Skocz do zawartości

zmiana PORD


pawelbis

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 6.12.2018 o 07:54, mirek_handlarz napisał:

Badania są za tanie.

Dokładnie zgadzam się w 100%

 

Dnia 5.12.2018 o 23:13, ketiw38 napisał:

Natomiast ja pamiętam jak OSDS startował i każdy mi mówił, ze my diagności nic nie możemy.

ja natomiast powiedziałem sobie nic o mnie beze mnie... i spotkałem wielu ciekawych i wartościowych ludzi z Tobą na czele Waldku. Pełen szacun dla Twych poczynań i 17 do W-wy jedziemy razem.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest na forum jakiś kolega diagnosta z Warszawy, który przenocował by Prezesa OSDS przed następną komisją sejmową ? Przecież to nadludzki wysiłek by po całej nocy w pociągu z przesiadką bez snu lecieć prosto na komisję sejmową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już widzę las rąk. Zresztą podobnie jak ze wsparciem OSDSu zrzeszając się.

Edytowane przez Grzegorz Łódź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo obszerny przebieg prac legislacyjnych.

Nie sądzę,że diagności się tym zainteresują.

Dopiero po uchwaleniu zmian  na forum będą pojawiać się posty "urwanych z konopi" tak że moderator nie nadąży "sprzątać" podobnie jak z CEPiK2.

Wiem,że dla tych diagnostów którzy mówią "chcę być diagnostą" nie będzie to wtedy nowość. Obudzą się wtedy Ci którzy mówią "ja nie muszę być diagnostą" i będą sensację umieszczać na forum.

Na końcu bardzo dobre i trafne pytanie na które uważam,każdy diagnosta powinien w swoim sumieniu odpowiedzieć.

 

"Czy ty diagnosto coś zrobiłeś, aby głos naszego środowiska był mocniejszy i słyszalny? "

 

Oczywiście-oprócz pisania i biadolenia na forum...

 

Lub w stylu-Potrzebuję... Pomocy!...Jaki jest.....Jak podejść do tematu.....Mam następujący problem.....itp.A potem do następnego razu....

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo "jakby co to będę na was głosował" hehe :)

 

Jest jeszcze jedna opcja - wielu diagnostów po prostu nawet nie zauważy, że coś się zmieniło. Zmiany w przepisach ich nie interesują, to co dopiero to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, blakop napisał:

wielu diagnostów po prostu nawet nie zauważy, że coś się zmieniło.

Zgadza się jest takich wielu jeszcze diagnostów co nawet nie znają nr rozporządzenia, to jak oni mogą w przepisach się orientować?

3 godziny temu, Grzegorz Łódź napisał:

Oczywiście-oprócz pisania i biadolenia na forum..

A co szanowny kolega np. zrobił w sprawie diagnostów, aby głos naszego środowiska, był mocniejszy i szanowany? 

Dopóki diagności będą pod działalnością gospodarczą czyli na garnuszku prywaciarza to nic się nie zmieni, bo jak dobrze koledzy wiedzą są naciski na diagnostów, że mało przeglądów robią itp.

I właśnie po to jest te forum , aby pomagać sobie nawzajem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kurant2000 napisał:

A co szanowny kolega np. zrobił w sprawie diagnostów, aby głos naszego środowiska, był mocniejszy i szanowany?

 

3 godziny temu, Grzegorz Łódź napisał:

pytanie na które uważam,każdy diagnosta powinien w swoim sumieniu odpowiedzieć.

Ale odpowiem- osobiście jeszcze nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kurant2000 napisał:

I właśnie po to jest te forum , aby pomagać sobie nawzajem. 

To znaczy co? Podsyłać sobie klientów na badanie? My, którzy jesteśmy skupieni wokół tych "forów" "for" (nie wiem które jest poprawniejsze} wiemy o co chodzi i co się święci. Tamci i tak tego nie będą czytać, bo wiedzą lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Grzegorz Łódź napisał:

Ale odpowiem- osobiście jeszcze nic.

No właśnie, nic nie jesteśmy w stanie zrobić, nie potrafimy zebrać się tak jak inne grupy zawodowe i walczyć o lepsze dla nas.

