Skocz do zawartości

NOWE FORUM ...


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

Nie - bardziej chodziło mi o "panowanie" na forach... Polskich znaków nie skojarzyłem nawet...

 

A może się rozwiniesz w tym układzie i odpowiesz na moje pytanie?

 

Pytałeś o co chodzi z bezpieczeństwem na forach.

Głównie o to żeby kod silnika forum (skrypt) był odpowiednio zabezpieczony przed włamaniem o czym wyżej wspomniał aboz. Dodatkowo ważne są zabezpieczenia antyspamowe, żeby np. roboty automatycznie nie zamieszczały postów z reklamami i śmieciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blakop

Tam nie jest napisane "zakaz panowania" tylko, że jest dopuszczalne zwracanie się bezpośrednio. To jest kolosalna różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz przepisów są też ZWYCZAJE... Często silniejsze niż przepisy.

Błagam... Ten tekst może działa w większości sfer naszego życia ale na pewno nie dotyczy to internetu. Jeżeli netykieta jest tak samo stara jak internet to niby gdzie jest to miejsce na przyzwyczajenia ? Można się zwracać bezpośrednio do osoba jednak jeżeli ta osoba sobie tego nie życzy albo sama nie wyraża się do innych użytkowników "per ty" to należy to uszanować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę podać przykład ZNACZĄCYCH takich ataków i ich skutków na tym forum.
Dzięki temu, że sztab informatyków czuwa na codzień nad tym forum, nie doszło do poważnych ataków. Ale stare silniki mają to do siebie, że tracą możliwości rozwoju, a nowe, oparte na innych rozwiązaniach są podatne na różne ataki. Przykładowo smf, na którym stoi moje forum, miało błąd w kodzie, który umożliwiał poprzez wklejenie w miejsce avatara odpowiednie wtyczki, przejęcie bazy danych i panelu kontrolnego. To daje możliwość hackerowi na działanie z oficjalnego serwera, a bogu ducha winny właściciel forum może mieć spore nieprzyjemności, z konsekwencjami karnymi włącznie. Na szczęście administrowanie forami, stronami czy grupami dyskusyjnymi opiera się na kilku elementach i w razie konieczności można wyłączyć serwer. U mnie się udało i poleciała baza z jednego dnia tzn. udało się odtworzyć forum z back-up-u z poprzedniego dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o co chodzi z tym "bezpieczeństwem" na forach?

Sam podałeś przykład :D

Skrypt wykrył wielokrotną próbę błędnego logowania (3) na twoje konto, na IT.NORCOM [FORUM] i zablokował je czasowo w celach bezpieczeństwa."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"INSTRUKCJE rozwiązywania problemów ...

Nie masz uprawnień do czytania tematów na tym forum.

WAŻNE INFORMACJE i komunikaty

Nie masz uprawnień do czytania tematów na tym forum. "

autor: firestorm

 

Wszędzie wchodzę a do tych tematów nie mam dostępu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - piszę to do osób mniej ogarniętych informatycznie - "nowe forum" na razie nie jest poprawnie skonfigurowane - stąd wiele "problemów" w jego obrębie.

Tak czy owak - obecna jego wersja (czyli to, co widzicie, to "nowe forum") będzie wyłącznie wersją przejściową do silnika X, Y lub Z. Wszystko przed nami.

 

Proces jest raczej długawy, trzeba DOBRZE się do tego przygotować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proces jest raczej długawy, trzeba DOBRZE się do tego przygotować.

Takw przybliżeniu to jakiego okresu czasu możemy się podziewać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie zastanawia - z czego wynika Twoje pytanie ?

Przecież na STARYM forum wszystko gra i buczy ? :-) :-) :-)

 

A odpowiadając - nie wiem. Kilka(naście) dni ? Kilka tygodni?

Muszę mieć pewność, że relatywnie dużo rzeczy (najchętniej - wszystkie, ale to nierealne) przejdzie bez problemów. Muszę mieć dobry hosting (być może zostaniemy przy starym). Itp.

Na pewno zrobimy też kilka przekładek próbnych - co może potrwać.

 

Ot, życie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie zastanawia - z czego wynika Twoje pytanie ?

Przecież na STARYM forum wszystko gra i buczy ?

Pytam z obawy przed "nowym". Mi osobiście ten "model" forum pasuje a do tego wiele innych forów (nie tylko motoryzacyjnych) oparte jest na tym "modelu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację i jej nie masz. Któryś z chłopaków wyjaśnił to w poprzednim poście - "Ale stare silniki mają to do siebie, że tracą możliwości rozwoju".

Wyboru nie mamy. Żadnego w zasadzie. Mamy o tyle, że możemy wybrać, co chcemy jako "nowe forum". Będzie to zapewne wybór na kilka następnych lat ...

Nasz silnik (phpbb by Przemo) nie jest rozwijany od kilku lat. A w informatyce to bardzo dużo ...

 

Kto nie idzie do przodu ten się cofa :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Szanowni forumowicze!

 

Dnia 25.04.2018 (środa) pomiędzy godz. 8-16 będzie miała miejsce przerwa techniczna, efektem której będzie aktualizacja skryptu forum.

 

Obecne forum będzie dostępne jedynie w trybie do odczytu pod adresem: https://stareforum.norcom.pl , nowe - pod pojawi się pod adresem starego: https://forum.norcom.pl

 

Nowa wersja forum będzie zawierała dane z obecnego, lecz będzie także wymagała zresetowania obecnego hasła (link do resetu hasła zostanie przesłane na maila użytkownika).

Kto może - niech sprawdzi aktualność swojego maila w profilu - inaczej droga do resetu będzie nieco dłuższa niż proste kliknięcie w link !

Proszę oczekiwać na dalsze komunikaty.

 

Przepraszamy za powstałe utrudnienia, tym niemniej tego typu działania są niezbędne do dalszego funkcjonowania naszej społeczności ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko życzę, żeby z tą "modernizacją" w efekcie nie wyszło jak z CEPIK2... (bo i czas podobny...)

A życzenia o tyle szczere, że życzę tego przede wszystkim UŻYTKOWNIKOM, czyli głównym dysponentom tego forum, a więc i sobie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto może - niech sprawdzi aktualność swojego maila w profilu - inaczej droga do resetu będzie nieco dłuższa niż proste kliknięcie w link !

 

 

 

raz jeszcze dużymi literami :D

co by wszyscy zauważyli ...

 

 

 

 

bo potem może być zonk320.jpg

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, danielg539 napisał:

Zalogować się nawet udało, ale nie widzę postów nie przeczytanych :-(

Hej, trwa jeszcze przebudowa i indeksowanie. 

 

  • Super 1
  • Piwo 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.