Skocz do zawartości

zmiana PORD


pawelbis

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, aboz napisał:

widnieje bezprawnie na liście

 Ostatniego dnia pracy, na każdej stacji gdzie robiłem (a było ich 4/7lat) czyściłem swoje konto tj. blokowałem kod dostępu i drukowałem nowa listę bez mojego nazwiska. Wasza sprawa jak podchodzicie do własnego nazwiska, ja nie zostawiałem u byłych pracodawców nic co moje.

 Jako całość naszą branżę, szczególnie samych diagnostów nikt nie będzie szanował, puki sami się nie będziemy szanować. Czytam czasem niektóre wypowiedzi i chęć odchodzi do roboty. Drapiemy urobek dla naszych pracodawców, klienci oczekują tylko pieczątki, diagności sami dla siebie wrogo nastawieni- istna betoniarka pełna gumna -aż się przelewa.

 Kiedyś rzucę papiery na OSKP potrzeba tylko małego impulsu, szef już czuje- od dawna nie przychodzi do biura stacji... W czasie ostatniego niby "protestu diagnostów" pryncypał powiedział -dla niego mogą być BT po 50,- powiedziałem co o nim myślę: nie ma co polegać na takim hucpiarzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, dalkowiak napisał:

pryncypał powiedział -dla niego mogą być BT po 50,- powiedziałem co o nim myślę: nie ma co polegać na takim hucpiarzu.

To idiota, nie ma co się przejmować. Oby zima go przycisnęła i szybko zbankrutował 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Coś temat zmian przygasł,powiem wam do wyborów nic się nie zmieni  a po wyborach też szybko się nic nie zmieni więc dwa lata murowane żadnych zmian tylko tyle w tym niedobrego że i cennika nie ruszą w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Takie info od producenta oprogramowania

Cytat

 ... z uwagi na przebieg prac parlamentarnych nad projektem ustawy o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw, termin wejścia w życie wskazany w projekcie, tj. 9 stycznia 2023 r., nie jest realny. [...] Zgodnie z informacjami uzyskanymi od Ministerstwa Infrastruktury, niezbędne będzie procedowanie poprawki do projektu ustawy, w ramach której określony zostanie nowy termin ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2022 o 20:52, pitermlody napisał:

tylko tyle w tym niedobrego że i cennika nie ruszą w górę.

Dla czego mają nie ruszyć ? Przecież to tylko rozporządzenie a nie ustawa !!! Projekt zmian cennika już dawno gotowy. Wystarczy jeden podpis !!! U nas widać wyraźny trend. SKP, które zatrudniały dwóch diagnostów zwalniają jednego i zostaje ten, który godzi się pracować po 10 godzin + wszystkie soboty+ zero urlopów+chorobowe w pracy. Jak widać brak podwyżek w pierwszej kolejności odbija się na diagnostach. Na właścicielach SKP też - już 2 stacje się spaliły !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, markes30 napisał:

Dla czego mają nie ruszyć ?

Na posiedzeniu Sejmu z 15 września br. nawet niektórzy posłowie opozycji twierdzili, iż podniesienie opłat za badanie techniczne jest złe. Wg nich podniesie to inflacje.

Także masz odpowiedź.

Wg mnie cennik zostanie zmieniony najszybciej  pod koniec 2024 roku.

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, markes30 napisał:

zwalniają jednego i zostaje ten, który godzi się pracować po 10 godzin + wszystkie soboty+ zero urlopów+chorobowe w pracy.

To dalej się proszę na to godzić i niech właścicielom skp urosną jeszcze większe rogi że kim to oni nie są. Bez diagnostów nie ma skp, więc właściciel skp to może sobie chcieć...

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.12.2022 o 09:52, markes30 napisał:

U nas widać wyraźny trend. SKP, które zatrudniały dwóch diagnostów zwalniają jednego i zostaje ten, który godzi się pracować po 10 godzin + wszystkie soboty+ zero urlopów+chorobowe w pracy.

Ciekawe czym jednego z drugim, właściciel skp skusił, że idioci się na to godzą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mają kredyty, alimenty i inne zobowiązania lub

Cytat

Jak sobie pójdziesz to zgłoszę gdzie trzeba, że robiłeś lewiznę

Generalnie polandia to kraj niewolników. Trzeba to sobie powiedzieć wprost! Większość żyje od 10. do 10. bez oszczędności, jeśli wypadliby z obiegu (pracy) na 1 miesiąc to są w czarnej d...

