych"...? :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie podsumowując , nie ma znaczenia\nie jest jasno określone [...]

- i to jest powód, żeby w miejsce [numer rejestracyjny] wpisywać [bRAK], czy tak?

Pozostałe miejsca na typ, homo, model też są jakby nieokreślone, a jednak nikt tam [bRAKÓW] nie zapodaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tam wpisuje i nigdy nie było żadnych uwag z WK czy przy kontroli , a czy to powód?, raczej taka praktyka, nikt nigdy nie dał jednej jasnej wykładni gdzie to zaznaczać wiec nie zmieniam czegoś jeżeli działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy myślę ze rozwieję Wasze wątpliwości, w dniu wczorajszym dostałem "zalecenia pokontrolne" i stwierdzono nieprawidłowości w zakresie prowadzenia wymaganej dokumentacji, tzn.przy I rej.poj w DIP-ie brak jest informacji o nr.rej.badanego poj.wpisałem "brak tablic rejestracyjnych"( auto dotarło na lawecie).

Wniosek taki ze należy wpisywać nr.rej z DR zagranicznego i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo słuszny wniosek, bo ta rubryka przeznaczona jest na numer rejestracyjny pojazdu, a nie na informacje o stanie i ilości tablic rejestracyjnych, które i tak nie podlegają sprawdzeniu/ocenie na tym badaniu. A skoro ktoś stwierdził ich brak, no to niestety, ale musiał sprawdzić. No tak, czy nie tak? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek taki ze należy wpisywać nr.rej z DR zagranicznego i już.

Jeżeli kontrolujący chce mi coś wpisać w protokół pokontrolny to miło było by podać podstawę prawną ku temu - podali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie podali. BRAK wpisali. :evil:

A jak numer identyfikacyjny, numer VIN zżarty, niewidoczny, skorodowany, to też [bRAK] jest wpisywany?

Panowie...

 

Rubryka przeznaczona jest na numer rejestracyjny, a nie na BRAK NUMERU REJESTRACYJNEGO!!!

 

BRAK JEST TABLIC A NIE NUMERU!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odnośnie modeli/typów, czy system pojazd wymusza korzystanie ze słowników MC?

 

Cholera wie z jakich słowników. Wyglądają na bardzo, ale to bardzo okrojone. Sporo pojazdów "typowych" trzeba zamawiać w ITS przez katalog. System często nie puszcza nawet prawidłowych nazw handlowych (zgodnych z CoC) typu "GOLF PLUS" czy "PASSAT CC".

Właśnie słowniki z MC zawierają odpowiednie marki, typy i modele dla większości pojazdów osobowych i ciężarowych. Nie wiem kto je tworzył (ITS czy TDT), ale dzięki nim mam łatwiej na BT, bo wprowadzam dane zgodne z homo i ZDR. Dziwne, że system pojazd się na nich nie opiera. Problemy są tylko przy przyczepach/naczepach i pojazdach rzadkich. Być może w ciągnikach rolniczych też nie wszystko jest, ale jeszcze nie robiłem żadnego przed pierwszą rejestracją, więc nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.