Skocz do zawartości

zmiana PORD


pawelbis

Rekomendowane odpowiedzi

W mojej firmie wygląda to tak, że firma zajmuje się naprawami pojazdów. W większości klienci zostawiają pojazdy na konieczne naprawy, a później ja przejmuję pojazd i wykonuję badanie techniczne. Czasami zdarza się, że najpierw ja sprawdzam pojazd, a jeśli coś nie gra to pojazd przejmuje warsztat. Badanie z wynikiem N jest u mnie rzadkością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie z wynikiem N jest u mnie rzadkością.

 

Dlaczego?

 

Skoro sam piszesz, że:

 

Czasami zdarza się, że najpierw ja sprawdzam pojazd, a jeśli coś nie gra to pojazd przejmuje warsztat.

 

Możesz w kontekście powyższych wypowiedzi rozwinąć swoją myśl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Możesz w kontekście powyższych wypowiedzi rozwinąć swoją myśl?

 

Pojazd przed badaniem przyjeżdża na tzw. „sprawdzenie”, które jest dokonywane pod kątem przyszłego badania technicznego. „ Sprawdzenia” dokonują zazwyczaj mechanicy zatrudnieni w firmie. Jeśli w pojeździe są usterki to mechanicy naprawiają pojazd, lub klient naprawia pojazd na własną rękę. Później przyjeżdża, albo i nie przyjeżdża na właściwe badanie techniczne. Główną działalnością firmy są naprawy pojazdów, posiadamy kilkanaście stanowisk naprawczych, a skp to działalność uboczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co robić z tego jakąś wielką tajemnicę, skoro większość stacji (jak nie wszystkie) działających w serwisach tak właśnie podchodzi do sprawy. Już nie wspomnę o flotach, z którymi podpisana jest współpraca. Dla mnie normalna procedura, a nie jakaś turystyka stosowana. Jest auto na terenie firmy i robi się wszystko aby klient był zadowolony i warsztat nie stracił. A ile razy przez linię diagnostyczną go się przetarabani... no komu to przeszkadza i z jakiego powodu?

Tak, znam procedurę badania, która jest łatwa i prosta. Szkoda tylko, że jak dobra zmiana, tak samo nieżyciowa. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główną działalnością firmy są naprawy pojazdów,

u mnie też tak jest :)

a skp to działalność uboczna

a u mnie wręcz odwrotnie :-P

Jeśli w pojeździe są usterki to mechanicy naprawiają pojazd, l

mechanicy naprawiają ale po BT z wynikiem N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co w ogóle dawać N jak można od razu dać P a potem naprawić...Takie pitulenie...

Diagności szanujmy swój zawód i prestiż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co robić z tego jakąś wielką tajemnicę, skoro większość stacji (jak nie wszystkie) działających w serwisach tak właśnie podchodzi do sprawy.

 

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ale po co dawać N, jak można naprawić pojazd i później dać P. :)

To właśnie do takich jak ty " diagnostów " mam największą pretensje. To przez was te zmiany!!! 2% N !!! 16 lub 21 zł było wam szkoda? Frajerstwo w najczystszej postaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy, czepiacie się rewers-a a przecież on to robi tak samo tylko odwrotnie :P , jakby z drugiej strony 8/, widać są zadowoleni skoro firma ogromna i ma klientów, a działalność uboczną można przecież zamknąć bez szkody dla całości. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie do takich jak ty " diagnostów " mam największą pretensje. To przez was te zmiany!!! 2% N !!! 16 lub 21 zł było wam szkoda? Frajerstwo w najczystszej postaci.

Markers30 masz naturę policjanta, upierdzielić każdego kto ma niesprawny pojazd. A przecież w tym wszystkim nie o to chodzi. Chodzi o to, żeby na drogach jeździły sprawne i bezpieczne pojazdy. Może dla Ciebie te 16 lub 20 złotych to są grosze, ale dla innych nie. Nie każdego w tym kraju stać na nowy samochód, a dla wielu własny środek transportu to warunek przetrwania od pierwszego do ostatniego dnia miesiąca i przykro mi, że tego nie rozumiesz. Uważam, że jak będziesz miał takie podejście do tego zawodu, to doprowadzisz siebie lub twojego pracodawcę do ruiny. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba za bardzo bierzesz do siebie typowe pitolenie klientów na badaniu, że ich "nie stać"-słyszę to codziennie. Nie oszukujmy się. Wynik N to nie koniec świata. A naprawa takich podzespołów jak hamulce czy końcówki kierwonicze to żadne wielkie pieniądze, jak kogoś na to nie stać to przesiadka do transpotyu publicznego, a Ty swoim zachowaniem robisz dobrze wszystkim, tylko nie diagnostom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy, czepiacie się rewers-a a ... widać są zadowoleni skoro firma ogromna i ma klientów...

 

Ależ skąd ... się nie czepiam, ale mam lepszy system...

 

po co po naprawie P ? Przecież można przed naprawą dać P... klienci będą jeszcze bardziej zadowoleni, bo nie będą musieli wydawać na naprawy i klientów przybędzie. :D

 

Ktoś napisze - A co z warsztatem ? Warsztat zostanie wtedy działalnością uboczną :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rewers, jak kogoś nie stać na utrzymanie pojazdu w stanie nadającym się do użytkowania, to powinien jednak zrezygnować z jego posiadania. To jest transakcja wiązana. Albo kupuję i stać mnie na ubezpieczenie, paliwo, naprawy itp., albo nie korzystam z własnego pojazdu. Często spotykam sie z sytuacją, że ktoś kupuje pojazd za wszystkie oszczędności i nie stać go już nawet na OC, o podstawowym serwisie nie wspomnę. Tylko czemu tak, skoro można kupić nieco starszy model, w lepszym stanie i mieć na te wszystkie dodatki.

