Skocz do zawartości

Tacho podczas BT


bubson922

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam takie pytanko, co jeżeli trafia pojazd powyżej 3,5t z nieważną legalizacją tacho ? wg dziennika ustaw jest to usterka istotna - badanie negatywne. Gdzieś kiedyś coś było, że dla przedsiębiorców z zawieszoną działalnością nie jest to konieczne, ktoś coś w tym temacie mże wie więcej ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś kiedyś coś było, że dla przedsiębiorców z zawieszoną działalnością nie jest to konieczne, ktoś coś w tym temacie mże wie więcej ??

Nie słyszałem nic o tym, ale jak jest tacho wymagane to ma być legalizacja ważna w dniu badania, nawet jeżeli będzie tacho jeden dzień jeszcze ważny robisz badanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak jest tacho wymagane to ma być legalizacja ważna w dniu badania

 

Nie. Jak tacho jest zamontowane, to jest legalizacja wymagana. Jesli w danym pojeździe nie jest wymagane, to należy je wymontować a nie olewać legalizację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli w danym pojeździe nie jest wymagane

ale jeżeli je posiada to legalizacje musi mieć lub tak jak pisałeś wymontować bo nie jest np wymagane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem załącznik, znalazłem w starych papierach, jest to pismo PISKP właśnie w tej sprawie tachografu, wg niego wynika, że nie musi mieć wcale ważnej legalizacji tacho, jedynie podczas skierowania przez OKRD.

Skan_20180321.thumb.jpg.a592625d7872440ac949518e216b1083.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg niego wynika, że nie musi mieć wcale ważnej legalizacji tacho

to niech sobie nie wymagają , nas diagnostów interesuje DZIENNIK USTAW Poz. 776 a tam co jest napisane?

7.9. Tachograf cyfrowy albo samochodowy (jeżeli jest zamontowany/ wymagany)

a) Brak tachografu - o ile jest wymagany. UI

b) Niezamontowany zgodnie z wymaganiami. UD UI

c) Nie działa. UI

d) Brak plomb lub plomby uszkodzone. UI

e) Brak tabliczki kalibracyjnej (lub legalizacyjnej), dane nieczytelne lub kalibracja (legalizacja) nieważna. UI

f) Wyraźne oznaki manipulacji przez osoby niepowołane. UI

 

oraz

6. dodatkowe badanie techniczne pojazdu odpowiednio

przystosowanego lub wyposażonego zgodnie z przepisami o przewozie drogowym towarów niebezpiecznych

5. Brak tachografu cyfrowego albo samochodowego lub tachograf nie spełnia wymagań przewidzianych dla tego typu pojazdu. UI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jest to pismo PISKP właśnie w tej sprawie tachografu,

 

Skąd pewność że to pismo PISKP ?

 

Bo patrząc kto się pod nim podpisał, to

... wg niego wynika, że...

 

Ze to kierownik zakładu procesów diagnostyczno-obsługowych.

 

Cokolwiek to znaczy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam może ktoś się orientuje. Czy na wklejce z datą legalizacji technik tachografów ma obowiązek podać nr. tach. lub nr. nadwozia pojazdu? Pytam bo mamy w okolicy takiego asa, który informuje wszystkich kierowców że diagnosta nie ma prawa sprawdzać legalizacji tachografu i nieprawnie się czepiamy. A ostatnio tak się wyluzował że na wklejce nie podaje właśnie nr. tacha ani nr vin pojazdu. Wydaje mi się że powinno być przynajmniej jeden z tych nr. wpisany. bo skąd pewność że wklejka dotyczy tego pojazdu i nikt jej nie przekleił. Zawsze były. Prosił bym o podstawę prawną jak ktoś się orientuje w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Męczyłem ten temat, lecz konkretów z różnych przyczyn nie doczekałem. Tyle wiem, że wklejka powinna konkretne informacje zawierać (hologram), o których najlepiej w kumatym tacho-serwisie porozmawiać. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.