Skocz do zawartości

Renault Master


pentagram

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli auto ma z kierowcą 10 miejsc + miejsca dla osób/osoby niepełnosprawnej.

No nieźle. Tylko pytanie - co z tym dalej?

Rozumiem, że w myśl tego co wielu Kolegów teraz lansuje, wynika badania P (UD), tak? :)

 

I ostatnie pytanie - z jakiej okazji było robione to foto? 8)

 

Tak, łącznie z kierowcą jest 10 miejsc i winda do załadunku wózka.

Co do ostatniego pytania, autko było w serwisie na wymianę płynów ustrojowych i filtrów. Coś mnie tknęło, żeby zajrzeć do środka a tam leżało PC, stąd narodził się ten temat.

 

[ Dodano: 03-03-2018, 09:07 ]

Sprawdzałem dane w CEPie 2, kraj pochodzenia - FRANCJA, a w ichniejszych DR na pewno jest info z rodzajem pojazdu. W 776-ce powinno być coś - Dane w dowodzie rejestracyjnym niezgodne ze stanem faktycznym - UI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łapie się na ciężarowego, ani na osobowego! A co na to PC??? Nie widzisz problemu?

Problem jest na etapie rejestracji tego pojazdu w Polsce a nie na etapie homologacji. W dowodzie pojawiają się cuda i to już jest kwestia diagnosty i WK bo jakby nie patrzeć ktoś to auto już widział...

 

A jeżeli nie jesteś w stanie na podstawie zdjęć odróżnić rozwiązań homologowanych od "domowych" to nie masz co tu szukać... Bo teoria, to jedno. A praktyka i wiedza życiowa, KTÓREJ CI ZWYCZAJNIE BRAK (pomimo wiedzy, której Ci nie odmawiam) to drugie...

Możesz mi powiedzieć co ja mogę wywnioskować z tych zdjęć ? Tyle, że ktoś mógł przetapicerować siedzenia albo je podmienić bo żaden szanujący się producent nie zrobiłby takiego "mixu" koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One się nie różnią tylko kolorem. Każdy jest z "innej parafii", dlatego z pewnością nie jest to rozwiązanie "homologowane" - przez kogokolwiek. Również sposób montażu tych ostatnich jest co najmniej dyskusyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi powiedziec jakim cudem określiłeś sposób montażu foteli na podstawie tych zdjęć ? Co z tego, że każdy z tych foteli jest innego typu ? Ja w tym nic dziwnego nie widzę ponieważ tego typu zabudowy są produkowane - tylko, że zawsze mają ujednoliconą tapicerkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet nie wiedziałem, że masz takie cudowne oko. Ja na ten przykład tego nie potrafię ocenić. Muszę być naprawdę kiepskim "fachowcem" w tej branży... Będę musiał odłożyć całe moje doświadczenie na półeczkę ponieważ ktoś na podstawie zdjęcia z daleka jest w stanie ocenić montaż fotela do pojazdu. Zapewne w żółtym seicento też wiesz jak zamontowane są fotele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę być naprawdę kiepskim "fachowcem" w tej branży

Na to wychodzi . Zapewne pracujesz w firmie która zajmuje się przebudową busów na autobusy i po zmianie przepisów zrobiło się pod górkę . Stąd wszystkie żale do diagnostów i szukanie głupszego od siebie . Kiedyś napisałeś że siedzisz w homologacjach ,i chyba nieświadomie trafiłeś w sedno , jakąś wiedzę teoretyczną masz ,tylko polega ona wkładaniu dokumentów do segregatora z homologacjami .

Ja w swojej pracy spotkałem trzech fachowców :Karpiński (nie zawsze się z nim zgadzałem i nie wszystko mi się podoba),Buchcar (& Grzegorczyk )- ADR w małym palcu ,ciekawe ilu szkolących daje kursantom prywatny numer telefonu i (właśnie uświadomiłem sobie że to już 20 lat) zawsze udzieli odpowiedzi, trzeci Caban -PIMOT Łódź(jak kto woli centralna Polska)

W sumie z centralną Polską i PIMOT-em mam miłe wspomnienia a mają one imiona Danuta, Iwona i Aneta(te dwie to bliźniaczki,a wszystkie siostry) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę wyprowadzał Cię z błędu. Jednak jest wiele zagadnień, w których wiedza diagnostów jest tylko teoretyczna i to dotyczy m.in. wymagań jakie muszą spełniać homologowane pojazdy. Dlatego nie mogę pojąć jak ktoś na podstawie zdjęcia jest w stanie ocenić czy dany sposób montażu fotela spełnia odpowiednie wymagania.