 

Moje pytanie odnośnie tego państwa teoretycznego, co na to nadzór? Jeden diagnosta mimo, że powinno być min. 2?

Edytowane przez Czolgista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Czolgista napisał:

Generalnie polandia to kraj niewolników.

To po kiego TU jeszcze żyjesz, skoro jesteś tu niewolnikiem ?

Ja nie zatrzymuję. Wyjedź, w końcu wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. :yeah:

3 godziny temu, Czolgista napisał:

Moje pytanie odnośnie tego państwa teoretycznego, co na to nadzór?

A co cię obchodzi jakiś nadzór w "polandii", jakimś tam państwie teoretycznym ? 8)

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mecher napisał:

To po kiego TU jeszcze żyjesz, skoro jesteś tu niewolnikiem ?

Trzymają mnie tu sprawy, które mam zamiar doprowadzić do końca, potem najprawdopodoniej wyjadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Czolgista napisał:

Trzymają mnie tu sprawy, które mam zamiar doprowadzić do końca, potem najprawdopodoniej wyjadę.

No i super po co się masz męczyć załatw sprawy i spadaj.

  • Nie lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.12.2022 o 09:52, markes30 napisał:

już 2 stacje się spaliły

 W grudniowych informacjach płynących z sieci,  doliczyłem się trzech pożarów: Nysa, Kalisz, Chełm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często drugim dopisanym diagnostą jest właściciel jeśli posiada uprawnienia. Ale badan praktycznie nie robi. Albo jeśli ma dwie stacje i dwóch diagnostów to dopisze obydwu do każdej stacji ale i tak ma średnio jednego na SKP

Edytowane przez Solaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krzysztof plus napisał:

doliczyłem się trzech pożarów

To, że się spaliły nie oznacza, że zostały specjalnie podpalone. Koszty energii są bardzo wysokie i może ogrzewali w sposób "alternatywny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciele SKP też tak robią. Zamykają SKP, robią ze stanowiska kontrolnego warsztat do szybkich / prostych napraw. Ciekawe ile SKP zamknie się do końca 2022 r? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Wczoraj w dzienniku ustaw 919 opublikowano Ustawę o systemach homologacji pojazdów, która dokonuje zmian w Ustawie PORD. W artykule 66 PORD dołożono np. ustęp 4b

po ust. 4a dodaje się ust. 4b w brzmieniu:

„4b. Potwierdzenia spełnienia odpowiednich warunków lub wymagań technicznych w odniesieniu do pojazdów, w których dokonano zmian konstrukcyjnych, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie ust. 5, dokonuje służba techniczna wyznaczona przez Dyrektora Transportowego Dozoru Technicznego albo Dyrektor Transportowego Dozoru Technicznego.”;

Wejście w życie zmian w PORD od 1 lipca 2023

Czyli od 1 lipca zmiany konstrukcyjne po nowemu

  

Edytowane przez Solaris
  • Piwo 2
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to się będą główkować wszyscy właściciele "koni" którzy mają pomoc drogową w DR i trzeba będzie powrócić do stanu pierwotnego. Jak widać priorytetem jest oddanie SKP TDT a nie podwyżki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarzynania OSKP ciąg dalszy. Właśnie zabrali nam kolejne 10% przychodu. Kolejni diagności do zwolnienia !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Solaris napisał:

Czyli od 1 lipca zmiany konstrukcyjne po nowemu

Czyli co? Do zmian ZK na SKP będzie potrzebny dodatkowy "kwit" od jakiejś służby technicznej, czy też ten "kwit" załatwia kwestię DBT i będzie podstawą do wymiany DR.

Nie wiem czy to aktualne ale za Dz.U. 1339 z 2020 roku:

"... Dyrektor TDT wyznacza służbę techniczną, w drodze decyzji, na wniosek podmiotu ubiegającego się o wykonywanie zadań służby technicznej, po uiszczeniu opłaty w wysokości 5000 zł. ..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest napisane w tym samym dzienniku ustaw 919

Art. 11. 1. Minister właściwy do spraw transportu określi, w drodze rozporządzenia:

1) szczegółowe wymagania, jakie ma spełniać podmiot ubiegający się o wykonywanie zadań służby technicznej, o którym mowa w art. 4, w zakresie warunków lokalowych i wyposażenia;

Edytowane przez Solaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.