Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Arizona

Klient nie może wymienić dodowu - WK nie widzi marki

Polecane posty

Arizona

Witam, zrobiłem badanie okresowe przyczepy specjalnej (podnośnik koszowy-podest ruchomy). Było to już któreś badanie z kolei. Połączyłem się z cepikiem, pobrałem dane, badanie wykonano, wysłano do cepik. Bez problemów. Nie było miejsca w dowodzie rejestracyjnym więc zaświadczenie i klienta wysłałem do WK. Wraca po kilku dniach, że marka zła, bo w WK nie mogą znaleźć. Sprawdzam, u siebie jeszcze raz, łączę się, pojazd jest w CEP. Mówię mu że u mnie wszystko ok, jak wk ma jakiś problem to niech zadzwonią do mnie i ustali się o co chodzi. Wrócił teraz z wydrukowanym dokumentem do uzupełnienia "Zgłoszenie niezgodności do centralnej ewidencji pojazdów. Mam to uzupełnić. Ale w pkt 2.9 jest

Czynność blokowana przez brak danych: Badanie techniczne/Zatrzymanie lub zwrot dokumentu/Kradzież pojazdu/Polisa. Nic nie pasuje. Miałem w rękach księgę rewizyjną UDT i tam ksero francuskiego dowodu rejestracyjnego gdzie w polu Marka jest MAN LEV. Zostało to kilka lat temu przepisane i w naszym DR jest tak samo. Czy to ja mam się zajmować tym, czy nie WK powinien się z CEP kontaktować?

michal_k

WK powinien złożyć zamówienie do katalogu ITS.

yatsek

Moim zdaniem to WK powinien wysłać to zgłoszenie. Jemu nie "wchodzi" pojazd w CEPIK a nie Tobie.

Arizona

Wrzucę jak wygląda to zgłoszenie.

skan.thumb.jpg.23ecc5d799e9979eb48b5e773da85f00.jpg

yatsek

"Uwaga niniejszy formularz służy wyłącznie do zgłaszania danych które uniemożliwiają wprowadzenie danych do ewidencji" Ty nie masz z tym problemów więc na jakiej podstawie go wypełnisz i wyślesz.

aboz

yatsek, krótko, zwięźle i na temat.

Arizona

wszystko w temacie. Dokładnie. Ale dlaczego Starostwo gania klienta do mnie i mu podrzuca takie wnioski, żeby SKP wypełniło i wysłało. Wprowadza w błąd.

Krzysztof plus
w polu Marka jest MAN LEV. Zostało to kilka lat temu przepisane i w naszym DR jest tak samo. Czy to ja mam się zajmować tym, czy nie WK powinien się z CEP kontaktować?

Ktoś przy pierwszej rejestracji niepotrzebnie dopisał LEV i stworzył nową markę pojazdu której nie ma ( sprawdzałem w Google ). Wydaje mi się że to jest niezgodność którą diagnosta mógłby zgłosić z uwagi na 02.e - usterka drobna i poprawić zaświadczenie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.