Skocz do zawartości

Renault Master


pentagram

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam nie wiem, może jest jakaś niepełnosprawność że trzeba taką osobę ciężarowym na paletach wozić. Ciekawe czy do przeglądu diagnosta musi być niepełnosprawny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale, że o co chodzi? Ja tu widzę pojazd do przewozu co najmniej dwóch osób niepełnosprawnych i z tego względu jest taka konfiguracja foteli. Palety to tylko ładunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: 02-03-2018, 16:46 ]

No a tych miejsc siedzących to ile w końcu jest?

 

W PC 9, fizycznie 10 :) - samochód ciężarowy :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jakoś tyle naliczyłem. Zastanawiałem się jeszcze czy nie wyrwali środkowego w pierwszym rzędzie i ile tych wózków wejdzie. Po takiej konstrukcji i sposobie rejestracji na bank wziąłem te palety, że między dechami klinują się kółka od inwalidzkiego wózka. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

homologowany ?czy po zmianach :o

 

Ty masz chyba ostatnio ciężkie dni.

 

Czyli auto ma z kierowcą 10 miejsc + miejsca dla osób/osoby niepełnosprawnej.

No nieźle. Tylko pytanie - co z tym dalej?

Rozumiem, że w myśl tego co wielu Kolegów teraz lansuje, wynika badania P (UD), tak? :)

 

I ostatnie pytanie - z jakiej okazji było robione to foto? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z jakiej okazji było robione to foto?

Na pewno nie z okazji badania , trafił się w zasięg wzroku pentagrama i dalej poleciało,jakie to cuda niewidy .Nie wiemy tylko czy miał już robione badanie ,czy dopiero się szykuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

homologowany ?czy po zmianach :o

Szczerze mówiąc wątpię aby jakikolwiek producent popełnił takie coś - różne typy foteli a do tego w różnych kolorach ?

 

Czyli auto ma z kierowcą 10 miejsc + miejsca dla osób/osoby niepełnosprawnej.

Tak naprawdę nie wiadomo ile tam jest miejsc. Możliwe, że układ pojazdu był trochę inny ale istnieje łatwa możliwość "rekonfiguracji" i dlatego jest taka dziwna liczba miejsc. Przypadkiem ten pojazd nie pochodzi z rynku duńskiego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiemy ile jest miejsc? To liczba foteli na to nie wskazuje? :razz:

 

Dario - są fotki i pojazdy i PC, więc nie jestem pewien czy nie o badanie właśnie chodziło... Ale nie uprzedzajmy faktów 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

homologowany ?czy po zmianach :o

 

Ty masz chyba ostatnio ciężkie dni.

 

Czyli auto ma z kierowcą 10 miejsc + miejsca dla osób/osoby niepełnosprawnej.

No nieźle. Tylko pytanie - co z tym dalej?

Rozumiem, że w myśl tego co wielu Kolegów teraz lansuje, wynika badania P (UD), tak? :)

 

I ostatnie pytanie - z jakiej okazji było robione to foto? 8)

 

no żal mi cię że pytania nie zrozumiałeś :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi Ciebie też żal @Rurku. Bo takie pytanie raczej świadczy o znacznej indolencji odnośnie zagadnień tematu. A w końcu to TY jesteś rzekomo diagnostą... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiemy ile jest miejsc? To liczba foteli na to nie wskazuje? :razz:

Nie wskazuje ponieważ jeszcze są miejsca na wózki inwalidzkie. Patrząc na to zdjęcie to ja nie wiem czy tam jest 10+2 czy 10+1 czy 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - nie rozumiesz, że nie ważne czy tam jest 10, 11, 12 czy ile miejsc, to samochód w tym momencie na pewno NIE JEST ciężarowy. A tak wydano PC.

