Skocz do zawartości

zmiana PORD


pawelbis

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, praktyk napisał:

Nadane przez kogo?przez jakiego starostę jak pracuje w ITD.

https://www.biznes.gov.pl/pl/firma/uprawnienia-zawodowe/chce-zalatwic-sprawy-zwiazane-z-uprawnieniami-zawodowymi/proc_1239-uprawnienia-diagnosty

 

Zawód diagnosty

Jeśli chcesz wykonywać zawód diagnosty musisz zdobyć uprawnienia do wykonywania badań technicznych pojazdów. Tylko uprawniony diagnosta zatrudniony w stacji kontroli pojazdów może wykonywać badania techniczne pojazdów.

Uprawnienie do wykonywania badań technicznych pojazdów otrzymasz od starosty (lub prezydenta miasta na prawach powiatu), jeśli spełniasz następujące wymagania:

itd,itd....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął sobie do serca, że bana można oberwać i nie zamieniał tego forum na stronki, w których takie jałowe polemiki się zamieszcza.

Ma ITD swoją mobilną budę do kontrolowania samochodów, no to ma! I ani to stacja, ani to diagnosta!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, yogi1984 napisał:

Z tymi uprawnieniami diagnosty ze prawie każdy pracownik ITD ma byłbym bardzo ostrożny bo z tego co języka u żródła udało mi się zasięgnąć to w Mieście Stołecznym niekoniecznie uprawnienia mają....Co prawda są wysyłani na kurs diagnosty i inne szkolenia by debila z siebie na drodze nie robić ale do egzaminów już  nie przystepuja(poprostu nikt tego nie wymaga). Gdzieś w Polsce oczywiście może być inaczej

Ja też się dowiedziałem i faktycznie są ludzie, którzy maja uprawnienia diagnosty ale nie stanowią większości.

Dowiedziałem się też, że w ITD więcej ludzi pracuje z wykształceniem prawniczym niż samochodowym.

Kursy diagnostyczne dla inspektorów faktycznie były organizowane. Z racji innego wykształcenia inspektorów niż techniczne zapewne nie kończyły się one egzaminem w TDT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

 

21 lutego 2019 (czwartek), godz. 16:00

sala im. Bronisława Geremka (nr 14, bud. G)

  • Rozpatrzenie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz ustawy – Kodeks karny (druk nr 2878) – kontynuacja.

 

Pewnie będzie o "licznikach", jeżeli nawet - posłuchać z "pierwszej ręki" pewnie lepiej będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, mirek_handlarz napisał:

Pewnie będzie o "licznikach", jeżeli nawet - posłuchać z "pierwszej ręki" pewnie lepiej będzie.

tak, to o liczniki chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 1 month later...

 

35 minut temu, mirek_handlarz napisał:

Ustawa przeszła piorunem

 

i jak zwykle produkują babola 

Cytat

a) w ust. 1 po pkt 3a dodaje się pkt 3b w brzmieniu:

„3b) protokół z ostatniej drogowej kontroli technicznej, jeżeli taka była przeprowadzona – w przypadku pojazdu kategorii M2, M3, N2 i N3, przyczepy kategorii O3 i O4 i ciągnika kołowego kategorii T5 użytkowanego na drodze publicznej do wykonywania zarobkowego przewozu rzeczy;”,

b) po ust. 2 dodaje się ust. 2a i 2b w brzmieniu:

„2a. W przypadku, o którym mowa w ust. 2, w odniesieniu do pojazdu kategorii M2, M3, N2 i N3, przyczepy kategorii O3 i O4 i ciągnika kołowego kategorii T5 użytkowanego na drodze publicznej do wykonywania zarobkowego przewozu rzeczy kierujący pojazdem jest obowiązany mieć przy sobie i okazywać na żądanie uprawnionego organu również dokument potwierdzający przeprowadzenie badania technicznego, zawierający co najmniej:

i to samo jeszcze w pięciu następnych paragrafach

 

Od kiedy autobusy zarobkowo wożą rzeczy :?: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie sie podoba 

Cytat

„2. Wysokość miesięcznego dodatku inspekcyjnego nie może zależeć od wyników wstępnych lub szczegółowych drogowych kontroli technicznych.”;

