Skocz do zawartości

NOWE FORUM ...


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani,

 

Niedługo minie 13 lat, jak to nasze forum funkcjonuje. Czas idzie do przodu, my się starzejemy, nasze forum także.

 

W najbliższym czasie (kilka tygodni) zaproponujemy Wam nowe forum, z nowym silnikiem - forum obecne oparte jest na starych rozwiązaniach informatycznych i nie jest już wspierane/rozwijane. To coś na zasadzie zamiany - STACJA.2000 --> STACJA.SQL.

Owszem - stary program był dobry, ale ... nie był już bezpieczny, zbudowaliśmy STACJĘ.SQL. Mamy RODO, mamy https'y, mamy kilka innych rzeczy przed sobą, nie możemy na to zamykać oczu ...

 

Nowe forum na pewno będzie inne, kilku rzeczy nie pójdzie do niego przenieść, niestety.

Będę prosił Was o wyrozumiałość i zgłaszanie błędów ...

Być może zrobimy próbną przekładkę, wyszukamy błędy, poprawimy je - i dopiero później pójdzie przekładka właściwa ? Nie wiem, nie zależy to tylko ode mnie ...

 

Tak, rok 2018 to rok zmian. Podobnie jak lata minione i przyszłe. Świat nie stoi w miejscu ....

 

Ps. Na początku (krok pierwszy) prawdopodobnie pójdziemy w coś takiego - http://www.phpbb.pl/ , nad kolejnymi krokami będziemy się zastanawiać. Niby to samo, a coś (zupełnie) innego. Duża praca informatyczna, która przez większość z Was zostanie uznana za przysłowiowego "pikusia". Zapewne posypie się mnóstwo uwag - można to było lepiej zrobić, można inaczej. Przywykłem, nie obrażę się :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że mam za sobą przenosiny z php by przemo na smf, moja rada jest taka. Trzeba postawić nowe forum i testowo przenieść bazę. Później puścić userów żeby grzebali ile się da, wtedy co ma się wysypać to się wysypie. Jedynym problemem może być to, że wątki z nowego forum mogą wylecieć przy końcowym przeniesieniu bazy ze starego. U mnie problemem były liczniki i przez to sypnęła się synchronizacja, ale mój nadworny nerd ogarnął wszystko w jedną noc.

 

PS. Nie jestem informatykiem, więc kwestie techniczne mi nie robią. Nad moim forum czuwa banda szalonych nerdów w liczbie dwóch, z obłędem w oczach, więc czasem boję się ich pytać o szczegóły :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteś w stanie udostępnić mi kontakt do nich (na PW) ?

Kto pyta nie błądzi ........ :-) :-) :-)

 

SMF-a dobrze oceniasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMF-a dobrze oceniasz ?
Hm, średnio na jeża. Mieliśmy dwa włamy przez dziury w kodzie. Do tego dochodzi masa botów, które na smf-ie żerują i spamują forum. Ze stabilnością nie ma problemów od czasu przesiadki na inny hosting. Jeden z moich informatyków robi automatyczny back-up bazy u siebie i w razie "W" niewiele leci w powietrze. Do tego hosting nam zapewnia jakiś back-up, ale jak im się wysypał serwer to nie mogli sobie poradzić z odbudowaniem forum, więc mój nerd odbudowywał (czyt. wgrał ze swojego) bazę.

 

PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza przymiarka. Przeklikajcie proszę. Możecie popisać posty, wkleić jakiś linki, obrazki, cokolwiek.

UWAGA! Wszystko i tak trafi do kosza, to na razie wersja PRÓBNA, jeszcze nie docelowa.

Hasła i identyfikatory takie jak na bieżącym forum.

 

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi na temat :-)

 

http://norcom.home.pl/forum/phpbb/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Język polski potrzebny w obsłudze forum. Nie każdy zna angielski i może być problem z pisaniem na forum.

 

Edyta: jest w ustawieniach konta, ale zanim ktoś nie znający tematu się doklika do ustawień nerwy zszarga. Jeśli da się ustawić polski jako podstawowy, byłoby ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zalogowaniu góra i stopka jest po angielsku

 

 

Quick links FAQ MCP User avatar Jacdiag Private messages 1 Notifications

 

Board index

Last visit was: 27 Feb 2018, 2018 23:10 It is currently 1 Mar 2018, 2018 17:42 Mark forums read

 

[mod]oraz cały MCP & FAQ & Quick links [/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Język polski jest/był ustawiony jako główny i domyślny, coś jest jeszcze w ustawieniach do poprawy.

