Skocz do zawartości

Zmiana ilości miejsc w samochodzie osobowym FORD s-max ??


Jurgen8888

Rekomendowane odpowiedzi

(nie zmieniając rodzaju samochodu)
Zgoda...
a przez to zmian w dowodzie rejestracyjnym.
Zmiany będą pod S1....a tym samym jak znam zycie DR zostac wymieniony...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo wlasnie...

Czy w WK wypelniam wniosek o zmiany w dowodzie rejestracyjnym ( mysle ze tak) czy wypelniam wniosek o zmiany konstrukcyjne?

U mnie w WK nawet nie ma takiego wniosku o zmiany konstrukcyjne.

Zmiany w dowodzie rejestracyjnym - koszt chyba 52 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwierz mi że wniosek na pewno jest, pytanie czy jest wyłożony czy po prostu leży w segregatorze bo nie jest za często używany lub też jest drukowany od ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli każda przyczepa ciężarowa spełnia wymagania przyczepy ciężarowej-rolniczej - tylko czemu baaaardzo często są problemy żeby takie zmiany konstrukcyjne zrobić?

Nic takiego nia padło z moich ust. Zmiany konstrukcyjne są indywidualną sprawą i trzeba do nich podchodzić rozważnie. Rozmawialiśmy o dopięciu foteli w pojeździe to tego przystosowanym. Nie trzeba było robić żadnych konstrukcji... a temat lekki łatwy i przyjemny zmusił właściciela pojazdu do znalezienia naszego forum żeby sprawę załatwić.

Diagności bardzo często puszczą prom kosmiczny bez mrugnięcia okiem a w sprawach oczywistych zrobią taką aferę, że o mały włos sprawa opiera się o ministra, rzeczoznawców, inżynierów... W związku z tym nie dziwmy się, że w projektach zmian zabiera się kolejne badania dla diagnostów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Diagności bardzo często puszczą prom kosmiczny bez mrugnięcia okiem a w sprawach oczywistych zrobią taką aferę....
no właśnie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu S-Max. Coś mnie ostatnio prześladuje ten model. Jak nie na SKP, to na forum. Ale do rzeczy. Wszystkie pojazdy, które sprawdziłem po homologacjach, a było ich sporo, mają w S1 wpis 5-7. O ile u nas taki pojazd idzie do WK z przywołanym przez blakop-a oświadczeniem o danych i wtedy problemu nie ma, to zagranicą wpisy dotyczące ilości miejsc zazwyczaj obejmują wartość maksymalną z homologacji. I tu zaczynają się schody w przypadku pojazdu skompletowanego na 5 osób. Teraz mamy 0.2.e do dyspozycji i możemy odpowiednio ująć temat w dokumentach z BT. Osobiście uważam, że w tym konkretnym przypadku nie ma niezgodności, ale żeby nie utrudniać sobie i klientom życia robię tak jak napisałem powyżej. A wracając do tematu przedmiotowego pojazdu, skoro Jurgen8888 ma już zamontowane siedzenia i pasy to wystarczy badanie po zmianie danych w DR(tzw. zmiany konstrukcyjne) i można udać się do WK w celu wymiany DR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie, zrobię.

Jadę do OSKP i prosze o wykonanie: badania technicznego pojazdu w którym dokonano zmian konstrukcyjnych lub wymiany elementów powodujących zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym.

WK biorę wniosek "zawiadomienie o zmianie w dowodzie rejestracyjnym.

 

[ Dodano: 15-03-2018, 15:10 ]

Czytając sobie forum, natknąłem się na temat "badanie okresowe + dodatkowe HAK"

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=20257

 

Chciałem zrobić tak samo: badanie okresowe + badanie techniczne pojazdu w którym dokonano zmian konstrukcyjnych lub wymiany elementów powodujących zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym.

 

Czy najpierw muszę wykonać badanie technicznego pojazdu w którym dokonano zmian konstrukcyjnych lub wymiany elementów powodujących zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym. Następnie pojechać do WK dokonań zmiany i dopiero na badanie okresowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw to znajdź OSKP która zrobi to badanie (ZK) i niech powiedzą ci tam czy będą chcieli oświadczenie od firmy o wykonaniu zmian czy nie. Potem tak jak mówisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wynika z powyzszych wypowiedzi zostalo ustalone ze nie zmieniam rodzaju pojazdu wiec nie potrzebuje zadnych oswiadczeni i bede przy tym sie upieral podczas badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy najpierw muszę wykonać badanie technicznego pojazdu w którym dokonano zmian konstrukcyjnych lub wymiany elementów powodujących zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym. Następnie pojechać do WK dokonań zmiany i dopiero na badanie okresowe?

- kumaty diagnosta to wszystko ogarnie!

W związku z listopadowym wdrożeniem CEPiK-u i w zależności od programu/aplikacji komputerowej, na której pracuje stacja, zmianie uległa technika/sposób przeprowadzania badań w sensie ich łączeni lub rozdzielania. Przed listopadem badanie okresowe i badanie dodatkowe, tu pozmianowe, można było śmiało łączyć za jednym zamachem. A dzisiaj to różnie. Badanie pozmianowe zawiera w swoim zakresie również badanie okresowe, lecz po mojemu nie ma potrzeby rozwijać tego wątku, bo było już sto razy. Co najwyżej, w przypadku tematycznego pojazdu, można zmianę terminu badania rozważyć w zależności od tego co stoi w dowodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to jest Polska właśnie

Byłem na przeglądzie ... nie dopuścili ponieważ potrzeba mieć zaświadczenie, oświadczenie z zakładu który dokonał zmian konstrukcyjnych albo homologacje od producenta, że posiada 7 miejsc.