Skoro tak wspaniale wspominasz PIMOT to możesz im wysłać te zdjęcia i poprosić o to aby się wypowiedzieli na ten temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak jest wiele zagadnień, w których wiedza diagnostów jest tylko teoretyczna i to dotyczy m.in. wymagań jakie muszą spełniać homologowane pojazdy.

Bo nie musi być większa .Mi wystarczy świadomość że "homo" które mamy na myśli ,to najwyżej kilka kartek z tego co producent musi przedłożyć do badań i przez co przechodzi pojazd .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież zgodnie z retoryką jaka panuje tutaj na forum to diagnosta i tak nic nie zrozumie z tych kartek. W czasach gdy wchodziła nowelizacja dotycząca montażu siedzeń w "blaszakach" to zostałem "zakrzyczany" ponieważ diagnosta nie musi znać się na rysunku technicznym i tym samym nie jest w stanie porównać zabudowy pojazdu z rysunkami znajdującymi się w dokumentach dotyczących montażu foteli w pojeździe. Zajmuje się tym jednostka uprawniona. Jednak w tym temacie się okazuje, że na podstawie zdjęcia zrobionego z 3m da się ocenić sposób montażu fotela i wydać werdykt. Pominę fakt, że ani dokumentacja się tutaj żadna nie pojawiła ani nawet dokładne zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilkunastu latach - dla wielu kilkudziesięciu - pracy w tym zawodzie, branży, po kontaktach z ludźmi przychodzi taki moment, że pewien samochód ocenisz z daleka - zanim jeszcze nawet do niego podejdziesz czy spojrzysz na jakikolwiek dokument.

Ale to trzeba w tym troszkę porobić, żeby to mieć. Ty tego nie masz, stąd i nie rozumiesz 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne... Ciężarowy zamiast autobus to UD i jazda 8)

W sumie pominęliśmy jeden ważny aspekt - gdzie to przeszło pierwsze badanie :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilkunastu latach - dla wielu kilkudziesięciu - pracy w tym zawodzie, branży, po kontaktach z ludźmi przychodzi taki moment, że pewien samochód ocenisz z daleka - zanim jeszcze nawet do niego podejdziesz czy spojrzysz na jakikolwiek dokument.

Ale to trzeba w tym troszkę porobić, żeby to mieć. Ty tego nie masz, stąd i nie rozumiesz 8)

Co powiesz o tym pojeździe ?

b07468cfa599141489bd79aca739737c.jpg

 

Naprawdę czasami czytam naprawdę kosmiczne herezje na tym forum - w szczególności jeżeli chodzi o typowo techniczne aspekty. Jednym z nich jest ocena montażu fotela z takiej odległości twierdząc, że ma się to doświadczenie. Możesz mi powiedzieć co wywnioskowałeś z tego zdjęcia ? Ja tylko producenta fotela oraz to że jest montaż podłoga-ściana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nadal nie wiem. Twierdzisz, że to jest czasówka wydana dopiero w celu zrobienia badania?

Nie sądzę - jest wydana z urzędu (nie na wniosek) na pełen miesiąc. Poza tym gość był u pena na warsztacie już tylko w kwestiach serwisowych - nie chciał badania - tak zrozumiałem.

 

Czyli pierwsze badanie już przeszedł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody zawsze zdziwiony :)

Stary nie zdziwiony bo myśli, że młody nie może mieć w tym zakresie większej wiedzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już nie tylko zakrawa na przedszkolne przekomarzanie się, to po prostu jest przedszkole i to dorosłych facetów, naprawdę robicie z tego forum sieczkę nie do strawienia, może jednak trochę powagi i szacunku dla siebie i przede wszystkim do innych, prowadźcie ten spór na pw, przynajmniej nikt by nie tracił czasu na czytanie bzdetów. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie to przeszło pierwsze badanie :x
A czy to wlaśnie nie jest jego pierwszy raz w Made in Poland...Kuknij na PC .... :?

 

Nie dopisałem, że PC wydane zostało do STAŁYCH BLACH, więc badanie do I rej musiało być przeprowadzone (nie u mnie rzecz jasna), ewentualnie USTALENIE DANYCH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pen - nawet z zamazaniem stałego nr doszedłem do tego że to już "stała" rejestracja, co opisałem powyżej 8)

 

[ Dodano: 05-03-2018, 23:33 ]

To tak trochę jak z tymi fotelami. Jeden będzie się dziwił, a drugiemu wystarczy rzut oka na określenie stanu faktycznego. Oczywiście nie żebym się chwalił, ale... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.