Skocz do zawartości

Wykreślenie L z DR przy przerejestrowaniu


Kned1931

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Nabyłem auto z adnotacją L w DR, w KP nie ma wpisu (jest tylko hak). Możecie mi powiedzieć krok po kroku jak postąpić aby przy nowym dowodzie nie było już wpisu L ? Nie zauważyłem tego wpisu przy zakupie i teraz mam obawy czy nie narobiłem sobie problemów...

Będę wdzięczy za pomoc (w zaśnięciu tego dnia...)

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto ma jakiekolwiek atrybuty związane z nauka jazdy?

Ten wpis L w DR to odręczny czy drukowany razem z DR?

Jeżeli w KP nie ma adnotacji to może to pomyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi powiedzieć krok po kroku jak postąpić aby przy nowym dowodzie nie było już wpisu L ?

Pomijając fakt błędu, oświadczeń, niedopatrzenia... jest w DR nie ma w KP. Po prostu wykonaj dodatkowe badanie na L i diagnosta zamaluje w zaświadczeniu, że pojazd nie spełnia dodatkowych warunków dla L (jeżeli faktycznie tak jest) i razem z tym zaświadczeniem do magistratu do przerejestrowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest L odręczna i pieczątką.

To raczej nie jest przypadkowy wpis.

Zadzwoń do WK i zapytaj na jakiej podstawie dokonano wpisu.

adam1501, nakreślił sposób pozbycia się L ale też sa inne drogi do usunięcia tego wpisu. W jednym WK wystarczy, że napiszesz oświadczenie, że pojazd nie posiada dodatkowego wyposażenia a inny będzie chciał abyś wykonał zmiany konstrukcyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zadzwonię do naszego starostwa. Zakładam że coś na rzeczy było z tą L. Co do zmian konstrukcyjnych- nie bardzo wiem co mógłbym zmienić bo niczego zbędnego nie ma zamontowanego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedz na SKP -zeskanują DR i porównają z CEP - wpisy są widoczne - zobacz w KP na ostatnich stronach czy jest adnotacja L - nie trzeba dzwonić - my te wpisy widzimy i od razu można zrobić badanie aby to wykreślić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zmian konstrukcyjnych- nie bardzo wiem co mógłbym zmienić bo niczego zbędnego nie ma zamontowanego..

Ale jak wpis nie jest pomyłką to atrybuty nauki jazdy były zamontowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inny będzie chciał abyś wykonał zmiany konstrukcyjne.

wrzucę trzy grosze, dostosowanie do taksi to zmiany konstrukcyjne?, 8/ , rezygnacja to też zmiana konstrukcyjna 8/, tzn już mam po uprawnieniach bo ja wykonuę to badanie jako dodatkowe ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzucę trzy grosze

- dodam dwa. ;-)

Robię dodatkowe [L] z wynikiem negatywnym!

Pojazd NIE odpowiada dodatkowym warunkom technicznym przewidzianym dla pojazdu do nauki jazdy i egzaminowania. Pojazd nie posiada elementów takich jak:...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ,,cezary''od 13 11.2017 u nie których są zmiany cóż życie

u kogo np? i co to za zmiany , no chyba , że zmiany wpisu w dowodzie jako wykreślenie L

Robię dodatkowe [L] z wynikiem negatywnym!

Pojazd NIE odpowiada dodatkowym warunkom technicznym przewidzianym dla pojazdu do nauki jazdy i egzaminowania. Pojazd nie posiada elementów takich jak:...

nic dodać nic ująć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u kogo np? i co to za zmiany

Jest badanie na: hak, taxi, L, ale nie ma anty badania i to jest podstawą do wykonania zmian konstrukcyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma anty badania i to jest podstawą do wykonania zmian konstrukcyjnych.

czyli

Robię dodatkowe [L] z wynikiem negatywnym!

źle? 8/

a już na podstawowej to nawet na stanowisko wjechać nie wolno :shock:

i dobrze, że TDT nadzór przejmie, jeden szef to i jedna interpretacja może będzie, czy mądra to już inna sprawa ale żądać zmian konstrukcyjnych jak ktoś zrezygnuje z taxi, zdemontuje hak albo instalację gazową to naprawdę trzeba mieć tęgą głowę żeby takie coś wymyślić. :faint:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel, nie ma anty badania, ani tym bardziej zmian. Jest normalne dodatkowe badanie z wynikiem N, nie odpowiada dodatkowym warunkom, ponieważ zdemontowano, zrezygnowano itp, itd - nie mylić z ITD,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja sytuacja i jak to widzi RRP:

1. Pytanie czy są jakieś elementy które wskazują że jest to nauka jazdy - odp. Nie

Więc:

2. Jadę na SKP i wykonuję dodatkowe badanie techniczne dot. w/w e-L-ki, które kończy się wynikiem negatywnym.

3. Dołączam wynik dodatkowego badania technicznego do reszty dokumentów przy przerejestrowaniu samochodu.

4. W nowym dowodzie nie powienien znaleźć się wpis L (tylko hak)

 

Tak to wygląda (o ile nie wyjdą po drodze jakieś kwiatki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma anty badania, ani tym bardziej zmian. Jest normalne dodatkowe badanie z wynikiem N, nie odpowiada dodatkowym warunkom, ponieważ zdemontowano, zrezygnowano ,,,

 

Są WK, które nie akceptują takich badań. Czy słusznie czy nie to już inna kwestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne - jest już dobrze dotarte :)

 

Tak na marginesie - sprawdź czy przypadkiem ten wpis jest "trwały" :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Witam wszystkich. U mnie w programie można zaznaczyć wynik negatywny ale z UI lub USZ. Pytanie czy potem w cepiku nie będzie kolizji z BT o wyniku pozytywnym. Jak Wy robicie?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.03.2018 o 17:27, JANUSZ60 napisał:

Jest normalne dodatkowe badanie z wynikiem N, nie odpowiada dodatkowym warunkom

 Wszystko miło i wspaniale, jednak gdy klient ma w ręku PC jest zmiana właściciela i DR czeka sobie na odbiór w starostwie, to dla takiego L, czasem nie wydadzą nowego dowodu rejestracyjnego z negatywnym wynikiem badania, nawet dodatkowego. Zdemontowanie wyposażenia dla L lepiej zrobić mając w ręku DR  po zmianie własności. Kilka razy robiłem korektę w zaświadczeniu  "Pojazd sprawny technicznie zdemontowano wyłącznie wyposażenie dla L" oraz określałem wynik badania na pozytywny...

Również kiedyś spotkałem się z "urzędową interpretacją" dostałem skierowanie od starosty na dodatkowe celem ustalenia czy jest L9_9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet w badaniu "inne czynności" jest wynik pozytywny, negatywny UI, USZ lub bez oceny. Samego wyniku negatywnego nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.