3 minuty temu, jast napisał:

Podsyłać sobie klientów na badanie

po co ? klient sam wybiera stację. Jak widzi , że u mnie nie przejdzie to szuka dalej , z tym , że teraz jest trudniej , bo cepik zapisuje usterki i następny diagnosta już wie co sie dzieje.

W piątek rozmawiałem z jednym kierowcą, taka luźna rozmowa, pytam go gdzie robi przeglądy , odpowiedź była od ośmiu lat jeżdżę bez przeglądu. SZOK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kurant2000 napisał:

nie potrafimy

 Piszesz w liczbie mnogiej widzę - to kogo masz na myśli?

Może chodzi o to, że Ty nie potrafisz? No ale to wtedy nie pisz o wszystkich.

Bo jakoś pewne grupy diagnostów potrafią się zebrać. Chcieć to móc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam wywalczyli. Choćby to, że są zauważalni - to już coś. Ciebie samego nie zauważy nikt. Więc nie pisz o sobie w liczbie mnogiej, albo zapisz się do organizacji, która będzie Cię wtedy do tego uprawniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kurant2000 napisał:

No właśnie, nic nie jesteśmy w stanie zrobić,

SAMI (czyt. ja sam jeden) nie jesteśmy w stanie nic zrobić.

15 minut temu, kurant2000 napisał:

nie potrafimy zebrać

Tu trafiłeś w sedno problemu.

Dlaczego diagności nie chcą wesprzeć OSDS i zrzeszyć się? Od czegoś trzeba zacząć aby

17 minut temu, kurant2000 napisał:

walczyć o lepsze dla nas.

A OSDS swoje sukcesy już ma.

Przeczytaj dokładnie

https://osds.org.pl/?p=1508

4 minuty temu, kurant2000 napisał:

I co takiego wywalczyli ? 

Walczy też dla CIEBIE. Nie bądź bierny i daj coś od siebie.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, blakop napisał:

Ciebie samego nie zauważy nikt.

Zgadza się nikt mnie nie zauważy i nawet nikt nie pomoże w razie kłopotów, dlatego jestem ostrzony. Jak kolega Mecher powiedział jedna strzała nic nie zrobi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale Ty jesteś właśnie jedną strzałą. Jeśli chcesz, żeby diagności byli zrzeszeni i silni to zacznij od siebie.

Nikt Ci nie każe czegoś tworzyć, wymyślać. Wesprzyj to co już jest, namawiaj innych i to już będzie wiele.

 

Z tego co wiem OSDS zawsze stara się pomagać diagnostom w tarapatach - nawet tym niezrzeszonym. Trudno oczekiwać na "dzień dobry" więcej.

 

Bo inaczej to tylko pitu pitu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rewers napisał:

A może by tak w ramach oprotestowania projektu jeden dzień, w całej Polsce nie wykonywać badań technicznych pojazdów?

Już to widzę jak prywaciarze nie będą wykonywać badań. Ten pomysł fajny, ale nie do zrealizowania.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Grzegorz Łódź napisał:

osobiście jeszcze nic.

Nie kłam .

15 godzin temu, kurant2000 napisał:

nic nie jesteśmy w stanie zrobić,

Ślepy jesteś czy jak ? Uwagi zgłaszane w ramach konsultacji do projektów aktów prawnych które są uwzględniane i dzięki którym diagności mają mniej dylematów ,to pikuś ?

Jesteś zarejestrowany na forum OSDS i nie widzisz projektów i dokumentów na RCL ?

15 godzin temu, kurant2000 napisał:

nie potrafimy zebrać się tak jak inne grupy zawodowe

To jest tekst dla niezrzeszonych którzy czekają aż ktoś zrobi za nich . Proszę wskazać którzy koledzy mają się zaangażować żeby zrobić coś dla Ciebie.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kurant2000 napisał:

Już to widzę jak prywaciarze nie będą wykonywać badań. Ten pomysł fajny, ale nie do zrealizowania.  

Można jednego dnia iść na chorobowe, tak jak zrobili policjanci i co osiągnęli co chcieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.