Skocz do zawartości

Robert Kubica w Formule 1!!!


berecik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • berecik

    13

  • Sebastian ZG

    13

  • prezes100

    8

  • 08/15

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

Wam(robertom) z bolidu 'wyparowało' pare kilogramów i zdyskwalifikowali twojego podopiecznego.

 

Na niemieckich forach już widać drwiące wpisy użytkowników twierdzących: "Zobaczcie, ledwo Polak dobrał się do samochodu a już zginęły dwa kilogramy. Niedługo znikną dwie BeMki ze stajni Saubera" :lol:

Z drugie strony namawiają team BMW do zatrubnienia naszych rodaków do zmiany kół w pit-stop'ach. Podobno robimy to w ciągu jednej sekundy bez użycia narzędzi. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierowcy startujący w Formule 1 to bardzo bogaci ludzie. Ich kontrakty, choć utrzymywane w ogromnej tajemnicy, opiewają na grube miliony dolarów. Czy nasz Robert Kubica także dołączy do sportowych krezusów?

Kilka dni temu brytyjskie wydanie magazynu F1 Racing napisało, że BMW zaproponowało Michaelowi Schumacherowi miliard dolarów za starty w 2007 roku w barwach zespołu BMW Sauber. To naprawdę dużo, nawet jak na warunki F1. Czy ta astronomiczna kwota - o ile jest prawdziwa - skusi Niemca?

Na to pytanie odpowiedź otrzymamy zapewne już niebawem, bowiem okres transferowych roszad w Formule 1 tuż, tuż!

 

Według F1 Racing BMW oferuje Schumacherowi kontrakt w wysokości 100 mln dolarów za sezon. Jednak koncern z Monachium planuje wykorzystać wizerunek niemieckiego kierowcy w potężnej kampanii reklamowej, co w połączeniu z premiami za wyniki może podnieść zarobki siedmiokrotnego mistrza do wspomnianego miliarda dolarów rocznie.

 

A co ewentualne przejście Schumachera do BMW oznaczałoby dla Roberta Kubicy? Prawdopodobnie znów rolę kierowcy testowego, bowiem Nick Heidfeld również jest Niemcem, a ponadto ma podpisany trzyletni kontrakt. Byłoby to o tyle niekorzystne, że od przyszłego roku kierowcy testowi nie będą mogli uczestniczyć w piątkowych treningach przed Grand Prix. Oczywiście niewykluczone byłoby wykupienie polskiego zawodnika przez inny zespół, który widziałby go w roli kierowcy wyścigowego.

A na jaki kontrakt może liczyć Kubica? Zapewne nieco mniejszy niż Schumacher. Według niepotwierdzonych przez zainteresowane strony informacji za sezon 2006 menedżer Polaka wynegocjował dla Roberta z niemiecko-szwajcarską stajnią stawkę w wysokości 880 tys. euro.

 

Ale nie zaglądajmy Kubicy do kieszeni. On sam - jak to często podkreśla - nie jeździ dla pieniędzy. I może dlatego osiąga tak znakomite wyniki! A na zarabianie ma jeszcze czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie nasz kraj jak tylko sportowiec osiągnie sukces zaraz liczą mu ile zarabia :evil: Dlaczego nikt niewylicza ile zarabiają prezesi i inni w spółkach skarbu państwa i to niech publikują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek rzecznik BMW Sauber potwierdził oficjalnie, że Robert Kubica wystartuje w ostatnich pięciu wyścigach tego sezonu. Dodał, że team szuka trzeciego kierowcy, który mógłby przejąć testowe obowiązki Polaka. - 08/15 mógłbyś wziąść urlop do końca roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

08/15 mógłbyś wziąść urlop do końca roku?

:D Nabijaj się Sebastian, nabijaj. Wrzucę Ci tutaj screena z wyścigu jaki rozegrałem w środę. Oczywiście wygrałem. Dublując trzykrotnie kierowcę francuskiego teamu Reanult o znajomym imieniu Sebastian ZG. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Psuju jestem "rookie" wśród diagnostów dlatego nie podejmuje "ciężkich" tematów. F1 interesowała mnie właśnie do tragicznego wypadku Ayrtona, od początku startów Roberta znów mnie interesuje, to mój 5 post, a ty już chcesz mi "dowalić".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że piszesz to z przymrużeniem oka - bo tak należy odbierać większość takich wypowiedzi Psuja (i nie tylko jego) :D

