Skocz do zawartości

zmiana PORD


pawelbis

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepsze że tam TDT pomagało w kontrolach... Ech. Jeśli chodzi o Kraków pod który byśmy teoretycznie pewnie należeli to nie spodziewał bym się porządków. Teraz t tym kraju zaczynają tworzyć się układy na niespotykaną skale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wrc69 napisał:

Myślę że jak się TeDeT tym zajmie to ...

Już były w tv reportaże o badaniach

 

W dniu 2.11.2007 o 20:28, markes30 napisał:

 Dla mnie paranoja :shock: . Miała być bomba a był kapiszon.

  :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Nie upieram się.

Jednakowoż myślę, że dostaną perogatywy prawne, gdzie będą też pewne obowiązki i będą z tego rozliczani. W "Ocenie skutków regulacji" czytamy:

"...Z uwagi na przeniesienie systemu nadzoru nad diagnostami na poziom centralny, nie można wykluczyć kolejnej kontroli NIK w tym obszarze, która w sposób rzetelny oceni efektywność prawidłowego wdrożenia dyrektywy 2014/45/UE. Nadmienić należy, iż minister właściwy do spraw transportu w ramach ciągłego nadzoru nad Dyrektorem TDT będzie analizował i oceniał ewaluację na tzw. „rynku” badań technicznych pojazdów. ..."

Edytowane przez wrc69
edycja wklejonego tekstu: spacje, entery...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wrc69 napisał:

 kontroli NIK w tym obszarze, która w sposób rzetelny oceni

Dla mnie to już zamyka temat. Jak najwięksi oszuści i krętacze mają kontrolować innych to ja nie mam pytań 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co TDT bo kontrolowało ? to są ludzie tacy sami jak my, też wszystkiego nie sprawdzą ,jak słyszę narzekania a bo tam ,a tam to ... jeden drugiego w szklance topi wody, ważne żeby w swoim gnieżdzie było ok ,ja nie patrzę na innych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, przecież jest wiele stacji, gdzie TDT jest co roku na kontroli. U nas już od 10 lat, wszystko sprawdzają w miarę solidnie ale po ludzku. Jak coś jest nie tak to powiedzą, doradzą i jest ok. Wiadomo, że są ludzie i ludziska, jak wszędzie i tego myślę obawia się większość. Może tak źle nie będzie.

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.07.2021 o 21:13, Jacdiag napisał:

Ratuj du**ę własną ... 

Ratuj własną du**ę ... 

Chyba to samo :)

DOKŁADNIE MĄDRE SŁOWA RDW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.07.2021 o 21:13, Jacdiag napisał:

Ratuj du**ę własną ... 

Ratuj własną du**ę ... 

Chyba to samo

No prawie ......ale w tym przypadku ,chyba robi jednak różnicę . Chyba nawet forumowa szukajka to potwierdzi. Osobiście RDW bardziej kojarzę z holendrami. Ale to moje zdanie, każdy może mieć własne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
57 minut temu, Andrzej89 napisał:

w sprawie tego projektu UC48,

Tak, drgnęło ...

przegapili certyfikat

 

gov.thumb.png.7d4ea2817f99e70c27028e95d9a658d8.png

 

 

A potem zdziwieni że e-maile i inna prywata jest publiczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jacdiag napisał:

przegapili certyfikat

Stare linki są nieaktywne. Wykazu prac legislacyjnych w takiej formie jak był, już nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest taki wyścig : co by tu jeszcze spie.....ć zanim nas wywiozą na taczkach.

Jaka, waszym zdaniem, reforma tej władzy się udała ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten fragment uzasadnienia jest dla mnie przekonywujący :)) "Dochód budżetu państwa stanowią kary pieniężne nakładane na diagnostów z tytułu przeprowadzenia badania technicznego niezgodnie z określonych przedmiotem, zakresem lub sposobem jego przeprowadzenia oraz bez użycia wymaganego wyposażenia kontrolno-pomiarowego. W przypadku, gdy 100 diagnostów naruszyłoby przepisy, to dochód wyniósłby 200 000 zł (założono 100 kar administracyjnych nakładanych na diagnostów po 2000 zł)." 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 

pojazd zabytkowy – pojazd, który spełnia łącznie następujące warunki:

a) jest wpisany, na podstawie odrębnych przepisów, do inwentarza muzealiów albo do rejestru zabytków lub znajduje się w wojewódzkiej ewidencji zabytków,

b) ma co najmniej 30 lat,

c) jego typ nie jest już produkowany,

d) nie dokonano w nim zasadniczych zmian konstrukcyjnych;

 

Kurka wodna, ktoś kto wymyślił podpunkt d), powinien wziąć najcięższy dostępny młot i puknąć się nim w łeb z całej siły... Toż przecież niektóre pojazdy mają znacznie wyższą wartość muzealną właśnie przez dokonane w nich zmiany konstrukcyjne. No nie wiem, np. taki Stratopolonez. Niby Polonez, ale ze serią to ma tyle wspólnego co k... z celibatem. Jednocześnie wartość muzealną w odniesieniu do motosportu ma olbrzymią. Gdzie tu sens, gdzie tu logika?

Padam nisko na kolana i biję pokłony czołem o posadzkę za inwencję twórczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyrektywa 2014/45
 

Cytat

 

7) „pojazd historyczny” oznacza każdy pojazd, który jest uznany za historyczny przez państwo członkowskie rejestracji lub przez jeden z jego wyznaczonych organów dopuszczających i spełnia wszystkie następujące warunki:

— został wyprodukowany lub zarejestrowany po raz pierwszy co najmniej 30 lat temu,

— jego określony typ, zdefiniowany w odnośnym prawie unijnym lub krajowym, nie jest już produkowany,

— jest zachowany i utrzymany w swoim pierwotnym stanie historycznym i nie dokonano w nim żadnych zasadniczych zmian właściwości technicznych jego głównych podzespołów;

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest też ciekawe "Starosta będzie odpowiedzialny za nadzór nad przedsiębiorcami prowadzącymi stacje kontroli pojazdów, natomiast nadzorem nad diagnostami zajmie się TDT"

"Wejście w życie projektowanej ustawy nastąpi z dniem 1 września 2022 r" no to idzie zgodnie z planem

Edytowane przez nesiasps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.