Skocz do zawartości

zmiana PORD


pawelbis

Rekomendowane odpowiedzi

Nad poprawnością badań technicznych powinien stać super diagnosta. Na każdej stacji 2. Ale ponieważ i oni mogą być przekupni to nad nimi 3 superwizorów. Wiadomo nawet minister na cmentarzu bierze to powinna być milicja obywatelska, pfu obywateli i oni powinni kontrolować wszystko. No ale każdy z każdym się dogada to nad tym wszystkim Dzierżyński:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale każdy z każdym się dogada

ale po co mają sie dogadywać , wystarczy do każdego badania wydruk i sprawę rozwiąże , jedynie nie będzie wydruku do stanu karoserii to za to będzie tylko odpowiadał diagnosta, po badaniu klient zasuwa z wydrukami do WK i dostaje nalepkę na kolejny rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E nie z wydrukami do terenowego oddziału i dopiero po pozytywnym zaopiniowaniu i poniesieniu opłaty do terenowego oddziału dawania zezwoleń do dostania zezwolenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Dnia 18.03.2018 o 11:09, rewers napisał:

 

Pojazd przed badaniem przyjeżdża na tzw. „sprawdzenie”, które jest dokonywane pod kątem przyszłego badania technicznego. „ Sprawdzenia” dokonują zazwyczaj mechanicy zatrudnieni w firmie. Jeśli w pojeździe są usterki to mechanicy naprawiają pojazd, lub klient naprawia pojazd na własną rękę. Później przyjeżdża, albo i nie przyjeżdża na właściwe badanie techniczne. Główną działalnością firmy są naprawy pojazdów, posiadamy kilkanaście stanowisk naprawczych, a skp to działalność uboczna.

Projekt przewiduje ZAKAZ przeprowadzania czynności innych, niż związane z BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas pojazd najpierw na badanie , w zależności od stanu technicznego jak jest negatyw i naprawiany u nas to przeważnie dostaje 20 dych rabatu na warsztacie

sorry troszkę mnie poniosło nie 20 a  2 dychy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, OSKPM napisał:

Projekt przewiduje ZAKAZ przeprowadzania czynności innych, niż związane z BT.

no to h***nia bo tak to sobie raz na pół roku mogłem za frajer zajechać tam gdzie robiłem OBT i sprawdzić amortyzatory i hamulce. I miało to uzasadnienie w BRD ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, OSKPM napisał:

Projekt przewiduje ZAKAZ przeprowadzania czynności innych, niż związane z BT.

Projekt przewiduje możliwość wykonania BT bez określania wyniku i wpisu do DR, celem sprawdzenia stanu technicznego pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tylko podobno, to badanie bez określania wyniku i tak ma być rejestrowane w cepie łącznie z wykrytymi usterkami... Przynajmniej tak słyszałem, ale wyprowadźcie mnie z błędu jeśli źle słyszałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy coś wiadomo ze zmianami w maju? Szumnie zapowiadano kamery/zdjęcia oraz podwojenie ceny badania jak nie zdąży się przed datą upływu obecnego, ble ble ble. Wyjdzie coś z tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z artykułu wynika, że zmiany uchwalono dzisiaj i mają wejść w życie 4 czerwca.

Jest już gdzieś na oficjalnych stronach co to ostatecznie będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TDT dąży do jak najszybszego wdrożenia zmian, ale projekt leży u premiera i nie ma woli politycznej do jego puszczenia do sejmu. Problem się zrobił, jak kilka organizacji zaczęło pisać o wątpliwościach co do zasadności zmian "dla dobra TDT-u". Zrobiła się z tego mała chryja i na razie wszystko utknęło w martwym punkcie. Unia natomiast nie ruszy tematu, bo jak już wielokrotnie wspominał markes30, dyrektywę mamy prawie wdrożoną i wystarczyłoby kilka kosmetycznych zmian, żeby w pełni spełnić minimalne wymagania. Obawiam się, że zmiany jeśli nastąpią, to nie wcześniej niż po wyborach samorządowych. Wtedy PIS zobaczy jak bardzo zmieniło się im poparcie w regionach i przekalkulują czy nie lepiej odpuścić tematu rewolucji w BT. Poza tym jeśli to co jest w projekcie wejdzie w tej formie, to będziemy mieli mnóstwo baboli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aboz - przeczytaj uważnie artykuł. Projekt został DZIŚ UCHWALONY PRZEZ SEJM. Nie ma już mowy o żadnych procedurach... Podano nawet datę wejścia w życie.

Ja tylko pytam, w jakim ostatecznie kształcie to ma wejść, jeśli to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.