Skocz do zawartości

Fiat Ducato na osobowy.


adso

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry, mam pytanie.

Kupiłem Fiata Ducato.

Jest zarejestrowany jako ciężarowy z trzema miejscami.

Posiada przegrodę z małym okienkiem.

Chciałbym go przerejestrować na osobowy nie zmieniając liczby miejsc, ale bez tej przegrody do "bagażnika".

Czy jest to wykonalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie bardzo. Zasadniczym przeznaczeniem takiego pojazdu będzie przewóz towarów na niezagospodarowanej przestrzeni ładunkowej (pace), a nie przewóz osób w liczbie coby nie załapał się na autobus. Oczywiście mam na myśli autobus potem. :x

To tak samo jakby ciągnik siodłowy przerobić na osobowy. Ciężko zobaczyć w takiej przeróbce podstawy co do zasadności zmiany rodzaju z ciężarowego na osobowy.

To już łatwiej w wersji osobowej Fiata Ducato pozbyć się foteli. Nie zawsze demontaż kraty/przegrody powoduję zmianę na osobowy. Jak dla mnie z deka dziwny przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Po prostu chcę się w jakiś sposób pozbyć tej grodzi, bo paka ma tylko ok. 2,5m długości.

Auto kupiłem w rozsądnych pieniądzach i jest w b.dobrym stanie, bez rdzy.

Ma posłużyć przy budowie domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej niech ta przegroda sobie spokojnie stoi, bo w razie jej braku lub modyfikacji mogą wystąpić przykre skutki okresowego badania technicznego, odliczeń VATU i nie wiadomo jeszcze czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz przewozić na pace tego samochodu elementy dłuższe niż 2,5m, to zgodnie z przepisami ustawy Prawo o ruchu drogowym art. 61 ust. 6 pkt 2, ładunek może wystawać poza tylną płaszczyznę obrysu pojazdu na odległość nie większą niż 2m, czyli w sumie możesz przewozić ładunki o długości do 4,5m. Likwidacja przegrody da Ci najwyżej 0.5m i raczej odradzam próbę dokonania takiej zmiany, ponieważ uważam że żadna stacja kontroli pojazdów nie podejmie się potwierdzenia zmiany rodzaju pojazdu z samochodu ciężarowego na osobowy. Konstrukcja Twojego pojazdu (samochód ciężarowy) po zdemontowaniu przegrody jest i tak z definicji dalej konstrukcją przeznaczoną do przewozu ładunków, ponieważ ¾ objętości pojazdu służyć będzie nadal do przewozu ładunków. Brakować będzie w tym pojeździe tylko wymaganej przegrody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to przemyślałem, więcej zachodu niż to warte.

Kupię belki na dach i już.

Jedynie pozostanie ciasnota w kabinie, mam tylko 180 cm i nie mogę tam miejsca znaleźć.

Przyzwyczaiłem się do T4 w którym się siedzi prawie jak w osobówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.