A może Twoim zdaniem jako specjalisty od homo łapie się pod autobus? :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tylko odnosiłem do liczby miejsc. Ten zapis o "ciężarowym" pominąłem bo dla mnie jest to zbyt kuriozalne ponieważ:

a) W kategorii N1 nie może być tyle miejsc

b) Jeżeli ktoś klepnął to "N1" to i tak masa własna pojazdu jest zbyt duża aby zmieścił się w DMC.

b) Pojazd od przewozu osób niepełnosprawnych ruchowo jest kategorii M1 a pojazd przedstawiony na zdjęciu jest już autobusem z możliwością przewozu osób niepełnosprawnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym pojeździe i tak będziemy się poruszać w ramach definicji PoRD - na co nam jakieś definicje homologacyjne, których określenie NIE JEST rolą diagnosty...

Nadal nie rozumiem ciągle Twoje wypowiedzi "ile tam jest miejsc" skoro:

- i tak wiadomo, że za dużo (dla tego rodzaju pojazdu)

- warunków i sposobu liczenia miejsc dla osób niepełnosprawnych BRAK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie przedstawia tylko rozmieszczenie foteli i jakieś palety. Skoro pojazd jest przystosowany do przewozu wózków to:

a) Może mieć tabliczkę (naklejkę) umieszczoną w zasięgu widzenia kierowcy lub np. instrukcji gdzie znajduje się informacja o liczbie miejsc.

b) Posiada na wyposażeniu systemy przytrzymywania wózka inwalidzkiego wraz z pasażerem. Więc jeżeli będą dwa takie zestawy to znaczy, że będzie przewoził dwa wózki a kiedy takiego wyposażenia nie będzie to pojazd nie spełni swojej funkcji.

 

Jak dla mnie jest to pojazd, który mógł w krajach gdzie nie ma sztywnego podziału na M1 i M2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie odnosisz się do tego, że niezależnie od tego czy może przewozić choćby jedną osobą niepełnosprawną nie ŁAPIE się na samochód ciężarowy, czy osobowy - to raz.

Dwa - jeśli Twoim zdaniem ktoś rozwiązania na zdjęciu kiedykolwiek homologował to łapiesz się w idee, że homologacja to jedna wielka ściema - czego w sumie nie raz dowiodłeś, więc... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie odnosisz się do tego, że niezależnie od tego czy może przewozić choćby jedną osobą niepełnosprawną nie ŁAPIE się na samochód ciężarowy, czy osobowy - to raz.

Na ciężarowy się nie łapie bo to oczywiste, nie wiem czy źle sformułowałeś swoją myśl czy po prostu masz jakąś dziwną opinię że osobowy nie może przewozić wózka inwalidzkiego.

 

Dwa - jeśli Twoim zdaniem ktoś rozwiązania na zdjęciu kiedykolwiek homologował to łapiesz się w idee, że homologacja to jedna wielka ściema - czego w sumie nie raz dowiodłeś, więc... :razz:

Możesz mi powiedzieć na jakiej podstawie jesteś w stanie powiedzieć, że homologacja tego pojazdu to ściema ? Ja np. tego nie jestem w stanie powiedzieć widząc tylko jakieś zdjęcia poglądowe, widząc datę produkcji oraz polski dowód rejestracyjny. Naprawdę musisz być wielkim specjalistą od tego. Ja do tego potrzebuję więcej zdjęć i jak wyglądały dokumenty w momencie jego pierwszej rejestracji - bo to mnie interesuje jeżeli chodzi o "homologacje".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łapie się na ciężarowego, ani na osobowego! A co na to PC??? Nie widzisz problemu?

 

A jeżeli nie jesteś w stanie na podstawie zdjęć odróżnić rozwiązań homologowanych od "domowych" to nie masz co tu szukać... Bo teoria, to jedno. A praktyka i wiedza życiowa, KTÓREJ CI ZWYCZAJNIE BRAK (pomimo wiedzy, której Ci nie odmawiam) to drugie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak. Kiedys pani z WK powiedziała że ona wpisuje jak leci w PC i my mamy to uzupełnić poprawić ale w moim przypadku chodziło o masy naciski i liczbę miejsc nie rodzaj pojazdu później w Dowodzie Rejestracyjnym będzie ok. To był samochód sprowadzony z USA. Może rozkodowała nr Vin wyszło ciężarowy Reno Master klient dopowiedział że tak i może przwozić osoby niepełnosprawne i tak wpisała w Pc . :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.