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Poseł Paweł Szramka od początku walczył przeciwko zmianie ustawy PORD min. w trakcie słynnych czytań, które przerwał prezes. Teraz znowu staje po naszej stronie ale pewnie minister infrastruktury nic sobie nie zrobie z tego pisma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Pan Szramka jest z mojego miasta. Był kiedyś na badaniu u mnie i wtedy akurat zaczęli procedować tą ustawę co ją malutki zdjął później z porządku obrad. Porozmawialiśmy sobie z Panem Pawłem na ten temat trochę. Fajnie, że się tym zajął i jak do tej pory działa skutecznie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pryncypał przekazał mi taką wieść którą otrzymał od konsultanta zajmującego się sprawami stacyjnymi w dużej sieci SKP (mają ich chyba ze 30), proszę przetrzymać jeszcze 2, góra 3 lata a na skp zacznie się El Dorado. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa. Akurat. Pozdrawiam.

PS swoją drogą chodziły słuchy, że jedna z zachodnich firm chciała przejąć rynek SKP (wszyscy wiemy jaka) w Polsce co skutkowało taką formą tej nieszczęsnej ustawy. I tak sobie przypominam jak otworzyliśmy nasz przybytek to jeździł taki przedstawiciel i nas nagabywał coby się z nimi zrzeszyć. A my na to, że na razie to początek, nie wiemy jak to się rozwinie, poczekamy jeszcze trochę itd. A pan ze stoickim spokojem tak sobie mówi: "żeby przypadkiem nie okazało się, że będzie za późno". No i tak jedno z drugim powiązując dochodzę do wniosku, że coś na rzeczy było.

 

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wyborów prezydenckich nic się nie zmieni odnośnie cennika .... Za dużo potencjalnych wyborców mogło by być niezadowolonych z podwyżki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma partię, która chce żeby wygrał, i której minister mógłby wydać rozporządzenie. Równanie , przedsiębiorstwa prowadzące skp a liczba samochodów/kierowców/ wyborców, niestety nie jest moim zdaniem warte tego żeby ryzykować ,takim ruchem jak podwyżka cennika. Oczywiście chciałbym się mylić ,czas pokaże 

 

Miłego spokojnego dnia, czas do pracy 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co w tej chwili zrobiłeś to logiczny wywód.

Elektorat PiS jest zbyt "tempy", żeby dojść do takich wniosków, więc dalej obstaję przy tym, że to nie ma nic do rzeczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Bartek24 napisał:

Teraz znowu staje po naszej stronie

Po naszej stronie czy dzefa? Obiecauje tobie podwyżkę czy jemu ?. Zresztą po co podwyżki na SKP ?.

Toć stacji przybywa a ci co najwięcej płaczą to przeważnie osoby które stosunkowo niedawno otwierały biznes...więc nie rozumiem roszczeń.

Są diagnosci co potrafią badenie w 10 max 20 minut ogarnąć i jeszcze gratisa od szefa dołożyć i to niemałego czasem.  Stąd moje pytanie ,czy oby na pewno jest tak źle?. Bo według mnie nie a wręcz zrobiło się w pewnym stopniu ku.....o w walce o klienta i podwyżka tego nie zmieni a wręcz da wody na młyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem i tak zacząłem się zastanawiać, skąd ta średnia pensja 5000 zł netto miesięcznie?

Może w większych miastach, może na okręgówce, może przy ponad 500 badaniach miesięcznie, może, może, może...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zbych1916 napisał:

Oczywiście chciałbym się mylić

Nie mylisz się. To, co napisałeś, dotyczy wszystkich partii, nie chcą "podpaść" wyborcom.

Głosuję na PiS.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, yogi1984 napisał:

 Bo według mnie nie a wręcz zrobiło się w pewnym stopniu ku.....o w walce o klienta i podwyżka tego nie zmieni a wręcz da wody na młyn.

Najgorsze że w walce o klienta wielu łamie przepisy i robi tak jak klient chce, a za rok auto trafia na badanie i dostaje N albo nikt nie chce badania wykonać i jest płacz. Wczoraj podobną sytaucję opisałem w "Teksty klientów..." i wiem że gość już do nas nie przyjedzie więcej, a w innym powiecie taki starszy pijaczyna robi co mu powiedzą i klientów ściąga jak magnes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.