Skocz do zawartości

Egzamin teoretyczny Kraków 28.02.2018


Yorg

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie opisowe z godziny 13:30.

Na badanie okresowe przyjechał pojazd pompo betoniarka. Data pierwszej rejestracji 09.05.2009.

 

1. Jakie dokumenty są potrzebne do przeprowadzenia badania.

2. Jaki zakres badania wykonujemy.

3. Jakie dokumenty wystawia stacja.

 

Napisałem, że

ad1. Dowód rejestracyjny

Protokół oraz decyzję TDT ważny w dniu badania.

ad2. Zakres badania okresowego

ad.3 Zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu w którym wpisujemy numer protokołu i decyzji TDT oraz datę ważności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A udt nie powinien też być? Pompogruszka ma wysiegnik który podlega pod udt. Ja napisałem że musi być protokol tdt i udt i kaplica reszta byla dobrze z wyjątkiem udt :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompogruszka ma wysiegnik który podlega pod udt
6) urządzenia służące do podawania pod ciśnieniem

płynnego betonu, zamontowane

na pojazdach drogowych;

§ 2. 1. Urządzenia, o których mowa w § 1 ust. 2

pkt 6 rozporządzenia wymienionego w § 1, eksploatowane

przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia

powinny zostać zgłoszone do dnia 31 grudnia

2012 r. do TDT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziennik Ustaw z 2011 Nr 156 poz 932

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY1)

z dnia 15 lipca 2011 r.

zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych dozoru technicznego

w zakresie projektowania, wytwarzania, eksploatacji, naprawy i modernizacji specjalistycznych urządzeń ciśnieniowych

 

[ Dodano: 28-02-2018, 21:43 ]

http://www.tdt.pl/jednostka-inspekcyjna-tdt/warunki-techniczne-tdt/urzadzenia-sluzace-do-podawania-pod-cisnieniem-plynnego-betonu.html

Pojazd drogowy z zamontowanym urządzeniem RB może być poddany badaniu technicznemu na stacji kontroli pojazdów (SKP) przez diagnostę tylko wtedy, gdy urządzenie RB posiada protokół z badania przeprowadzonego przez TDT i decyzję zezwalająca na jego eksploatację, wydaną przez Dyrektora TDT. Powyższe wynika z art.81 ustawy w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2017r. poz. 128 z późn. zm.) oraz § 6 ust. 7 rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 26 czerwca 2012 r. w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach (Dz. U. z 2015 r. poz. 776). Brak ww. dokumentów wystawionych przez TDT uniemożliwia diagnoście dopuszczenie pojazdu drogowego, z zamontowanym urządzeniem RB, do ruchu drogowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie zdałem. Trochę mnie poniosło w drugim punkcie i do badań okresowych dopisałem niestety Dz.U. poz 776 par 2, punkty od 1 do 4 a punkt czwarty to już badania dodatkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dario64 z tego co piszesz to wynika że pompogruszka podlega tylko i wyłącznie pod tdt. A ja pamiętam z kursu że wykładowcy mówili że to jedyne urządzenie które podlega pod tdt i udt. Gdybym tego nie pamiętal to bym zdał a że zapamiętałem to dołożyłem udt. :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdawałem poprawkę z autobusu tempo 100 w W-wie o 13.30 i opisówka była taka sama, również przysporzyła zdającym sporo problemu, bo zdawalność była znikoma. Panowie z komisji egzaminacyjnej przed rozpoczęciem egzaminu zaznaczyli bardzo stanowczo, aby nie pisać żadnych odnośników do paragrafów i tym podobnych, kazali używać właściwego nazewnictwa co do dokumentów oraz szczegółowo opisać zakres procedur niezbędnych do przeprowadzenia badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego Warszawie powiedzialem już papa.

 

Sami nie wiedzą czego chcą, nie podasz pdostawy prawnej to się moga tez o to przyjebać bo ty nie wiesz na podsatwie czego robisz badanie, podasz to tez żle. Swoja drogą na poprawkowych egzaminach zesrać sie chca z tymi pytaniami, sa zupełnie inne niz na pierwszym egzaminie teoretycznym ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja drogą na poprawkowych egzaminach zesrać sie chca z tymi pytaniami, sa zupełnie inne niz na pierwszym egzaminie teoretycznym ....

.

 

To akurat prawda,którą sam przerobiłem. :shock:

Zupełnie inne pytania są na poprawkach (bardziej zawiłe i trudne) , niż na całym egzaminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A udt nie powinien też być? Pompogruszka ma wysiegnik który podlega pod udt.

DARIO64, wyjaśnił, ale ja dodam, że taki wysięgnik nie podlega pod UDT, bo nie jest on urządzeniem dźwigowym, gdyż niczego nie podnosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dario64 z tego co piszesz to wynika że pompogruszka podlega tylko i wyłącznie pod tdt. A ja pamiętam z kursu że wykładowcy mówili że to jedyne urządzenie które podlega pod tdt i udt. Gdybym tego nie pamiętal to bym zdał a że zapamiętałem to dołożyłem udt. :sad:

 

Myślę , że tu znajdziecie również odpowiedź

http://www.tdt.pl/jednostka-inspekcyjna-tdt/warunki-techniczne-tdt/urzadzenia-sluzace-do-podawania-pod-cisnieniem-plynnego-betonu.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Panowie z komisji egzaminacyjnej przed rozpoczęciem egzaminu zaznaczyli bardzo stanowczo, aby nie pisać żadnych odnośników do paragrafów i tym podobnych, kazali używać właściwego nazewnictwa co do dokumentów oraz szczegółowo opisać zakres procedur niezbędnych do przeprowadzenia badania.

To się zgadza. Szkoda, że w Krakowie nikt o tym nie mówił. Dwa razy pisałem tylko odnośniki do ustaw. Moi koledzy, którzy przepisywali zagadnienia z ustaw zdawali opisówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.