 

Odnośnie zmian PORD, komórka nadzoru TDT będzie wyrywkowo sprawdzać wyniki badań technicznych z ostatnich trzech miesięcy w zakresie min. analizy wyników z urządzenia do badania hamulców, analizatora spalin, czy dymomierza oraz zdjęcia. Ciekawe w jaki sposób stacje będą wykonywały te zapisy i je archiwizowały, czy przesyłały do programu SKP. Mam na myśli głównie stacje posiadające starsze urządzenia.
Archiwizacja będzie się odbywać w urządzeniach (z wyjątkiem zdjęć) przez okres roku od dnia BT. Później można wyczyścić dane. Wymagania są takie, żeby przed wykonaniem pomiaru wpisać wszystkie dane pojazdu (nr rej., VIN, masy itp.).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dla Ciebie te 16 lub 20 złotych to są grosze,

W porównaniu z tym co sam napisałeś

Chodzi o to, żeby na drogach jeździły sprawne i bezpieczne pojazdy.

to są GROSZE.

Uwierz mi, że naprawa pojazdu zdecydowanie więcej kosztuje (wymiana końcówek,klocków....) więc tych 16 lub 20zł właściciel pojazdu nie odczuje....

Zawsze może u mechanika się utargować na tą kwotę.

Więc przemyśl to co napisałeś pod kątem

żeby na drogach jeździły sprawne i bezpieczne pojazdy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewers napisał: "Później przyjeżdża, albo i nie przyjeżdża na właściwe badanie techniczne" Mam taką samą sytuacje ale właśnie dlatego przed wjazdem na warsztat po sprawdzeniu pod kątem badanie technicznego biorę dowód i daje N. Po naprawie P i opłata za poprawkę. Żeby klient moi się nie "rozmyślił"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta dyskusja dowodzi tylko temu, że dalej pozostaje zależność pracodawca-pracownik i na siłę stara się uszczęśliwić klienta. Gdyby diagnosta był urzędnikiem to "szczęście" klienta miał by gdzieś a tak gratisy, talony i przymykanie oczu dalej będzie standardem :( Jakoś nie chce mi się wierzyć, że kontrole TDT coś tu zmienią. Zresztą jak znam życie to sami kontrolujący będą mieli nikłe pojęcie o BT. W projekcie jako priorytet jest potraktowane wyższe wykształcenie kontrolujących a nic nie ma o stażu pracy jako diagnosta, ba nawet kontrolujący chyba nie będzie musiał posiadać uprawnień diagnosty. Czyli ciepłe posadki rozdano pod stołem :( W mojej ocenie to kontrolującym powinien być diagnosta z co najmniej pięcioletnim stażem + do tego jakiś dodatkowy egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedsiębiorcy będą niezadowoleni z nowych przepisów. Podwyżka cennika została odłożona na bliżej nieokreśloną przyszłość, a trzeba zapłacić jeszcze 3,50 zł opłaty jakościowej od badania.

Czyli w gruncie rzeczy znowu przedsiębiorcy dostali w plecy. Dodatkowo TDT będzie super urzędem, którego budżet będą tworzyć przedsiębiorcy SKP. Około 60-70 milionów zł rocznie :D

TDT narzeka ze wzrosły im koszty funkcjonowania, stąd te pieniądze dla nich na poprawę jakości badań. Ale przedsiębiorcom też koszty co roku rosną, to czemu dla nich obniżka o 3,50 zł od badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratisy, talony i przymykanie oczu dalej będzie standardem :(
Gratyfikacje będą prawnie zakazane.
trzeba zapłacić jeszcze 3' date='50 zł opłaty jakościowej od badania.

Czyli w gruncie rzeczy znowu przedsiębiorcy dostali w plecy.[/quote']Kwota ta będzie stanowić koszt uzyskania przychodu, więc de facto nie będzie płacona przez przedsiębiorców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratyfikacje będą prawnie zakazane.

Już na ten temat rozmawiałem z właścicielami SKP i stwierdzili, że za BT nie będzie gratisów ale będą za np. przekroczenie bramy firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewers: jak dla mnie to ty jesteś zwykłą, nieuczciwą konkurencją, którą należy tępić. Mam również nadzieję, że niedługo popracujesz w zawodzie, bo odpowiednie służby cię wyeliminują. A poza tym twoje wpisy w tym wątku mogą łamać regulamin forum oraz zasady netykiety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S.K.P-POZNAŃ, w zacytowanym fragmencie dobitnie pokazał jakie ma podejście PISK do diagnostów. Ja uważam, że za efekty pracy pracowników zawsze odpowiada tylko przedsiębiorca. Jeżeli przedsiębiorca nie jest zadowolony z pracy pracownika to kodeks pracy daje całą paletę kar jakimi można ukarać pracownika z karą dyscyplinarnego zwolnienia włącznie. Z racji tego, że po wprowadzeniu zmian właścicielom SKP finansowo się pogorszy z tytułu dodatkowych opłat jak i spadku wydajności diagnostów bo dokumentacja fotograficzna i archiwizacja danych zbierają czas jakoś z tego powodu nie płaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.