Skocz do zawartości

zmiana PORD


pawelbis

Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, Krzysztof plus napisał:

Ustawodawca mógłby przy okazji kapnąć diagnostom delikatną podwyżkę.

😲

Na jakiej ty Kolego stacji pracujesz? Ustawodawca wypłaca ci pensję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już słyszę ten wisk, że 30 samochodów czeka pod drzwiami a tu nie dość, że system nie puszcza - trzeba pół godziny czekać, to jeszcze fotki trzeba w Paincie obrobić i archiwizacje zrobić żeby 5 lat przechować :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinny być jeszcze limity przeprowadzonych badań na każdego diagnostę w ciągu dnia ( lub ilości godzin) a nie dawaj dawaj bo kolejka długa

Edytowane przez Dan75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krzysztof plus napisał:

Po  zmianie przepisów  dojdą mi jeszcze obowiązki  fotografa i archiwisty  co pochłonie dodatkowo ponad 5 minut.

Zdjęcia robię już chyba dwa lata. Trwa to 30 sekund. Archiwizują się same w telefonie i Chmurze Google. Dojdzie dodatkowy czas na zmianę nazwy plików. Pewnie będę to robił pod koniec zmiany. Łącznie może to zabrać 5 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w telefonie archiwizować nic nie będę (kiedyś już straciłem ważne zdjęcia). Wolę na bieżąco na zewnętrzny nośnik (prawdopodobnie zgodnie z przyszłym rozporządzeniem). Zresztą na koniec zmiany u nas myjemy mopem halę i brak już czasu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krzysztof plus napisał:

Wolę na bieżąco na zewnętrzny nośnik

A karta pamięci w telefonie to nie jest zewnętrzny nośnik?

No ale OK. Jak kto co lubi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale z drugiej strony to dlaczego mamy używać prywatnych telefonów do tego zadań? Więcej razy się używa telefonu = większe ryzyko upadku i uszkodzenia jego i kto za to zapłaci? Może coś później będzie w tych przepisach, że dojdzie obowiązkowe wyposażenie - aparat fotograficzny i jeszcze pewnie jednej firmy i jakaś firma się wzbogaci :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Andrzej89 napisał:

dojdzie obowiązkowe wyposażenie - aparat fotograficzny

A czym obecnie robisz zdjęcia przy zmianach konstrukcyjnych - takie są wymagane od dawna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jacdiag napisał:

czym obecnie robisz zdjęcia

Nie robię bo pracuję na podstawowej i nie zamierzam się pchać na okręgówki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Andrzej89 napisał:

dlaczego mamy używać prywatnych telefonów do tego zadań?

A kto Ci każe używać prywatnego telefonu?
Telefony z Androidem kosztują od 200 zł, a Ty masz na nich robić zdjęcia aut do archiwizacji, a nie pejzaże Tart :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiecie jak to jest z pracodawcami, nawet 200zł ciężko mu będzie wydać na firmowy tel do zdjęć ;) Nie wiemy jak to będzie rozegrane, ale odnosząc się do przedmówców to dlaczego mamy używać prywatnych rzeczy do celów firmowych ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Andrzej89 napisał:

nawet 200zł ciężko mu będzie wydać na firmowy tel

Śmiem twierdzić, że 99,9% właścicieli posiada telefon (a nawet kilka) firmowy, który spokojnie mógłby służyć do wykonania zdjęć pojazdu. W dodatku w takiej jakości, że możnaby określić grubość lakieru. Inna sprawa, że wszystkie te urządzenia są użytkowane przez pryncypała, jego dziecka, małżonkę, matkę, ojca, styryja i ch**j wie kogo jeszcze.

"A ty Areczku i tak masz swój telefon, na którym w kółko siedzisz, to ci się nic nie stanie jak kilka fotek dla firmy wykonasz."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Andrzej89 napisał:

nawet 200zł ciężko mu będzie wydać na firmowy tel do zdjęć

No to nie rób zdjęć i przeglądów, aż nie kupi. W czym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Andrzej89 napisał:

No ale z drugiej strony to dlaczego mamy używać prywatnych telefonów do tego zadań?