Uśmiech na twarzy zawsze pomaga :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F1 interesowała mnie właśnie do tragicznego wypadku Ayrtona, od początku startów Roberta znów mnie interesuje

No no jest ziomal 'czujący' formułe. Ja F1 jak mam możliwość oglądam od zawsze :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj tylko o zgłoszeniu do WK zmiany koloru

Właśnie w WK mam problemy bo LPG zamontowałem i żaden diagnosta nie chce tego podbić :mrgreen:

 

[ Dodano: 25-08-2006, 13:22 ]

Ponieważ weekend F1 się rozpoczął. Artykuł:

Robert Kubica może być w przyszłości gwiazdą Formuły 1, twierdzi mistrz świata Hiszpan Fernando Alonso. W niedzielę obaj wystartują w Grand Prix Turcji, 14. z 18 eliminacji MŚ w tym sezonie.

 

"Wielkie nazwiska odchodzą. Na ich miejsca przychodzą młodzi. To zupełnie normalne" - w ten sposób Alonso odniósł się do pytania o niedawne pożegnanie z Formułą 1 Kanadyjczyka Jacquesa Villeneuve'a i Kolumbijczyka Juana Pablo Montoi.

 

"Straciliśmy Villeneuve'a, byłego mistrza świata, ale na jego miejsce przyszedł Kubica, który moim zdaniem jest dobrym kierowcą i prawdopodobnie gwiazdą przyszłości" - dodał 25-letni kierowca Renault.

Dla Kubicy występ w GP Turcji będzie drugim startem w Formule 1.

 

"To kolejny test i możliwość zebrania doświadczeń, może nawet na przyszły sezon. Na razie nie ma decyzji co do kierowców BMW w 2007 roku, ale przede mną jeszcze kilka wyścigów w tym roku. Postaram się w nich wypaść jak najlepiej i być może to wystarczy do przekonania szefów ekipy i zaangażowania mnie na następny sezon" - stwierdził Polak.

 

Od początku sezonu Kubica był kierowcą testowym teamu BMW-Sauber. Uczestniczył w treningach, a jego zadaniem było przygotowanie optymalnych ustawień technicznych przed wyścigami. Zadebiutował w Formule 1 podczas Grand Prix Węgier 6 sierpnia.

 

Na torze Hungaroring zajął siódme miejsce, ale po zakończeniu wyścigu komisja techniczna FIA zdyskwalifikowała go, ponieważ jego bolid był o dwa kilogramy lżejszy niż to dopuszcza regulamin (powodem było większe niż spodziewali się technicy zużycie opon).

 

Na Hungaroringu Kubica zastąpił drugiego kierowcę ekipy - Jacquesa Villeneuve'a. Oficjalnym powodem absencji Kanadyjczyka były lekkie obrażenia, jakich doznał tydzień wcześniej podczas Grand Prix Niemiec. Jednak dzień po GP Węgier Villeneuve rozstał się z zespołem, a jego miejsce do końca sezonu zajął właśnie polski kierowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Robert smyka znakomicie, ale serwis jest do "bani" :!: A to za lekki, a to nie te opony, itp. Jak tu się poprawią to w przyszłym sezonie Robert może nawet stanąć na "pudle" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o wczorajszym występie Roberta

Hmmmm...., w ogóle bardzo ciekawe i widowiskowe GP, nie tylko ze względu na Robcia, ale i również reszta kierowców dała mi osobiście wiele wrażeń i emocji.

A Kubica pojechał w mojej ocenie bardzo fajnie, dobrze: szlifował wyprzedzanie (i to bardziej znakomitszych kierowców również), uczył się jak być wyprzedzanym, uczył się jak być dublowanym(kulturalnie się zachował przpuszczając jednocześnie Alonso i Schumiego) i co najważniejsze dojechał na wyższej pozycji niż jego kolega z zespołu (bodajże o dwie pozycje był lepszy).

A największe emocje zaaplikował zespół Ferrari z kolejką w pit stopie (oj komuś się na pewno oberwało), dzięki czemu emocje były do ostatniego zakrętu (chodzi o walke o drugą pozycje).

Reasumując pozostaje nam czekać na następną kolejke GP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berecik z serwisem masz 100% rację, lepiej niech zatrudnią naszych rodaków z tzw. "stodolnianych" warsztatów. Tacy kolesie w ciągu 10 s nie tylko zatankują i zmienią opony, ale gratis przebiją numery i przemalują bolid. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.