 

Najbardziej zależy mi na zawartości.Choć to etap pośredni - muszę mieć pewność, że są wszystkie załączniki, linki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje szybkiej odpowiedzi. Właśnie wrzuciłem dwa pliki JPG i weszły z marszu. PDF-a nie łyka i dobrze, bo te pliki mogą zrobić kuku bazie. Fajnie, że fotki ładuje w czasie rzeczywistym, choć przy wolnym necie może mocno wydłużać pisanie posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zanim ktoś nie znający tematu się doklika do ustawień nerwy zszarga.

trafiłem i udało się zmienić

 

sposób postępowania 1 2 3 4 5

 

::hey

 

 

Zapomniałem ...

po kroku 5 konieczne jest odświeżenie strony

5ae1a830c877c_zmianajzyka.thumb.jpg.7ceff7aad28f43bc44f3ca27563743c4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyście mogli - posprawdzajcie stare załączniki i archiwalne dane - na tym najbardziej mi zależy.

 

Na forum i tak trochę porządków jeszcze porobię, wyleci na pewno cały humor, kilka pomniejszych (nieistotnych) działów. Userów trochę trzeba pousuwać. Dużo rzeczy robiłem na bieżąco, ale nie wszystko. Itp. Itd.

 

Otwartym pozostaje wybór fora docelowego.

Może być nawet płatne - byle było bezpieczne, po polsku, miało trochę modów, było jakoś tam sensownie zgodne z ®ODO - no i user friendly oczywiście ...

Wybór jest z lekka przydużawy - a informacji niewiele :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prywatne wiadomości :

Zapełnienie folderu: 300%. Liczba wiadomości w folderze: 150 z 50 wiadomości możliwych do przechowywania.

Czyli trzeba starocie skasować :?:

 

 

stare załączniki

Rozszerzenie pdf zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.

Rozszerzenie avi zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.

Rozszerzenie wmv zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.

Rozszerzenie doc zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.

wszystkie do kosza :?:

 

[mod] będzie więcej pracy :?:

Powiadomienia związane z moderowaniem

Pojawił się post lub temat wymagający zaakceptowania

Zgłoszono post

 

 

brak listy użytkowników [/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że nowe forum, bez możliwości cytowania fragmentu wypowiedzi, wykończy jednego z moderatorów! :x

Nie wspominając o zbędnym zapychaniu forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie moge polecić silnik forum invision community. Na swoim forum przerobilem sporo silników począwszy od phpbb, mybb a od dłuższego czasu mam wlasnie invision. Niestety silnik płatny ale chyba jeden z najbezpieczniejszych. Panie Norbercie jeśli by Pan chciał zapoznać się z panelem administracyjnym tego silnika, mogę udostępnić konto administratora na swoim forum testowym. W mojej ocenie silnik o wiele lepszy od phpbb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooooo, o takie m.in. wypowiedzi mi chodzi, bardzo dziękuję.

Odezwę się - a być może zrobi to zaufana osoba z mojej firmy, aby podpytać o doświadczenia i szczegóły :-)

Na razie szukamy :-)

 

Ps. Przejdźmy może na Ty, dobrze ? Tak mi jakoś niezręcznie Panować sobie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jako laik - o co chodzi z tym "bezpieczeństwem" na forach?

Czy tak po chłopsku może to ktoś wyjaśnić - najlepiej na przykładach?

Bo jak widzę, to odnośnie nowego forum na razie wyłapywane są takie czy inne różnice "in minus", natomiast z zalet wszyscy podają tylko owe bezpieczeństwo. O co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz taka "ciekawostka"

O 18:49 napisałem posta o treści jak powyżej.

I nomen omen już parę minut później, bo o 18:58 otrzymuję maila, że:

 

"Witaj blakop

 

Skrypt wykrył wielokrotną próbę błędnego logowania (3) na twoje konto, na IT.NORCOM [FORUM]

i zablokował je czasowo w celach bezpieczeństwa."

 

Ja już nie będę pisał kogo widziałem wtedy dostępnego na forum bo akurat siedziałem na forum i tu i tu pisząc na bieżąco.

 

Zapytam tylko słowami wielkiego człowieka... "Pszypadek?" :evil:

 

A moje pytanie nadal otwarte 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Przejdźmy może na Ty, dobrze ? Tak mi jakoś niezręcznie Panować sobie ...

 

Ok, W porządku :)

 

W razie czego mogę również pomóc w konfiguracji wtyczek i dodatków do forum które zwiększają jego funkcjonalność. Myślę że dużo z nas korzysta ze smartfonów i przydałaby się obsługa aplikacji tapatalk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zakładam że dużo korzystasz ze tzw. mediów społecznościowych, ale z drugiej strony nie znasz podstawowych zasad net-etykiety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie - bardziej chodziło mi o "panowanie" na forach... Polskich znaków nie skojarzyłem nawet...

 

A może się rozwiniesz w tym układzie i odpowiesz na moje pytanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dyskusjach, zwłaszcza w Usenecie i na forach internetowych zwraca się po nicku lub imieniu, jeśli rozmówca wyraża na to zgodę. Nigdy samym nazwiskiem. Nie należy się obrażać, jeśli ktoś zwraca się do drugiego użytkownika „per ty”, a nie w formie grzecznościowej, i nie należy się obawiać używania takiej bezpośredniej formy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.