A kto powiedział, że mamy używać telefonów prywatnych. Nie zgadzasz się na wykorzystywanie swojej własności to powiedz to właścicielowi i niech wyposaży Cię w odpowiedni sprzęt, a jak będzie miał opór to użyjesz swojego telefonu i rozpoczniesz rozmowę: 

-Pan Dyrektor TDT? Bo ja nie wiem czy to jest istotne ale....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pie... znowu problem z robieniem zdjęć, już tyle razy poruszany i ciągle źle i nie dobrze. Bo prywatny sprzęt się zużywa, bo tamto, bo sr....to. Jak z dziećmi. Zdjęcia dla swoich potrzeb robię już 10 lat. Liczniki od 5 lat.

To jest proste jak budowa cepa, tanie i użyteczne. Mam cały czas tę samą kartę, którą kupiłem za 100, dla bezpieczeństwa mam kolejną, którą kupiłem za 40 zeta. Telefon od 4 lat ten sam jakiś "chińczyk". Spadł 200 razy i nic mu nie jest.

Już mi parę razy pomogły (zdjęcia), więc nakłady się zwróciły, a czasu ile zaoszczędziłem to bezcenne.

Poza tym Norcom ma już od dawna aplikację dedykowaną do proponowanych zmian, więc o co to całe "stękanie".

Edytowane przez mirek_handlarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mirek_handlarz napisał:

Ja pie... znowu problem z robieniem zdjęć, już tyle razy poruszany i ciągle źle i nie dobrze. Bo prywatny sprzęt się zużywa, bo tamto, bo sr....to. Jak z dziećmi. Zdjęcia dla swoich potrzeb robię już 10 lat. Liczniki od 5 lat.

To se rób tak dalej jak nie szanujesz swojej prywatnej własności. To pracodawca ma zapewnić sprzęt niezbędny do pracy i kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że to nie jest problem z sprzętem, tylko z wprowadzeniem takiego przepisu (niektórym się ukróci robienie przeglądów bez pojazdu - zwłaszcza powypadkowe pojazdy które nie są naprawione ale okresowe przechodzą). 

Dla dobrego diagnosty, dla którego praca w zawodzie to cos co więcej, taki problem to nie problem i nawet będzie się cieszył :)

Jeśli stacje (firme) nie stać na aparat, to może niech zwinie interes :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poprzednich projektach pisało o dwóch zdjęciach po przekątnej ,teraz jest już jedno , czyli możliwości już jest wiele , traktor nr. rej ma z tyłu , a z tyłu większość  traktorów i przyczep wygląda tak samo

a Polak potrafi

niektórym to utrudni  a czy pomoże tym solidnym to zobaczymy , o ile to wejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mirek_handlarz napisał:

Poza tym Norcom ma już od dawna aplikację dedykowaną do proponowanych zmian, więc o co to całe "stękanie".

Nie tylko producenci programów o to dbają,producenci wyposażenia również np.unimetal przy badaniu na rolkach z automatu robi zdjęcie i przypina do pomiaru. Warunek,kamerka i chęci:-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My działamy na Unimetalu i stacji SQL, z tego co zmiennik mówił, to telefon łączy się z aplikacją komputera i jest tylko obiektywem, zdjęcia z automatu przesyłają się na komputer i nie pozostawiają śladu na telefonie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem badania techniczne bez fizycznej obecności pojazdu to marginalna sprawa „diagnostyków-samobójców”. Mam wrażenie że nowe przepisy nie ukrócą patologii .  Samo   dokumentowanie obecności pojazdu nie poprawi jakości badań, gdyż cała prawda na ich temat widoczna jest z poziomu kanału i wyników z urządzeń. Dlatego sesja fotograficzna powinna zostać rozszerzona a zwiększenie obowiązków diagnosty uwzględnione w zmianie wysokości opłat za badania techniczne i wynagrodzeniu diagnosty (coś jak opłata na poprawę jakości badań).

IMG_20220120_092218_HHT.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.