Więc głową w ściane... Mówię, że nie zmieniam rodzaju pojazdu itp.

A diagnosta mówi, że sam Pan nie może zamontować siedzień 3 rzędu.

Proszę o podstawę prawną i ... cisza... Mówią że potrzeba oświadczenia i koniec gadki.

Załatwię bo okazuje się, że każdy warsztat to może zrobić który ma wpis PKD 45.20 więc będę miał.

TRAGEDIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno już zrobił rekonesans i na beton trafił gdzie nie zajechał!

 

Ale zawsze w 'nadzorze' można ruszyć sprawę o przekroczenie uprawnień. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zawsze w 'nadzorze' można ruszyć sprawę o przekroczenie uprawnień.

Jak beton na stacji to zapewne beton w nadzorze albo całkowity brak nadzoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zawsze w 'nadzorze' można ruszyć sprawę o przekroczenie uprawnień.

Jak beton na stacji to zapewne beton w nadzorze albo całkowity brak nadzoru.

czyli także BETON w nadzorze ;)

Dlaczego tak - bo tak i co mi pan zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarejestrowany... ale to nie taka prosta sprawa.

Potrzebowalem oświadczenia ze wykonala to firma tak jak wyżej napisalem. I tu paradoks... w oswiadczeniu firma musiala napisac ze Zmienia Rodzaj pojazdu z SAMOCHOD OSOBOWY 5 MIEJSC na SAMOCHOD OSOBOWY 7 MIEJSC.

MOwie diagnoscie ze nie zmieniam rodzaju pojazdu to po co te oswiadczenie. "Pan nie moze sam montowac foteli" przeszedl przeglad... fotki i do WK.

WK kobita mowi... ze potrzeba dokument homologacji i na jakiej podstawie dignosci stwierdzili ze ten sakochod moze byc 7 miejscowy. I tutaj 15 min tlumaczenia kobiecie... zaplacilem za dowod wraca do niej po tumaczasowy i mowi ze sprawdzila ten samochod i jest napisane 5 albo 7 mkejsc. (Jak ma taka mozliwosc to po coc chciala mnie juz ganiac po homologacje). Tym sposobem mam dowod tymczasowy z 7 miejscami. Dziekuje za pomoc ale... jak beton to beton i to jest przykre.

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... ale... jak beton to beton i to jest przykre.

albo krótko żyjesz i mało widziałeś albo mało się z urzędnikami "zadawałeś". Ja niestety obracam się ciągle w tym towarzystwie i gdyby urzędnikom chciało się znać przepisy, być rozsądnym i myśleć, kształcić się, widzieć obie strony urzędnik<->petent a także cel wizyt petenta to w PL byłoby całkiem inaczej. W większości przypadków petent to zło, druga rzecz to po co coś zmieniać skoro działa, trzecia rzecz-najlepiej za nic nie brać odpowiedzialności, czwarta - poganiam petenta może mu się odechce ;)

Sorki ale mnie tak z rana ruszyło ;)

 

PS:oczywiście są urzędnicy i inni pracownicy którzy wyjaśnią, pomogą, ba czasem doradzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu niestety trafiłeś na podwójnych idiotów. Bo sprawa nie tylko o WK się rozchodzi - ta sama ciemna masa była na SKP. Ot taka kumulacja - jak w totku.

 

Niestety ta patologia będzie trwała, bo praktycznie żaden z właścicieli nie chce walczyć, tylko załatwić sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo krótko żyjesz i mało widziałeś albo mało się z urzędnikami "zadawałeś". Ja niestety obracam się ciągle w tym towarzystwie i gdyby urzędnikom chciało się znać przepisy, być rozsądnym i myśleć, kształcić się, widzieć obie strony urzędnik<->petent

Mam do czynienia z urzędnikami ale z innej branży. Zawsze mówię, że wszystko zależy od CZŁOWIEKA. Jak każdy będzie człowiekiem a nie urzędasem to wtedy wszystko można załatwić, nawet trochę prawo nagiąć w słusznej sprawie.

W WK było dobrze, bo kobitka nie sprawiała problemu tylko myślę, że dawno nie miała takiej sytuacji. Ale wytłumaczyłem jej i po sprawie.

Natomiast problem był na OSKP, ponieważ nie dało się przemówić... na każde zadane pytanie nie znali odpowiedzi. Gdybym nie miał oświadczenia firmy która wykonała zmianę to za Chiny by mnie nie dopuścili. A tym samym co najśmieszniejsze że to oni będą tracić klientów tylko tym sposobem będą zniechęcać klientów do takich zmian z ich niewiedzy.

Miałem nadzieje, że młody chłopak bo chyba około roku jest diagnostą będzie wiedział co i jak... ale nie ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były próby stworzenia N-rejestru, to teraz można spróbować stworzyć rejestr stacji na których pracują diagności nie znający przepisów prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.