Skocz do zawartości

zmiana PORD


pawelbis

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co widać to teraz to już tylko kosmetyka. Decyzja o zmianie ustawy już została podjęta i w Sejmie, Senacie u Prezydenta  już nikt tego nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta podlega wyłączeniu od przeprowadzenia badania technicznego w przypadku, gdy:

1)         jest małżonkiem, krewnym lub powinowatym do drugiego stopnia właściciela lub posiadacza pojazdu

 

Muszę zrobić listę tych pojazdów wyłączonych z zakresu moich możliwości:) nie jestem pewien co do pojazdu własnego...hmm ?? czy jestem krewnym lub małżonkiem  właściciela pojazdu jeżeli fura jest na mnie, a ja nie mam rozdzielności z żoną. Oby tylko przez przypadek nie podjechał jakiś znajomy powinowatego drugiego stopnia jego pojazdem - bo wówczas art. 1 w pkt 18 w lit. b, w art. 86p ust. 13 Decyzjom, o których mowa w ust. 7–8, nadaje się rygor natychmiastowej wykonalności. Biorę album i zaczynam odświeżanie pamięci o członkach rodziny.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdurny ten zapis i nic więcej. Nie identyfikujemy, nie legitymujemy osoby która do nas zawitała swoim lub cudzym samochodem. Mało tego, bo nawet cepik nie udostępnia danych osobowych stacjom kontroli. Ledwie RODO weszło a tu bęc na stacjach, kto z kim ten-teges, wywiad przeprowadzać. KINO!

Nudzi mnie ta cała nowelizacja! :zzz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I uprzedzam. Mam gdzieś w kraju brata i niestety nie wiem jakie auto posiada. Bratowej w życiu nie znam, nie widziałem, to skąd mam wiedzieć czyj samochód stoi na kanale. 8/

To w sądzie na rozprawie pytają o powiązania i koligacje.

Co? Nie zrobię pani badania, bo wczoraj z panią zakosztowałem przyjemność... 8/

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Paprock napisał:

bo wczoraj z panią zakosztowałem przyjemność...

Chyba nie chodzi o tą przyjemność o, której myślę..... :silent: Bo jak " małżonka " Kolegi śledzi poczynania na tutejszym forum to raczej...( obiadu nie będzie )....:silent: Taki mały żarcik.:icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, leski66 napisał:

Chyba nie chodzi o tą przyjemność o, której myślę.....

Pewnie że nie. Poślinił sie trochę na widok pani i o zakosztowaniu przyjemności śpiewa :biggrin:  Zapomniał dodać - przyjemności w sprawdzaniu pojazdu :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Szacowany koszt zamiany to ok. 500 mln zł. Zgodnie z założeniami projektu ustawy głównym źródłem finansowania nadzoru nad stacjami kontroli pojazdów może stać się opłata za badania wykonane po terminie, które będą o 50 proc. wyższe niż koszt badania w terminie.   

a jakby cały naród się tak sprężył i robił badania w terminie to z założeń "ptoki" i co wtedy? :hihi:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W odpowiedzi na wniosek prezesa PiS, zgłoszony po 15-minutowej przerwie, marszałek Sejmu Marek Kuchciński zwołał Konwent Seniorów, by rozstrzygnąć, jak sprawę załatwić formalnie. Przerwa ma potrwać do 12.30."  (interia.pl)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w ogóle zagranie ciekawe bo wieczorem nie było w planach III czytania projektu PORD, nagle jest i do tego Wielki Brat czuwa. Zaiste podejrzane, czyżby "sztuczna" troska by zawoalować trudny temat.

PS Wykreślił Marszałek głosowanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, jast napisał:

mówcie dalej, że nic nie da się zrobić, że OSDS się nie liczy niedowiarki

 

a na to 

 

19 minut temu, Paprock napisał:

"nie chwal dnia przed zachodem słońca".

 

czyżby wiara jak u Św. Tomasza? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym mimo wszystko poprosił o nie wyrywanie fragmentów wypowiedzi i kombinowanie z nich słowotwórczości na własne potrzeby.

Jakieś tam mgliste pojęcia mam, co OSDS porabia, ale żadnego pojęcia nie mam z jakiego powodu ustawa została wycofana!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Paprock napisał:

ale żadnego pojęcia nie mam z jakiego powodu ustawa została wycofana!

Wieczorem w TVP INFO na  pasku bedzieB|

Edytowane przez yogi1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, jast napisał:

Brawo Prezesi - Waldek i Kaczyńsk

Tylko Prezes Kaczyński ma kierowcę ,ochronę ...A prezes OSDS to taki frajer. Roczna składka członkowska na pewno nie wystarczyła na podróże do Warszawy. A diagnostom jednak szkoda....i czekają aż ktoś za nich pozałatwia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.